Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirli olsun hocam her seyini test edin 15 gun icinde. Sicakligi benim laptop unkiyle karsilastirin

Degerli arkadaslar bu konuya gelin isterseniz burayi cok mesgul etmeyelim;https://forum.donanimhaber.com/lenovo-e15-gen-2-ryzen-4500u-inceleme-ana-konu--145144795#145144795

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    Cihazın pili lityum bazlıysa
    1) Pili sıcağa maruz bırakmak
    2) Pili soğuğa maruz bırakmak
    3) Pili dopdolu tutmak
    4) Pili boş tutmak
    5) Pili doldurup boşaltmak (şarj döngüsü yaratmak)
    6) Pile fiziksel hasar vermek (yamultmak, düşürmek, delmek vb.)
    pilin ömrünü kısaltır.

Eğer çoğu zaman prize bağlı kullanıyorsanız pilin şarj eşiğini %60-80 aralığında tutmak fayda sağlayacağı tavsiye edilir. Diğer hususlarda sorun olmadığı sürece pilin toplam kapasitesini bir yılda %90'a düşürmek yerine bu şekilde %95'e düşürebilirsiniz

Bence en mantıklı hareket, eğer cihazı uzun süre kullanacağınızı düşünüyorsanız yedek pillerden sipariş edip karanlık, kuru ve serin bir yerde saklamak.
  • Ryzen 7 4700u modeli de hoşuma gitti. 4-6 hafta içerisinde gelecekmiş. Beklesem mi bilmiyorum. 1000-1500 TL civarında bir fiyat farkı olacakmış.
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Ideapad serisi giriş yapmayı düşünüyor mu? 4700u veya 4500u ideapadler gelse, 15.6 inch boyutunda, ips ekran, powerbank ile şarj edilebilen, parmak izi özelliği, büyük oranda metal kasa bir laptop hayal ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazda bu şekilde ışık sızması var arkadaşlar fakat gece bile çok belli olmuyor normal görüşte. Telefonda çok belli oluyor nedense. İleriki kullanımlarda bir sıkıntı yaratır mı? Bütün ips ekranlarda oluyor heralde bu durum. İadelik falan bir şey değildir umarım. Hiç uğraşmak istemiyorum o stresle çünkü

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimwood -- 21 Ağustos 2020; 20:16:12 >
    Hocam benim cihazda yoktu boyle bir sorun, ozellikle kontrol etmistim var mi yok mu diye cunku bazi cihazlarda oluyor. Gece normal goruste bile belli olmuyorsa cok sıkıntı degil herhalde hocam

Kesinlikle ilerleme gibi bir şey olmaz, normal kullanımda rahatsız etmiyorsa sakın dert etmeyin, hayırlı olsun

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt
    PSREF sitesinde olmamasından şüphelenmiştim zaten, büyük ihtimalle IdeaPad 5'i hiçbir zaman göremeyeceğiz. IdeaPad 5'in kaderi Nokia N82 ve Skoda Yeti gibi "fazla başarılı" ürünlerin kaderi ile aynı olacak gibi, diğer cihazların satışını engellememek adına piyasadan silinecek...

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam, siyah arka plan falan yapıp çok dikkat edersen belli oluyor. Denemek için bir film falan açtım, aşırı göze batması yok. İade ile uğraşmak istemiyorum zaten çoğu zaman harici monitör ile kullanacağım, daha fazla kafam ağrımasın. Kullanayım bu şekilde.
  • Arkadaşlar benim de cihaz ulaştı bugün, ama kutuyla bakışıyorum şu anda. Üniversite için almıştım ama şimdi 15 inç taşınabilirlik açısından büyük mü olur diye düşünüyorum, özellikle satıcı da e14 siparişini vermişken. Sizce 15 inç kampüste taşımak için büyük mü olur yoksa açayım kutuyu gitsin mi? Denemek için açmayı düşündüm ama satıcı sonra iade kabul eder mi onu da bilemedim, çok kararsızım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Musubi M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de yeri geldiğinde sizin gibi taşıyacağım fakat cihaz ağır değil 1.7 kilo. Evet 14 inche göre biraz daha ağır olabilir fakat kabullenilmeyecek bir ağırlıkta değil. Tabii ki son karar sizin, benim dediğime bakmayın.
  • Arkadaşlar merhaba doğru başlık bu mu bilmiyorum ama yardımcı olabilecek arkadaşlar olduğuna eminim. 3-4 bin aralığında bir laptop arıyorum ailem için babam 58 yaşında sadece internet için kullanacak ve zoomdan görüşme yapmak için. Ne oyun ne çizim hatta film bile izleyeceğini sanmıyorum. Ssd si olan ekran kartı önemsiz 4 5 yıl kullanılabilecek bir laptop tavsiyesi verebilir misiniz ? Ben gerçekten anlamıyorum ve piyasayı bilmiyorum teknosa elemanının kollarına bırakmak istemiyorum kendimi

