Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://hizliresim.com/Xzlugu

Yalnız söyleyeyim bu ram eklenmiş hali. Şu an 16gb ram var bilgisayarımda.
  • ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt
    Laptop tan memnun musun? Ve şarjı nasıl gidiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugursimsek_03

https://hizliresim.com/Xzlugu

Yalnız söyleyeyim bu ram eklenmiş hali. Şu an 16gb ram var bilgisayarımda.
    Bu sanırım kingston olan bellek. Slot seçeneğini değiştirdiğinizde gelen farklı bir ekran var mı? Gömülü RAM i görebilmek adın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrecandnmz E kullanıcısına yanıt
    Laptoptan memnunum hocam. Bir kere hiç fan açmıyor günlük kullanımda. Ekran parlaklığı düşük geldi açıkcası. Sizin aklınıza takılanlar varsa sorun ben söyleyeyim.

• Mustafa_3838_ kullanıcısına yanıt
    Hocam o slotu değiştirdim o zaman değer çıkmıyor. Sadece tek böyle gösteriyor.

• ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt
    Attığınız resimde frekans değeriniz 3200 değil 1600 gözüküyor. Bios dan ayarladınız mı 3200 de çalışması için?

Görev yöneticisinde 3200 yazıyor bence sıkıntı yok.

Orası değişik gösteriyor hocam bence. Kardeşime ram almadan önce oradan baktık farklı gösteriyordu bilgisayar orjinal değerinden.

• Hazır fırsat bulmuşken size sorayım merak ettiklerimi :) . Kamerada ir özelliği olmadığından bahsediliyor. Bu özellik nedir ve bu modelde var mı acaba? Fan çıkışı ekranın ısınmasına sebep oluyor mu acaba ileride sıkıntıya sebep olur mu? Şarjı günlük kullanımda yaklaşık kaç saat dayanıyor?@ugursimsek_03

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_3838_ -- 21 Ağustos 2020; 12:7:57 >
    Şarjını test edemedim pek de 5-6 saat rahat gider %70 parlaklıkla bence. Kamerada o özellik yok. Parmak izi okuyucu var. Ramlere biostan baktım current speed ve maximum speed 3200 yazıyor ikisinde de. Oyun oynamadığım için fan konusunu bilemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa_3838_

Attığınız resimde frekans değeriniz 3200 değil 1600 gözüküyor. Bios dan ayarladınız mı 3200 de çalışması için?
    ddr ın açılımı double data ratetir. yarısını gösteriyor 3200de çalışıyor yani.
  • Kameradaki ir karanlıkta daha iyi görüntü alınmasına mı yarıyor acaba. Öyleyse çok da mühim değil sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa_3838_

Kameradaki ir karanlıkta daha iyi görüntü alınmasına mı yarıyor acaba. Öyleyse çok da mühim değil sanırım.
    yüz tanıma için.
  • Fan çıkışı ekranın ısınmasına sebep oluyor mu acaba ileride sıkıntıya sebep olur mu?
    Hocam sıkıntı olacağını zannetmiyorum açıkcası. Kardeşim de ideapad 310 kullanıyor o da ekrana doğru üflüyor şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadık bu konuda.

Artık tüm ince cihazlar böyle, Asus'un ödüllü X571 ince formlu performans bilgisayarındaki turbo fanlar bile ekrana üflüyor :) 9750H ve GTX 1650 Ti ekran kartlı cihaz sorun yaşamıyorsa toplamda onun çeyreği kadar enerji tüketen cihaz hiç sorun yaşamaz...
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Touchpadde sağ tık ve sol tık arasında kalan tuşun işlevi nedir acaba?
  • Dostlar cihaz elime geçti, ilk izlenim güzel. Klavyesi thinkpad hissiyatını veriyor e serisi bile olsa klavye o zevki verdi bana.
    boşta bir tık ısınıyor gibigeldi fakat şuan izmir dehşet sıcak o yüzden durumu ona bağlıyorum.
    deneme amaçlı lol testi yaptım full grafiklerde 60 65 fps altına neredeyse hiç düşmedi. ısınması biraz fazlaydı ama dediğim gibi şuan evin içinde zor duruyorum sıcaktan.
    @hsyn_38 hocamızın yaşadığı hoparlör sıkıntısı bende gözükmedi, sıcaklık dışında cihaz güzel duruyor.

Sizlere genel bir soru sormak istiyorum. Laptopun şarj düzenini nasıl sağlayamalıyım? Açıkken sürekli şarjda durması en sağlıklısı diye biliyorum, doldur boşalt ömrü kısaltıyor. Peki cihaz kapalıyken de şarjda olması bir problem yaratır mı yoksa kapalıyken şarjdan çıkartayım mı ?
    Hocam aslında cihazda normal bir touchpad var, yani alt taraflarında tıklayabileceğiniz buttonlar mevcut ve hissiyatı güzel bana hiç ucuz hissetirmedi.
    yukarılaki tuşlar ise trackpoint ile kullanım için konuluyor diye biliyorum. sağ tık sol tık ve özellik atayabileceğiniz orta tuş bulunuyor bu stock olarak kaydırma işlevini görüyor. elan driver kullanıyor ve bunu özelleştirebiliyorsunuz dediğim gibi
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    Herkesin deneyimi farklı olabilir ama ben kendi deneyimimi anlatayım. 2009'da aldığım Lenovo dizüstünü şarja takıp öyle açıyor, kapattıktan sonra çıkarıyordum. Yani kullanırken sürekli takılı ama kullanmıyorken takılı değil şeklindeydi, o şekilde bataryam 6 yıldan uzun süre dayandı. 2015'te halen yarım saatten uzun gidiyordu ki ilk aldığımda da zaten 1,5 saat gidiyordu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 21 Ağustos 2020; 16:47:28 >
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.