Şimdi Ara

Ryzen Ram Overclock (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
101
Favori
40.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam.
  • Ryzen Ram Overclock

agam bu rem hakkında olumlu olumsuz yorumun nedir acaba
  • Gskill, RGB parasını chip üreticisinden tasarruf etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Gskill, RGB parasını chip üreticisinden tasarruf etmiş.
    agam kafa karıstırma iyi kotu rezil demen yeterli

bide r5 2600 var buna bi ram öner desem ne önerirsin 3200 olur 3600 olur rgb flan onemlı değil benım için kaliteli olsun
  • Selamlar.

Ramler Neo serisi midir.

• quote:

Orijinalden alıntı: telikopukGitar

Selamlar.

Ramler Neo serisi midir.
    Bende neo serisi var yorumunuz nedir? oc yapmaya değer mi
  • Wauwaxtt W kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşıma alacağız fakat 3600 CL 16 olanını istiyor.
    https://www.vatanbilgisayar.com/gskill-16gb-2x8gb-trident-z-neo-ddr4-3600mhz-cl16-amd-ryzen-uyumlu-rgb-led-ram.html

Bu ramlerin chip modelini, gecikme değerlerini ve OC performansını merak ediyorum.
  • telikopukGitar kullanıcısına yanıt
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10474
  • quote:

Orijinalden alıntı: telikopukGitar

Bir arkadaşıma alacağız fakat 3600 CL 16 olanını istiyor.
    https://www.vatanbilgisayar.com/gskill-16gb-2x8gb-trident-z-neo-ddr4-3600mhz-cl16-amd-ryzen-uyumlu-rgb-led-ram.html

Bu ramlerin chip modelini, gecikme değerlerini ve OC performansını merak ediyorum.
    bende aynısı var hynix c die diye biliyorum oc yapmadım henüz hiç. 3600 olduğu gibi kullanıyorum ortalama 74ns gecikmesi var

• Wauwaxtt W kullanıcısına yanıt
    şu linkteki değerler ile 70ns altı olur o zaman. (14-15-15-35)
    https://hexus.net/tech/reviews/ram/133700-gskill-trident-z-neo-ddr4-3600-f4-3600c16d-16gtznc/
  • Merhaba.

3900X + Prime Pro X570 anakart ile Allcore 1.216 V (bios) ile yakalayabildiğim tam stabiliteyi , Psu değişiminden sonra 1.20 V ile yakalamış durumdayım. Daha aşağısını denersem muhtemelen bir gıdım daha inecektir.
  • Ryzen 2700x için'de benzer bir konu var mı? Nasıl maximum fayda sağlayabiliriz?
  • crackzz C kullanıcısına yanıt
    İlk sayafada yazılanlar tüm ryzen işlemciler içn geçerli.
  • Forumda gözlemlediğim kadarıyla bir hataya düşülüyor, ram die aynı olsa bile her die'n silikon kalitesi aynı değildir. Aynı die ram farklı üretim teknolojisiyle, farklı fabirkada vs. üretilmiş olabilir.

Örnek vermek gerekirse şu an piyasda ondan fazla model ve revision 9900 mevcut bunlardan silikon kalitesi en yüksek olanlar 9900KS diye satılıyor fakat her 9900KS aynı silikon kalitesine sahip değil, kendi içinde de ayrılıyor bazıları daha iyi bazıları daha az oc oluyor. Bu ram die'ları içinde geçerli gittiniz samsung b die veya micron e die ram aldınız, forumda birinin yaptığı hazır gecikme değerlerini deniyorsunuz ve fail oluyor, kendiniz bulmalısınız.
  • Gskil ripjaws red 3000 mhz ramler 75 ns altına düşmüyor. Ya da ben tutturamıyorum. Fast safe kombinasyonları denedim. Mhz leri denedim. Sürekli cmos temizlemek zorunda kalıyorum. Xmp açtım geçtim.

Bu ramlere sahip olanlar varsa boşuna denemesin. Oc stabilitesi yok.
    Hynix C die olmasına rağmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    750w gold psu geçiş ile beraber 3600 4.2ghz 1282v 4 saat blend test prime95 testi sıfır sıkıntı max 78 derece single rail gücün önemi ve anakart faktörü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 5 Ocak 2020; 20:41:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart ve single railden ziyade, psu yapı kalitesi olarak üst çıtadaysa, zaten tüm değerlerinde düzenli ve stabil dir. Buda daha net değer vermesi demek oluyor. Velhasıl, imkanı olan kaliteli psu alıp 10 sene psu defterini kapatsın, birşey kaybetmez aksine azalır. Uzun süreli kullanılıyor ise sistem, elektrik faturasına da senede 150-200TL katkısı bile var. 3 4 sene sonra kendini çıkarıyor deske yeri var.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Hocam bi konuda fikrinizi almak istiyorum şimdi biosta 1250v veriyorum cpuzda voltaj 1264v görünüyor biosta girdiğim voltaj değerinin üstünde oluyor windowsta sizdede böyle mi

• sistemimin bileşenleri şu şekilde
    amd ryzen 3900x
    asus crosshair hero 8
    G.skill flare x 2x8gb f4 3200c14d-16gfx

asusun programı ile işlemciyi otomatik oc yaparak 4274 mhzde çalıştırıyorum.ramleri de biostan 3733 mhz yaptım.timing olarak ta 16-16-16-36 cr1 olarak ayarladım.yalnız ramlerin gecikme süresi herşey default halde iken çıkan değerle neredeyse aynı.nerede yanlış yapıyorum acaba.oc için manuel ve daha ince ayarlar mı kullanmalıyım?

Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguradam1 -- 6 Ocak 2020; 0:42:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.