Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorumlarınızı bekliyoruz. Hatta inceleme konusu açabilirseniz çok yardımcı olur. Hayırlı uğurlu olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sallami kullanıcısına yanıt

hocam inceleme yapacak kadar anlamıyorum

evdeki bilgisayar bozulunca son 2 aydır, konudaki arkadaşların ve özellikle sizin yorumlarınızı falan okuyarak biraz fikir sahibi oldum, biraz araştırdım ona göre aldım :) teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 23 Mart 2021; 10:30:10 >
  • Dream Machine kullanıcısına yanıt

değmez. çok güçlü bir işlemci ama aynı zamanda ısınma fan sesi konusunda sorunlar çıkarır. ayrıca bu seride üretim kalitesi çok iyi değil diye çok okudum. çok fazla doa durumuyla karşılaşan ve iade eden var. fikrimce değmez.

m1 air 16gb ram ile tavsiye ederim. 8gb ram uzun vadede sıkıntı yaratabilir. Yine huawei matebook 14-d16 serilerini tavsiye edebilirim. Yahut daha düşük fiyata daha iyi modelleri arkadaşlar yine önerecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sadece iş için pc arıyorum bunu buldum ama ram bana yetersiz 16gb ram takviyesi yapabilirmiyiz buna ve m2 ssd takılırmı model bo baya arattım birşey bulamadım. Maksimum bütcem 7k yardımcı olursunuz sevinirim.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15-amd-ryzen-7-4700u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20t8001stx-p-HBCV000001V2RH?magaza=OS%20B%C4%B0L%C4%B0%C5%9E%C4%B0M

• bactry kullanıcısına yanıt
    Psrefte ikinci ram slotu ve ikinci m2 slotu var görünüyor.

Ama klavye aydınlatma yok.
    Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 24 Mart 2021; 4:14:42 >
  • Bizdeki Matebook D16 aylar once yurt disinda Honor Magicbook Pro adiyla satildi. Inceleme arayanlar Magicbook Pro (Ryzen) olarak aratarak ulasabilirler. Ben Magicbook Pro ilk ciktiginda internetten incelemistim fiyatina gore cok guzel makine hakikaten. Aylardir kullananlarda da ufak tefek seyler haricinde pek sikinti ciktigini duymadim. Alanlara hayirli olsun simdiden.

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    Hocam Reddit'te ve YouTube'da genellikle olumlu yorumlar var. Birçok yerde stok sıkıntısı var, bir şekilde alanlara nasıl aldıkları yönünde bir sürü soru sorulmuş. Yani talep gören bir makine.
    Ben günlük işler için kullanmayı planlıyorum. Office işleri ve web surfing gibi. Ağır program çalıştırmam, oynayacağım tek oyun da Football Manager olur. Bu işleri görecek daha ucuz modeller de var ama ultrabook sınıfında beni uzun yıllar idare edecek bir bilgisayar aradığım için buna yöneldim. 16 GB Ram ve R7 4800U en az 3 yıl rahat götürür.

Isınma sorunlarına ilişkin link paylaşma imkanınız var mı? Bu cihazda ısınma konusunda ciddi sorun varsa bunu eleyip Macbook alacağım.

• https://www.newegg.com/global/tr-en/bonfire-black-asus-tuf-gaming-a15-fa506iu-nb53/p/N82E16834235505?Item=N82E16834235505

şu ürün 7.700e geliyor bana ısınma sorunlarını duymustum bu kasanın alınır mı?

https://www.amazon.com/gp/product/B08BZQ9499/ref=ewc_pr_img_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

1.100 tl farkla msi var ama değer mi bilemedim bu modelde gpu tdpsi düşük

• Dream Machine kullanıcısına yanıt

Tabii her modelde sorun olacak değil. Ama yoga serilerinde genel bir kalite kontrol sorunu var. Ben de Yoga S740 15" kullanıyorum. Ultrabook klasmanında. Bunda da menteşe ve genel olarak kasa kalitesi olarak ufak ufak sorunlar var. Benim demek istediğim bir de şuydu. Ryzen 4800u güçlü bir işlemci (her ne kadar uzayan işlemlerde %30a yakın güç kaybı yaşasa da *notebookcheck incelemesinde var* yine açık ara en güçlü mobil işlemcilerden)

Sadece 9500-10500 civarına başka alternatifler de bakılabilir demek istemiştim. Harici ekran kartlı ryzen 5.nesil veya 4.nesil ryzen 7 serisi olabilir. Tabii Türkiye'de piyasayı bilemiyorum.

