Şimdi Ara

RYZEN CPU Vatan Bilgisayara geldi , ÖN SİPARİŞ AÇİLDI ! (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
6
Favori
40.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fan kontrolünü yüklemedin tabii...
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Evet paralel evrendeyim. Amd nin beni hapsettiği evrenden ve boyuttan sizi uyarmaya çalışıyorum. Ama algılayacak durumda değilsiniz. İnterstellar'daki gibi kendimi paralama pahası size seslenme amacımda yok.

Not:Halen AMD FX 8150 kullanıyorum. 4-5yıl önce sıfır olarak almıştım. Kutusundan fan çıktı. Aman Allahım o ne kasada blender çalışıyor. Söküp çıkardım thermalright ultra110 rev2 aldım da kafam rahat etti. Bana onu anlatmayın. 😁

7 yıldır Amd Phenom II x4 965 3.4GHz var stok fanıyla kullanırım abartılı ses duymadım ayarlamasını bilirsen bahanende komik olmuş sanki intel süper fan veriyor yanında hatta dünya para alıp fan bile vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Şubat 2017; 1:14:17 >

• Fan konrolünü sanırım bir tek siz biliyorsunuz. Öğrettiğiniz için minnetarım.

Geçen yıl oğluma İ7 4790k aldım. Stok fanını taktım. Çıt çıkmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek ki Donanimhaber alemini Ryzen 5'ler, Ryzen 3'ler bekler. Hayırlısı diyelim, belki daha ucuz 4 çekirdek 8 thread işlemcileri güzel bir performans sergiler.
    2012'de i5 3570'i 450TL'ye kapmıştım. Anakart ve RAM desen (o zaman da 16GB almıştım) toplam 750-800TL civarında para verdim. Artık işlemcileri sadece anca 800TL'nin iki katına alırsın, tabii dolar bazında yine pek bir şey fark etmedi ama insanın içi yine acıyor.
  • Ryzen e hemen geçmeme kararı aldım 5820K şimdilik devam
  • 1800x şuan amazon.com'da best seller durumda.
  • 4.5 Ghz'de akar 5820K bence de değmez. Seneye yenilenmiş Ryzen'lar gelecek, duruma göre geçilir belki.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Oyunla hiç işim yok, sadece çizim yaptığım için ryzen yerine 5820K satıp xeon alsam bile çok daha mantıklı bir hamle yapmış olacağımı düşünüyorum zira ekran kartımda bu iş için çok çok güzel. Benlki denkgelir 2.sini alırım yada 2.elden GTX980Tİ denkgetiririm. Böyle bir güncellemeyle de yola devam ederim gibi. Ryzen çok heveslendim ama sanırım şu aşamada özellikle benim gibi bir sistemi olanlar için gereksiz macera olacak.
  • B350 cf yapilabiliyor mu x370 ile ne kadar farki var? Bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart msi titanium u bekleyin digerleri cacik

• Çift pci x8 yolu yok b350'lerde, cf yapılsa bile verimsiz pci4x üzerinden, sli/cf yapacaksanız x370 tercih edin.

• Gençler o değilde vatan bu sefer fiyatlandırmaları o kadar da kötü değil yav. Amazon.com'da vs. 499 dolar zaten 1800x, Vatan fiyatı 529+kdv, neredeyse aynı paraya geliyorlar, sizce bu bir ışık mı(anakartlarda da aynı, çoğu anakart aynı fiyat kdv eklenince), Vatan fiyatlandırmada güzellik yapabilir mi ?

• Nerding_Gamers kullanıcısına yanıt
    anakartlar şuan biraz pahalı bu da normal çünkü ilk çıkan modeller acele etmemek lazım
  • Bugün ryzen işlemci ve x370 anakart önsipariş verdim, ancak ürünler ne zaman stoğa girecek, ne zaman kargolanır kimse bir bilgi veremiyor Vatan'da.. Belki burada benden sansli olup Vatan'dan bilgi alanlar olmuştur, paylaşan olursa sevinirim. Benim anladığım 2 ya da 3 martta ürünler gönderilecek gibi bir konu yok hala :(

• batuhano B kullanıcısına yanıt
    2 yada 3 mart da satışa sunuluyor ama vatan ne yapar bilemem
  • Evet ben de öyle biliyorum ama net bir bilgi alamayınca şaşırdım açıkçası. Diğer yerlerden önsipariş verip telefon ile tarih konusunda teyit alan var mı merak ediyorum. Yani iki gün sonra kargolanacak ürünler hala stoklara girmemiş olabilir mi? Muhtemelen önümüzdeki hafta teslimatlar başlar diye tahmin ediyorum iyi ihtimalle, umarım yanılıyorumdur ve bu cumaya kadar yaparlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amdryzen

Anakart msi titanium u bekleyin digerleri cacik

Asrock taichi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    h b de bu yazıyor doğruysa girdiği gibi yollarla her halde
    sen ram olayını nasıl yaptın var mı ram?

03 Mart 2017 tarihinde stoklarda olacaktır.
    Ürün farklı bir fiyattan satışa sunulabilir. Eğer ürün daha yüksek bir fiyattan satışa sunulursa, ön sipariş veren müşteriden fiyat farkı alınmaz, ayrıca teslimatta öncelik sağlanır. Ürün daha düşük bir fiyattan satışa sunulursa, aradaki fark teslimatı takip eden 1 hafta içerisinde ön sipariş veren müşteriye ödenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Mart 2017; 0:5:55 >
  • msi x370 gaming pro carbon mobo çok güzel duruyor. Eğer crosshair 1250tl ise şuanda bu mobo 900tl civarı bir fiyatlandırması olmalı. ryzen r7 1700 ile eşleştirildimi 4 core frekansını yüksek tutup diğer 4 core frekansını stokta tuttunmu 4ghz'in üstü daha rahat görülebilir gibi geliyor.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Taichi de grafik birimi çıkışı yok eksik çıkarmışlar hero gibi,msı ve biostarın en üst kartlarında full donanım var.

Ama sadece ryzen ve athlon takılacaksa iyi bi anakart 16 faz tasarımı var.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.