Şimdi Ara

Ryzen Ram Overclock (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
101
Favori
40.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında sadece cpu özelinde konuşursak haklısın. Ben çok açık yazmamışım ama açıklayayım. Sistemi uzun süre yükte tutmanın amacı PSU'dan anakarta, ramden işlemciye tüm bir sistemi test etmektir. Her şey yeni ise yapmak daha mantıklı bir hal alıyor. Şöyle ki ilk 1-2 saatten sonra belki psu ısınacak ve kitleyecek belki anakarta bir şey olacak. Biz oc lu sistem toplarken bunun riskini alamadığımız için bir donanım patlayacak veya yanacaksa bizde patlasın bizde bir şey olmazsa zaten en fazla oyun oyanayn kişi ile stabilite bozulmaz.

Ha elinde emin olduğun bir altyapı vardır sadece işlemciyi değiştirmişsindir o zaman haklısın 10dk test et bak stabilse devam. Umarım anlatabilmişimdir.
  • Gskill in silikon kalitesi çok kötü oc kaldırmıyor.

Bende Gskill ripjaws v red 2*8 16 gb 3000 mhz ram var.

Bütün seçenekleri denedim. 70 ns altına düşüremedim.

Kardeşime yeni sistem topladım. Oc la uğraşmadığı için benim ramleri ona verdim.

Kendime Crucial 2*8 16 gb ram aldım. Yorumlarda cl 14 değerlerde oc yapan arkadaşlar varmış.
    https://www.hepsiburada.com/crucial-ballistix-8gb-3000mhz-ddr4-ram-bls8g4d30aesbk-p-HBV00000M9G3L

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YLCN -- 12 Ocak 2020; 20:1:8 >
  • -YLCN kullanıcısına yanıt
    Bende de 2x16gb dula rank olanlar var. def v (1,355) 3200_cl14 kullanıyorum. Yurt dışında 1.45v ile günlük kullananlar var ki o voltajlarda güzel hızlar ve düşük gecikmeler yakalanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YLCN

Gskill in silikon kalitesi çok kötü oc kaldırmıyor.

Bende Gskill ripjaws v red 2*8 16 gb 3000 mhz ram var.

Bütün seçenekleri denedim. 70 ns altına düşüremedim.

Kardeşime yeni sistem topladım. Oc la uğraşmadığı için benim ramleri ona verdim.

Kendime Crucial 2*8 16 gb ram aldım. Yorumlarda cl 14 değerlerde oc yapan arkadaşlar varmış.
    https://www.hepsiburada.com/crucial-ballistix-8gb-3000mhz-ddr4-ram-bls8g4d30aesbk-p-HBV00000M9G3L
    Kardeşler iyiki var

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Bir yerde okumuştum. Psu iyiyse dediklerine göre 4000 mhz kadar çıkabiliyomuş.

Muten Baba, aynen hocam kardeşlerde olmasa napacaz bilmiyorum. Sırf oc yapamadım diye ramlere sinir olmuştum :) Direk satacaktım.
    PSU evet stabilite bakımından önemli ama sıra ona gelene kadar anakartın ram yönetimi ve kararlığı ile işlemci daha mühim.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Hocam anakart asus tuf b450 pro gaming, işlemci 3600 o yönden sıkıntım yokta. Kaliteli bir psu alacağım. Mevcut psu zalman o kadar kaliteli değil.

Corsair rm 750-850 serisini takipteyim uygun fiyata bulsam değiştireceğim.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Evet resmi olarak hwbot linkihttps://hwbot.org/submission/4266458_

Gayri resmi olarak dahttps://twitter.com/Built2w1N/status/1187526481276096512
  • Beyler bu xmp 2.0 hakkinda bilgi verecek var mi ?
    İslemci ryzen 5 2600x
    Anakart gigabyte s2h b450m
    Ramler Corsair vengeance 8x2 3200 mhz

İlk başta ramler 2400 mhz idi. Biosdan xmp açtım 3200 de açıldı.
    Sonra bu değeri voltaj oynamadan 3400 3600 ve yukarisina goturebiliyorum.
    Voltaj oynamama gerek var mi ?
    Xmp hallediyor mu ?
    Bu ram kac mhz ye kadar sabit çalışıyor?
    Mhz yükseldikce cl değeri dusmyecek mi ?
    Fabrikasyon olarak cl16 bu arada.

Die değeri nedir nerden bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 13 Ocak 2020; 17:8:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tek kanal çıkış gücüne bak tavsiyem high power gd serisi ne wattsa onu veriyor tek kanal güç çıkışı iyi olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    Ramin die değerini nerden ogrenebiliriz ?
    Corsair vengeance lpx 3200 mhz c16 2x8 ram

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Die değerini nerden öğrenebilirim?
    Ana mesaja bakmıştım görmemiştim şimdi gördüm.
    Şu ns değeri için aida64 indirmiştim ama bulamadim o yeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 15 Ocak 2020; 19:7:46 >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Araçlar > ön bellek ve bellek karşılaştırmalı testi
  • 3000 mhzlik BLS2K8G4D30AESEK ramler 3800MHZ CL16 oldu. CL15 olmuyor ama. Şuanki durum bu.

3900X, FCLK 1900/İşlemci 4.1'de stok soğutucu:

Ryzen Ram Overclock
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Stok soğutucu mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Stok soğutucu mu
    Benim h110'a bracket aldım aliexpressden. Gelmesini bekliyorum :((
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Voltaj ve sıcaklık değerlerin nedir başka bir konuda birisi 80 dereceyi geçmiyor filan yazmışta , ben aldıktan sonra bioslarla bu işi çözdülermi naptılar anlamadım
    https://forum.donanimhaber.com/raijintek-orcus-360-rbw-islemci-sogutucusu-incelemesi-3900x-degerlendirmesi--141115674
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Voltaj ve sıcaklık değerlerin nedir başka bir konuda birisi 80 dereceyi geçmiyor filan yazmışta , ben aldıktan sonra bioslarla bu işi çözdülermi naptılar anlamadım
    https://forum.donanimhaber.com/raijintek-orcus-360-rbw-islemci-sogutucusu-incelemesi-3900x-degerlendirmesi--141115674
    Cinebench testi aldım şimdi. O yaklaşık bir dakikalık süre boyunca max 1.260v ye, işlemci de 80.5c'ye çıkmış hocam. Bricketim gelecek diye elimdeki macunu tüketmedim, stok macunu kullanıyorum. MX4'ü kullansam 4,5 derece daha düşerdi herhalde.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.