Şimdi Ara

Ryzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla burada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kanıtları buraya toplayalım. Şu ana kadar bildiklerimiz,

• Skylake bug hâlâ duruyor. 10-15 saniyede bir Kabylake 7700K de takılma gösteriyor. Kanıtı videoda.

• Ryzen görüntü hızının zirvesi daha düşük, 7700K'ninki daha yüksek; bu da daha dalgalı bir seyir arz ediyor. 4890 ile Crysis ilk çıktığında kullanmak da tam bir çileydi, 7700K hakkında bahsedilenler eski çağrışımlarımı canlandırdı.

• Ryzen ile 3 incelemeci de aynı sonuca ulaşmış: TechDeals, Wendell(The Tek ve Level1techs'i işletiyor), Joker Productions.

• Bir diğer kaynak da Hardware Unboxed: 7700K'nin GTA V'te zaman zaman takılmalara yakalandığını kayda almış.

• Pcgameshardware, Tekilliğin Külleri Directx 12 eserinde sadece altı ve sekiz çekirdek işlemcilerle açık gizli seçenek buldu. 1500X hâline düşürülmüş dört çekirdek Ryzen 7700K performansında, sekiz çekirdek ise 6900K'den hızlı. Fizik hesaplamalarıyla ilişkili görsel farklılıklar mevcut.
      4 çekirdek destekli görseller:
      6+ çekirdek destekli görseller:

[Kaynak], [Kaynak 2], [Kaynak 3], [Kaynak 4].

Ryzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 20 Haziran 2017; 23:23:0 >

• Video gözükmüyor
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    DH'ye yapıştırılmıyor. O yüzden kaynak bıraktım.
  • Takılma dediğin micro-stuttering. Bunu fark etmek o kadar zor ki. Anca frame time grafik olarak kayda alınıp dip ve spikelara bakılınca anlaşılıyor micro-stuttering olduğu. Joker testlerde 7700k'nın daha ileride olduğunu fakat Ryzen'in daha akıcı olduğunu ama bunu videoda gösteremediğini söylüyor daha sonra Wendell 15 saniyede bir olduğunu belirtiyor.
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Zor olan sadece senin kabul etmen. Bir daha yazarsan şikayet edeceğim, cahil eğlendirmeye konu açmıyorum ben burada.
  • bu ryzen ve inteli kullanıcıların kavga ettirmesi bitmedi mi ya anlamadım :D adamlar bu kadar rekabet içinde değil...
  • Micro stuttering olayı G3258 gibi çift çekirdek işlemcilerde olmuyor muydu?

7700K gibi 4c/8t işlemci nası stuttering yapıyor?
  • Hep söyledim bir daha yazıcam. Minimum fps değerleri baz alınmalı. Ryzen minimum fps te 7700 den daha iyi sonuçlar veriyor. Nasıl ki Bu demek değil 7700k kötü bir işlemci. Diğer taraftan da oyun oynayacaklar ryzen e bulaşmayın demek saçmalıktan başka birşey değil. Aynı fiyatta iki işlemci biri 1700 diğeri 7700k. Kabul edelim ki 1700 aynı paraya daha fazlasını vaad ediyor. Oyunlarda cpu kullanımı ile de daha uzun ömürlü olduğunu ispat ediyor. Bu da demektir ki ryzen 1700 şu an alınabilecek en iyi f/p işlemcidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden hep minimum fps'ye bakılırdı ancak sonradan ortalama falan peydah oldu. Techdeals artık histogram paylaşacağını belirtmiş. Bu incelemeler histograma dönerse çok canlar yanar. Bu arada 7700k'nin stutter olayı yeni bir şey değil, yurtdışı forumlarında "7700k the stutter king" diyorlar.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Valla yapıyor. Ak sakalımız yok ki inanasın. 1800X için ise iltifatı esirgememiş Steve Abimiz.
    [Kaynak]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 30 Mart 2017; 22:30:52 >
  • Bu konuda eksik bişiler var sanki

Ryzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla burada

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Bu konuda eksik bişiler var sanki

Ryzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla buradaRyzen, 7700K'den daha 'akıcı' deneyimi kanıtlarıyla burada

Ben bunu konunun en başında bekliyordum ama neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Eskiden hep minimum fps'ye bakılırdı ancak sonradan ortalama falan peydah oldu. Techdeals artık histogram paylaşacağını belirtmiş. Bu incelemeler histograma dönerse çok canlar yanar. Bu arada 7700k'nin stutter olayı yeni bir şey değil, yurtdışı forumlarında "7700k the stutter king" diyorlar.

Ne islemciymis arkadas anlik isinma, shuttering, 6700k dan yuksrk sicakliklar ne ararsan var.

İntelin tarihi hatasi sanki her gun ayri hir sikayet duyuyoruz.

• jokerin videosunda da var minik takılmalar. 480 ile 1060 kartları ryzen ve intele taktılar;7700k bol miktarda takılmalar yaşadı.Merak edene linki atarım
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    Çok makbule geçer, çünkü aradım. Olduğunu biliyordum ama sen demişken hakkını almayayım.
  • Anlık ısınmayla kaynaklı olabilir intelin başı dertte bu işlemciyle her gün bir sıkıntı. Jedi'de 6500 olup 7700k ile hiçbir deneyimi olmadığı için inatla savunmaya devam ediyor intel tekelini.

• Benim gibi mobilden takılan ne çocuğu acaba

Videoyu izlesek internet bitecek

Ss koy ki izleyemeyenler baksın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Bu konuda eksik bişiler var sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Çok makbule geçer, çünkü aradım. Olduğunu biliyordum ama sen demişken hakkını almayayım.

Ghost Recon Wildlands Benchmarks | Ryzen vs Intel | AMD vs Nvidia

Today we take a look at the PC Performance review of Ghost Recon Wildlands. Testing on the Ryzen 1700 (3.9GHz) and i7 7700K (5GHz). GPUs benchmarked are the AMD RX 480 and Nvidia GTX 1080 & 1060.

https://www.youtube.com/watch?v=-p7t8t_KhKw

• Despite the higher FPS on the Intel side, again, I'm seeing slight micro stutter compared to the smooth sailing Ryzen.
    Dikkatli izleyin yakalarsınız
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.