Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
6
Favori
40.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    He soyle ya valla bırılerının benım dedıklerımı anladıgını gormek hayret ettım gercekten.Ben bırazdan fanboy gıbı yorumlar gelır dıye dusunmustum.Anlatmak ıstedıgım bu zaten.Bızım ısımıze hangısı gelıyorsa onu kullanırız olay bundan ıbaretç

Bende dedım zaten 1700x 1800x, 7700k yada 6900k ya gore dusuk bıle calıssa yınede 1700x 1800x tercıh edılır dedım.

Intelın elınde zaten vardır bırseyler bızım ıcın ıyı olan 2 sene sonra pıyasaya sureceklerını sımdı erkenden cıkartmak zorunda kalıcak.Ohhh olsun beter olsun.
  • Zamanında 4 çekirdeğe oyunlar yeteri kadar destek vermiyor diye insanlar E8400 aldı Q6600 yerine. Çok geçmeden 4 çekirdek desteklemeyen oyun kalmadı. Birden öldü E8400.

Şimdi gelip destek yok diye i7700k öneriyorlar.

Yıllardır aynı terane. Bitmeyen şey ise fanboyluk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD 1 milyon işlemci sevkiyatı yapmış.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    savaş başladı artık
  • TweakTown'un oyuncakları da gelmiş.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Vay be ram benimkinin dual versiyonu bendeki tek 16 lık iyi seçim yapmışım,uyum sorunu vs olmaz büyük olasılıkla amd bu rami verdiğine göre herkese.
  • Sorun değil zaten ilerde bi 16 daha takarım al sana dual zaten.
  • 4 slot ram takacanda 3200 mhz alıcan performansı ramlerden "*-* düşündürdü *-*"
  • İşlemci elinde olan ve gtx 1080li sistemde testleri gerçekleştirmiş erdi bey ve mesut çeviğin söylediğimi doğru, yoksa sizinkimi?
  • LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Hangı yorum ıcın soyledıgınızı alıntılayın cevap vereyım.Cok yorum yazdım hatırlamıyorum hangısı ıcın soyledınız?

Alıntı yapınkı cevap vereyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Hangı yorum ıcın soyledıgınızı alıntılayın cevap vereyım.Cok yorum yazdım hatırlamıyorum hangısı ıcın soyledınız?

Alıntı yapınkı cevap vereyım

7700k ve oyun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LampdaLamp L kullanıcısına yanıt
    Alıntı yapmamıssınız ama genel bır cevap vereyım yınede.

Tum soyleyeceklerım 1080p oyunlar ıcın gecerlıdır

7700k oyunlarda 6900k ıle aynı performansı verıyor bazı oyunlarda gecıyor saat hızı farkından dolayı

6900k ıle 1800x cınebenchde coklu cekırdekte %9 fark var teklıde ıse aynılar

6900k vs 1800x aynı hızdayken oyunlarda benım tahmınımce 6900k daha ıyı olacaktır tamamen tahmın

7700k 6900k 1800x gtx1080 le degıl tıtan xp slı ıle 1080p de test edılmesı gereklı.Cpu ların hangısının daha hızlı calıstıgını gercek olarak gosterır boyle bır test tabıkı hepsı 4.5ghz calısacak.

7700k nın hıkaye olacak denılmesı ıcın daha henuz gelmemıs oyunlarla test yapılması gereklı.

Su ankı yapılan tum yapay testler 3dmark physıcs,render, cınebench,wınrar vb. testlerı cogumuz ıcın onemlı degıl
  • Valla o kadar tartışmaya gerek bile kalmadı.
    Ryzen show başladı bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1800x hepsiburadada 2040 liradan ön siparişe konmuştu,ne olduysa diğer firmaların ön sipariş fiyatlarıyla aynı seviyeye çekti fiyatını.
  • tüketicilerin yapacağı en akıllı tutum firmaları mimari değiştirmeye zorlamak olmalı gibi gözüküyor. yoksa core mimarisi gibi bir mimariyi zen şeklinde satın almak durumunda kalırsak aynı mantığa sahip iki ayrı işlemci satan firma mantığını aşamayacağa benzeriz.

bana göre tüketicinin uzun vadede kazançlı çıkması için intel ya da amd şeklinde değil de mimari konusunda çamura yatmadan teknolojik yatırım yapabilen firmayı seçmesi daha mantıklı olur. bence bu açıdan intel ilk elde rekabet dışı bırakılabilir.

şunu anlamak artık gerekli. Türkiye üst segment pazarı değil. biz alt ve orta segmenti oluşturuyoruz. yani üst düzey işelmciler bizim için üretilmediği gibi üretilen işlemcinin toplam maliyetini karşılama açısından pazar ülkelerdeniz.

o açıdan bizim için üst segment erişilebilir olduğu an çok değerli bir andır ve bunu anlayıp anlatabilmemiz gerekir. zen bu açıdan ne sunuyor bunu iyi tahlil edelim.

her ne kadar photoshop profesyonel excel word veya auto cad kullanıcısı olmasam da bir işlemcinin bu konularda gerçekten muadiline göre iyi olup, yani pc yi pc gibi hissetirip oyun konusunda minör farkla arkadan gelmesi çok önemli olmamalı. sonuçta pro oyuncu da değiliz yani.

1800x 1080 gtx ddr4 3000 küsür mhz ram. bunlar ideal şartlar olsa da her zaman mümkün olmaz. ülkemizin alt ve orta segment kullanıcı olduğunu düşünürsek bu doğru bir tespittir. özellikle ekran kartının en önemli husus olduğu bir alanda işlemciye pc işlemcisi nazarıyla bakılmalı diye düşünüyorum.

bana göre oyun konusunda atılım yapması gereken kısım artık ekran kartı kısmı ki intelin bu konuda verim değeri 0 dır bunu unutmayalım. amd nin bu konudaki rekabette de var olduğunu düşünmek ve firmayı bu şekilde değerlendirmek gerekiyor.

toplamda şu an için oyun konusunda firma bazlı olarak amd daha kullanıcı dostu çözümler üretebilen aynı zamanda işlemci de üreten tek firma konumunda.

• Şu anda tek korkum Amd'nin 4 gün sonra oyun testlerinde patlaması ve Intel'in 2. Sandy Bridge çıkışını yapması. İlla bekleyeceğiz gibi

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Intel'in 2. Sandy Bridge çıkışından niye korkuyorsun

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Şubat 2017; 15:38:42 >

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Beklemek lazım ve döviz yerinde durmuyor hoş, amazon US hesabımdan alırım, kur etkilemez o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Cok iyi oldu bunlari gormek. Bf1 multi akar 1700 ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.