Uzun sene idare edecek ultrabook sınıfı diyince benim aklıma M1 Air 16GB Ram versiyonu geliyor. Dell XPS serileri iyi ama çok pahalılar. MSI Modern 14 serisinde geçen sene ciddi problemler yaşayanlar duymuştum. Kendim Yoga S740 15 kullanıyorum. Intel i5 9300H işlemcili. 32GB Ram, GTX 1650 var. Açıkçası fiyatı ucuz diye aldım ama bana bu kasa üç sene götürecekmiş gibi güven vermiyor. Belki narin kullanınca. Yanılmıyorsam aynı kasanın benzeri Yoga Slım 7 serisinde de var.

https://www.reddit.com/r/AMDLaptops/comments/iuig6c/r7_4800u_lenovo_yoga_slim_7_graphics_and/

https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/iz31vv/lenovo_yoga_slim_7_issues/

https://www.notebookcheck.net/The-Ryzen-7-4800U-is-an-Absolute-Monster-Lenovo-Yoga-Slim-7-14-Laptop-Review.456068.0.html#toc-display-freesync-on-a-laptop

https://www.reddit.com/r/Lenovo/comments/jul499/lenovo_yoga_slim_7_quality_control_issues_lenovo/

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    Anladım. Teşekkürler hocam. İçimde çok az tereddüt olsa da bu modeli eledim ve Macbook Air aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 25 Mart 2021; 9:26:23 >
  • Arkadaşlar en fazla 5000tl'ye laptop tavsiyeniz olur mu? Gönlüm 4500u işlemciden yana ama çok uçtu fiyatları. İ5-i7, 4.nesil ryzen tercihim.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

4300U önceki nesiller gibi değil, 3700U gücünde bir işlemci. i3'lerin tamamından çok daha üstün, gönül rahatlığı ile 4300U tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Mart 2021; 21:56:23 >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt

Hiç bakmamıştım ona. Tavsiye edebileceğiniz bir model var mı?

Thinbook 15 g2 are 4500u 5000 tl idi bir iki hafta önce. Şimdi 5800 ama yeniden düşebilir.

Onu takip ediyordum ben de. Ufak bi yükseliş olunca kurda, 500tl kadar yükseldi fiyatı. Geçen hafta 8,70’den 9,50’ye yükselince daha da arttı. Bizim ülkede kur düşünce fiyat indiğini görmedim. Sorunca “biz kur yüksekken aldık” diyor herkes. O yüzden umudum yok Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma 

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-hp-rebak-15seq1042nt-amd-ryzen-3-4300u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-2d6y1ea-fiyati,974106596.html

Yalnız bu cihazda Think serisine göre IPS ekran ve alttan aydınlatmalı klavye gibi avantajlardan vazgeçeceğinizi unutmayın

• Bloodin kullanıcısına yanıt

Nedense HP'ye bir türlü ısınamadım. Tam olur bu derken bi eksiği çıkıyor. ''Çok ısınıyor'' önyargısı da var Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma 

Son 5 yıldır, belki de daha uzun süredir çıkan HP'lerin hiçbirinde ısınma problemi yok. O ünlü kendini yakan DV6 serisinden sonra HP çok yol katetti. Paylaştığım ürün kendi fiyatının en iyi ürünü, i7-10510U ile karşılaştırıldığında R3 4300U tek çekirdekte biraz geride kalırken çok çekirdek işlemlerde öne geçiyor. i3'e rakip olsun diye çıkarılan bir işlemcinin i7 ile kıyaslanabilmesi bile işlem gücü hakkında bilgi veriyor. Bu kasa sonuçta HP'nin yeni serideki en alt kasalarından biri, tamamen plastik, IPS ekran ya da aydınlatmalı klavye yok. Fakat yine de bu fiyatta bu kadar güçlü işlemciye eşlik eden 8/256 konfigürasyon, USB-C desteği, Full HD ekran ve kullanılır mı bilmem ama DVD okuyucu (ki en kötü ihtimalle aparat alınarak ek ssd/hdd bölmesi olarak kullanılabilir :) ) oldukça çekici duruyor.

İstenirse Acer A5 de tercih edilebilir. A5 öyle aklınızdaki Acer'lar gibi kötü bir kasa değil, zamanında gelen E serisi dandik kasalar Türk kullanıcısının gözünde Acer'ın imajını çok feci çizdi fakat bu adamlar Predator X21 gibi cihazları da üreten adamlar. A5 ise üst kapağın metal oluşu ve kasanın genel itibariyle daha kaliteli olması ile giriş seviyesinden biraz ayrılıyor. Thinkpad'ler kadar olmasa da Thinkbook ile aşağı yukarı aynı kalitede kasaya sahip olduğu söylenebilir. 4500U oluşu ve aydınlatmalı klavyesi de diğer avantajları fakat ekranı IPS değil:

https://www.n11.com/urun/acer-aspire-an515-44-nxhw4ey001-amd-ryzen-5-4500u-8-gb-256-gb-ssd-156-linux-dizustu-bilgisayar-1720097

eski bilgisayarımın şarj problemi vardı...hocam thinkbooku prizde mi kullanıyorsunuz yoksa şarjını bitirerek mi?

• 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.