Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • N11'deki satıcı soru cevap bölümünde E14 Gen 2 4500U 8/256 modelinden 100 adet sipariş ettiğini duyurmuş. 14 inç 4500U kaliteli cihaz bekleyenlere duyurulur :)

Ayrıca E15 Gen 2 4700U dan da 10-20 adet civarı getirebileceğini söylemiş.
  • Ben almaktan vaz gectim yarın akdenizden petrol doğalgaz bulduk derse reis takribi 3-4 yıl sonra dolar
    3 tl olunca ucuzlar bende alırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hem 14 inc bekleyenler icin hem de 4700u lu laptop bekleyenler icin harika haber. Benim de hayalim aslinda 4700u idi ancak bekleme imkanı olmadigi icin 4500u aldim :(

• Ben 4500e razıyım da @bloodin hocam aklıma o asusu soktu ya çok çok hoşuma gitti 14 inc düşünmüyordum fakat çok güzel ayrıca 2020matebook larda gelecek benim acelem yok param kalmadı 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk konuyu güncelleyip işlemcilerin genel özellik tablolarını ve şu andaki güncel Türkiye'den satın alınabilen cihazları ekledim. Eklediğim Acer Swift 3 de Amazon Türkiye güvencesi ile yurtdışından geliyor fakat garanti konusu soru işareti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 20 Ağustos 2020; 14:28:16 >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Acer swiftlerde ram güncellenememesi de sıkıntı. 16 versiyonu yok sanırım.
  • 18yusuf 1 kullanıcısına yanıt
    Satışa ilk çıktığından beri takip ediyorum. Beklediği ilgiyi görmedi. Alanlarda doların durumundan endişe duyarak satın aldılar. Ryzen dizüstü bilgisayarlar arttıkça esas fiyatlarını bulmaya başlayacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmclskn

Satışa ilk çıktığından beri takip ediyorum. Beklediği ilgiyi görmedi. Alanlarda doların durumundan endişe duyarak satın aldılar. Ryzen dizüstü bilgisayarlar arttıkça esas fiyatlarını bulmaya başlayacaklar.
    Aman görmesin zaten malzeme kalitesi, ekranı, menteşeleri ve soğutması rezalet. Zaten bu yeni ryzen makinelerin hiçbiri için dört dörtlük diyemiyorum. AMD işlemcili dizüstüler özellikle kötü yapılıyor söylentisine inanmaya başlayacağım.

• İnternetten laptop almak sıkıntı mı? Yorumlara baktım n11de satıcı hilekar fln yazmışlar. Mağazadan almada fiyat artıyor ama daha mı güvenilir olur? Garanti vs bakımından

• E15 Gen2 için konuşuyorsanız adamlar Lenovo Ankara Yetkili Servisi Horizon Bilişim. Sadece ilk getirdikleri az sayıdaki deneme partisinde 5-6 kişinin cihazını "kurumsal satış oldu, toplu aldılar kusura bakmayın" diye göndermediler ve iptal ettiler. Getirdikleri ikinci partiyi de çok yüksek fiyattan satışa sunup yavaş yavaş düştüler. Cihazlarda hiçbir sorun yok, satıcının şark kurnazlığı oldu sadece, yorumlar o yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FBDF44A06

İnternetten laptop almak sıkıntı mı? Yorumlara baktım n11de satıcı hilekar fln yazmışlar. Mağazadan almada fiyat artıyor ama daha mı güvenilir olur? Garanti vs bakımından
    tüm alışverişlerimi internetten yapıyorum neredeyse. ilk defa böyle bi rezillikle karşılaştım. en güvenlisi amazon. adamlara mağazadan almaktan daha çok güveniyorum.

bu satıcıdan uzak durun başka yerde de satıcı amazon hepsiburada gibi sitenin kendisi değilse puanı yüksek yerden alın sıkıntı yaşamazsınız.

tabi kargo faktörü var o da ayrı bi konu benim aldığım hiç bi şey kargoda zarar görmedi ama o iş biraz şans. hddli bi model değilse kutuda zarar yoksa onda da bi sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emkiek -- 20 Ağustos 2020; 21:23:18 >
  • Hepsiburada satıcının elinde yoksa bile siparişi iptal etmeyip başka satıcı üzerinden pahalı olsada sipariş edilen ürün gönderimini sağlıyor. İki defa bu şekilde sipariş teslimi oldu.
  • N11 de satılan e15 gen2 4500u modelini almayı düşünüyorum. Gömülü olarak gelen RAM 3200 MHz 8gb cl22 sanırım. Peki satın almış olanlardan rica etsem bir programla voltaj değerini(1.2v mi 1.35v mi) öğrenip ekran görüntüsü paylaşabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_3838_ -- 21 Ağustos 2020; 9:3:21 >
  • Mustafa_3838_ kullanıcısına yanıt
    Yukarlarda cpu z fotoğrafı atılmıştı ordan bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecandnmz

Yukarlarda cpu z fotoğrafı atılmıştı ordan bakabilirsin
    Baktım orada voltaj değerini göremedim. Resimde voltaj değeri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa_3838_ -- 21 Ağustos 2020; 9:39:43 >
    Kingston'un resmi sitesindeki belgede 1.2 volt yazıyor

Not:Direk PDF indiriyor link

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.kingston.com/dataSheets/KVR32S22S8_8.pdf&ved=2ahUKEwjopdmi86vrAhUppIsKHdNzDNMQFjABegQIBBAB&usg=AOvVaw37X2g6mZJubu_fW3fJEW9B

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Kingston'un resmi sitesindeki belgede 1.2 volt yazıyor

Not:Direk PDF indiriyor link

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.kingston.com/dataSheets/KVR32S22S8_8.pdf&ved=2ahUKEwjopdmi86vrAhUppIsKHdNzDNMQFjABegQIBBAB&usg=AOvVaw37X2g6mZJubu_fW3fJEW9B
    Teşekkür ederim. Bu özelliklerdeki ramler 1.2 veya 1.35 volt olabiliyor. Kingston unki 1.2 volt mesela. Benim öğrenmek istediğim cihazın içinde gömülü olarak gelen kaç volt acaba.

Cpu-z ile baktım orada voltaj değerleri yazmıyor hocam. Ben 8gb ram ekledim Hyperx sorun olmadı. Voltaj değerlerine hangi programdan bakıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ugursimsek_03

Cpu-z ile baktım orada voltaj değerleri yazmıyor hocam. Ben 8gb ram ekledim Hyperx sorun olmadı. Voltaj değerlerine hangi programdan bakıyoruz?
    CPU-z de SPD kısmında görebilirsiniz yazmışlar bir başka sitede. Uğraştığınız için çok teşekkür ederim. Minnettarım.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.