Şimdi Ara

Ryzen RAM Hız Aşırtma-Alt Zamanlama Ayarlama Rehberi(3200 Mhz) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
716
Cevap
86
Favori
58.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam OC ile uğraşmak isterseniz RAM'a özel ayar yapmak işinize yarayabilir. Manuel ayarlar XMP'den çok daha iyi.
    Açıkçası çok zahmetli geliyor
  • Kimsenin içinden gelmiyor hakikaten. Geçen gün işlemciyi 4,25 için mi zorlasam diye düşündüm, sonra vazgeçtim. Güzel stabil bir ayar bulduktan sonra insanın bir daha arkasına bakası gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam. Bu bahsettiğiniz durum RAM OC'si yokken de oluyor mu? Çünkü POST'a geçemiyorsa ayarlar stabil değil gibi bir durum var hocam. Ben de bazen yaşıyordum. Aynı ayar bazen açıyor bazen açmıyordu, ama sonra o ayarın stabil olmadığını fark ettim.

• bizimde bir katkımız olsun 2400mhz belleklerin 3000 mhz de çalişması için gerekli ayarları içerir 3200 mhz de stabilite sorunu yaşıyorsanız 3000 mhz de bu ayarları deniyebilirsiniz her türlü stres testineden başarı ile geçen kendi kullandığım sistemin ayarlarıdır.

Ryzen RAM Hız Aşırtma-Alt Zamanlama Ayarlama Rehberi(3200 Mhz)
  • amd iyi hoş güzelde fiyat performasta işte , hala bazı noktaları aşamaması can sıkıcı bunlarıda halletse tadından yenmez.
    yeni seri de inşallah böyle şeylerle karşılaşmazsınz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Bende 2X Gskill Ripjaws F4-3000C15-8GVR ram var hiç bir ayar yapmadan XMP açıp direk 3000mhz de kullanıyorum. Bu şekilde kullanmak daha sağlıklı değil mi
    G Skill F4-3000C15-8GVGB var bende de hiç uğraşasım yok yav Diğer ayarlara ellemeden 3200Mhze alıp 1.4V verince patlamıştı oyunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

G Skill F4-3000C15-8GVGB var bende de hiç uğraşasım yok yav Diğer ayarlara ellemeden 3200Mhze alıp 1.4V verince patlamıştı oyunda.

Alıntıları Göster
    Bir benzeri bende de oldu 3200 aldım ama voltaja dokunmamıştım sürekli oyundan atıp duruyordu sonra dedim 200mhz için eziyete gerek yok gerçi olay 200mhz in dışında timing değerlerinde sanırım asıl etkiyi yaratan onlar.

• quote:

Anladım hocam. Bu bahsettiğiniz durum RAM OC'si yokken de oluyor mu? Çünkü POST'a geçemiyorsa ayarlar stabil değil gibi bir durum var hocam. Ben de bazen yaşıyordum. Aynı ayar bazen açıyor bazen açmıyordu, ama sonra o ayarın stabil olmadığını fark ettim.
    ram hızını ne kadar düşürürsem oluşma sıklığı azalıyor ama eninde sounda oluyor.ben de auto olayından vazgeçtim procodt 60 ohm falan ne kadar ayar varsa oynadım şimdi biraz daha iyi oldu.daha önce de oynamıştım ama sorunu kökten çözememek canımı sıkmıştı.iyi ki sürekli bios çıkarıyorlar.işlemcide zaten oc yok artık yapmıyorum gerek yok.bu işlemcinin stok halinin belini bükecek oyun çıkarsa bu ara, elini öperim.
  • Merhaba. Herşeyi ayarladım ama Hynix CJR çıktı sanırım. Galiba piyasada az bulunan zardan. Hangi ayarı önerirsiniz? AFR'e göre iyi midir benimki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 24 Ekim 2018; 13:47:34 >
  • Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Safe preseti kullanırsanız olumlu sonuç alırsınız muhtemelen. Benim tavsiye ettiğim ayarlar safe ayarların biraz daha hızlısı gibi.

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Hynix CJR için bu ayarlar öneriliyor. İlk fotoğraftakinden baya değişik değerler. Sizin tavsiyeniz nedir, uygulamalı mıyım?

• Methoxyphenyl kullanıcısına yanıt
    Safe için bunu verdiyse gayet güzel. Uygulayın hocam.

