Şimdi Ara

Ryzen 5 5600x için Ram önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, şuan 3000 Mhz 2X8 gb cl16 ramlari kullanıyorum. Ramleri yükseltmeyi düşünüyorum. https://www.incehesap.com/hyperx-fury-hx436c17fb3k2-16-16gb-ddr4-3600mhz-gaming-ram-fiyati-46486//

Bu ramleri F/P olarak beğendim. Cl değeride makul seviyede. Almadan önce foruma danışmak istedim.

• Mantıklı seçim overclok düşünürseniz crucial 2x8gb 3000mhz cl15 te alınabilir 550-600 TL civarı 3800 cl16 çalıştırmak mümkün

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt

O.C işine pek girmeyi düşünmüyorum, ramlerde stabiliteyi yakalamak biraz zor oluyor. Direk Hazır profilde olan otomatik O.C tercih etmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemalD94 -- 2 Ocak 2021; 21:47:9 >
  • seçtiğiniz ramler büyük ihtimal micron j-die

https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/ho0fx0/is_it_possible_to_overclock_hx436c17fb3k216/

şu sohbette anlatıldığı kadarıyla: https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/cq935g/what_is_micron_jdie/

4200 cl 18 lere kadar çalışmış. bu baya yeni bir ram çipseti. overclock potansiyelide güzel. yanlız tek sıkıntı ryzen dram calculatorde seçeneği yok.

oc düşünülmüyorsa gayet fp ram.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    O.C pek düşünmüyorum. D.o.c.p profilinde 3600 MHz ve Cl17 değerini verse yeterli benim için. Asus tuf x470 plus gaming anakarta takacağım. İddaa edilen değeri verir değil mi?
  • KemalD94 K kullanıcısına yanıt

bu ramler anakartının uyumluluk listesinde yok. ryzenlarda eskisi kadar ram uyumsuzluğu yok listede olmasada çoğu ram uyuyor. özellikle ryzen 3000 ve üzeri ile. bizde tek tek ramleri listeden kontrol edemiyoruz. olması lazım ama olmassa geri iade edersin. 15 gün iade hakkın var.

Evet ona bende dikkat ettim listede yok ama listeye genelde RGB ve pahalı ramleri koymuşlar. Ürünün açıklama kisminda ryzen uyumludur yazdığı için aldım.

Hayırlısı. Umarım sorun çıkarmaz.

Tekrardan merhaba ramleri bugün kurdum ve kullanıyorum şuanda. D.O.C.P modunda otomatik overlock oldu.Memtest86 yaptım yaklaşık 3 saat civarı sürdü. Bir problem çıkmadı. Yalnız oto O.C kapatarak yaptım memtest i, açıkken de yapmam gerekir mi? Ryzen 5 5600x için Ram önerisi. Ryzen 5 5600x için Ram önerisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemalD94 -- 7 Ocak 2021; 20:51:14 >

bende d.o.c.p otomatik overclock yapmıyor çalışması gereken xmp profilinde çalışmasını sağlıyor. otomatik o.c. için hangi seçeneği açıyorsunuz bilemiyorum. link vereceğim adresteki uygulamayı çalıştırıp çalışma değerlerini mümkümse gösterin. https://zentimings.protonrom.com/

uygulamanın sağ üst köşesinde fotoğraf makinesi ikonu var. onun yardımıyla resmini kopyala diyip kolayca buraya yapıştırabilirsiniz.

Ryzen 5 5600x için Ram önerisi.

Bios ta cl 17 olarak gözüküyor burda cl 18 diyor.

bende asus anakart kullanıyorum. d.o.c.p. açtıktan sonra bazen aynı cl değerinin bir fazlasını gösterebiliyor. aynı durumla karşılaştım ve sorun yaşamadım.

Anladım, o zaman endişelenmeye gerek yok. Bir sorunu da yok sanırım belleklerin değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: KemalD94

Anladım, o zaman endişelenmeye gerek yok. Bir sorunu da yok sanırım belleklerin değil mi

büyük ihtimalle ramlerin uydu ve sorunsuz. şu 15 gün cihazı mümkün olduğunca yoğun kullan bir uyumsuzluk varsa mavi ekran verir reset atar v.s. ancak sorun çıkacağını sanmıyorum.

• Benim bildiğim kadarıyla ryzenlarda cl değeri tek sayılarda çalışmıyor. 15 ise 16, 17 ise 18 oluyor. Cl 17 diye 18 bellek aldınız. Micron bellekli crucial alsaydınız hiçbir stabilite sorunu olmadan 3600 cl 16 çalıştırabilirdiniz. Üstelik 16-19 zamanlaması ile. 18-21 ile 3600 mhz'de eskiye kıyasla bir fark görmeniz zor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.