Acer predator helios 300 rtx 2070 kullandığım dönemde o bilgisayarda da bu durum vardı. Sanırım sıkça görülebilen bir durum. Normal kullanımda fark etmiyordum. Sizde de öyleyse kafanıza takmayın hiç.
  • Arkadaşlar konuda birçok kez adı geçen firma Vobi Teknoloji ile ilgili kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
    Acilen bir bilgisayara ihtiyacım vardı e15 gen 2 ryzen 5 4500u model bilgisayarı bir hafta önce 5748 TL ye satın aldım. Ve şu anda bilgisayarın fiyatı 4999 TL olmuş. Bunun üzerine yetkili kişi iletişime geçip mağduriyetimi belirttim. Kendisi hemen aradaki farkı geri ödemeyi teklif etti. Aynı gün içerisinde para hesabıma yattı. Çözüm odaklı ve işinin ehli bir firma hakkını yememek lazım. Cihazdan çok memnunum. Ayrıca alana kadar birçok kişinin başını ağrıttım bu bilgisayarı almama vesile olan başta @bloodin olmak üzere tüm arkadaşlara da teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cuphead

Arkadaşlar konuda birçok kez adı geçen firma Vobi Teknoloji ile ilgili kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.
    Acilen bir bilgisayara ihtiyacım vardı e15 gen 2 ryzen 5 4500u model bilgisayarı bir hafta önce 5748 TL ye satın aldım. Ve şu anda bilgisayarın fiyatı 4999 TL olmuş. Bunun üzerine yetkili kişi iletişime geçip mağduriyetimi belirttim. Kendisi hemen aradaki farkı geri ödemeyi teklif etti. Aynı gün içerisinde para hesabıma yattı. Çözüm odaklı ve işinin ehli bir firma hakkını yememek lazım. Cihazdan çok memnunum. Ayrıca alana kadar birçok kişinin başını ağrıttım bu bilgisayarı almama vesile olan başta @bloodin olmak üzere tüm arkadaşlara da teşekkür ederim.
    Hayırlı olsun hocam. Mağduriyetinizin giderilmesine sevindim. Çok güzel bir cihaz umarım sıkıntısız bir şekilde kullanırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa_3838_

Ryzen 7 4700u modeli de hoşuma gitti. 4-6 hafta içerisinde gelecekmiş. Beklesem mi bilmiyorum. 1000-1500 TL civarında bir fiyat farkı olacakmış.
    Ram ve SSD'ye göre değişir, eğer yine 8/256 konfigürasyonu varsa sadece işlemci için 1500TL fazla ödemek pek mantıklı değil gibi, bilemiyorum.
  • cuphead kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Ben de çok memnunum aldığıma.

• Mustafa_3838_ kullanıcısına yanıt
    750 liraya gelecek çekirdek tanesi. Tanesi 300 veya 350 olmalı. Şaka bi yana o paralara çıktıktan sonra daha kaliteli cihazlar alınabilir.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim hocam. Ağırlık konusunda gayet hafif o konuda hiçbir sıkıntı yok ama boyut olarak istediğimden biraz daha büyük kaçacak ve numpadsiz bir klavyeye de daha sıcak bakıyorum galiba ya. Umarım e14 de bu fiyattan giriş yapar onun siparişini geçerim aynı fiyatla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selcuk055 S kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-e15-gen2-amd-ryzen-3-4300u-4gb-ram-256gb-ssd-dos-P443243425 Özellikler kısmında 4gb ram olarak belirtilmiş. Fakat soru cevap kısmında satıcı ram i 8 gb olarak güncellediklerini ve onu göndereceklerini belirtmiş. Bunu teyit edebilirseniz sizi memnun edecek çok güncel özelliklere sahip bir bilgisayar.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.