• Merhabalar, bende G.skill Flare x 3200 mhz ram kiti var. Bu direk anakarttan 3200 seçince çalışıyor hızında. Hiç ince ayar felan yapmadım xmp otomatik değerleri alıyor. CL14-14-14-34 değerinde çalışıyor. İnce ayar yapmaya gerek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 28 Ekim 2018; 10:12:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • okazaki kullanıcısına yanıt
    %15-20 dolaylarında daha düşük bellek gecikmesi elde edersiniz manuel ayarlarla. Bu da daha fazla FPS demek. Karar sizin. :)

benimkide çalışıyor ama oyunlarda habire atıyor sizde yok mu böyle bir sorun?
  • quote:

%15-20 dolaylarında daha düşük bellek gecikmesi elde edersiniz manuel ayarlarla. Bu da daha fazla FPS demek. Karar sizin. :)
    Örnek bir ayar gönderebilir misiniz?
    Denemek istiyorum.
    DRAM Frequency: 3200
    DRAM Voltage: 1,38V
    SOC Voltage: 1,06V
    tCL: 14
    tRCDWR(Uzun ismi to Write ile biter): 14
    tRCDRD(Uzun ismi to Read ile biter): 14
    tRP: 14
    tRAS: 28
    tRC: 44
    tRRDS: 6
    tRRDL: 9
    tFAW: 36
    tWTRS: 4
    tWTRL: 12
    tWR: 10
    TRCPage: 0
    tRDRDSCL: 2
    tWRWRSCL: 2
    tRFC: 300
    tCWL: 14
    tRTP: 8
    tRDWR: 6
    tWRRD: 3
    tWRWRSC: 1
    tWRWRSD: 7
    tWRWRDD: 7
    tRDRDSC: 1
    tRDRDSD: 5
    tRDRDDD: 5
    tCKE: 8
    Geardown Mode: Enabled
    Powerdown Mode: Disabled
    CMD2T: 1T
    ProcODT: 60 veya 53 OHM(İlk olarak 53 denemenizi tavsiye ederim, sorun yaşarsanız 60 yapın)

Şöyle buyurun hocam.
  • Hocam şuan i5 6402p kullanıyorum ileride Ryzen'e geçmeyi düşünüyorumda sizce bu bellekler ryzen ile uyumlu mu ve 3000 üzerine çekebilir miyim oc ile. İlk mesajda yolladığınız sitede samsung çipi olarak aradım bulamadım ama bahsettiğiniz uygulamayı kurunca samsung çipi olduğu yazıyor. Çift kanal kullanıyorum bellekleri bu arada. Aynısından 1 tane daha var.

• simos35 kullanıcısına yanıt
    Hocam Samsung RAM'lar genel olarak Ryzen bellek kontrolcüsünün sevdiği RAM'lar. En üst kalite RAM'lar B-Die. Sizinki E-Die. O kadar da kaliteli değil. Ama idare edecek sıkı zamanlamalarla 3000 olur diye düşünüyorum.
  • quote:

DRAM Frequency: 3200
    DRAM Voltage: 1,38V
    SOC Voltage: 1,06V
    tCL: 14
    tRCDWR(Uzun ismi to Write ile biter): 14
    tRCDRD(Uzun ismi to Read ile biter): 14
    tRP: 14
    tRAS: 28
    tRC: 44
    tRRDS: 6
    tRRDL: 9
    tFAW: 36
    tWTRS: 4
    tWTRL: 12
    tWR: 10
    TRCPage: 0
    tRDRDSCL: 2
    tWRWRSCL: 2
    tRFC: 300
    tCWL: 14
    tRTP: 8
    tRDWR: 6
    tWRRD: 3
    tWRWRSC: 1
    tWRWRSD: 7
    tWRWRDD: 7
    tRDRDSC: 1
    tRDRDSD: 5
    tRDRDDD: 5
    tCKE: 8
    Geardown Mode: Enabled
    Powerdown Mode: Disabled
    CMD2T: 1T
    ProcODT: 60 veya 53 OHM(İlk olarak 53 denemenizi tavsiye ederim, sorun yaşarsanız 60 yapın)

Şöyle buyurun hocam.
    Teşekkür ederim. Gündüzleyin deniyeyim ve sonuçları yazarım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.