Şimdi Ara

Ryzen 5 5500u mu Intel i5-1135g7 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, laptop almak istiyorum ve bu iki işlemci arasında kararsız kaldım. Günlerdir bakınmama rağmen hala net bir karar veremedim ve bir an önce sonuca ulaşabilmek için foruma sorayım dedim. Laptopta yapacaklarım genel anlamda okul, iş ve yazılım. Gün içerisinde çok uzun sürede oyun oynamam ancak Dota 2 ve FM düzenli olarak oynarım iki işlemcinin de bu oyunları kaldırabileceğini düşünüyorum. Ancak sormak istediğim soru arada bir belki orta vadede çıkmış oyunları oynayabilir miyim onu tam anlayamadım (Mafia 2 -remastered değil ilk versiyonu- , Max Payne 3, CoD MW3 vs.). Konuya hakim arkadaşlar için işlemcilerin özellikleri, karşılaştırma linklerini ve ürün linklerini bırakıyorum, vakti olan arkadaşlar açıklama ve birbirine göre artı eksilerini de yazabilir ve yardımcı olursa çok sevinirim, teşekkürler.

Ryzen 5 5500u özellikleri: https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5500u

i5-1135g7 özellikleri:

ark.intel.com
    Intel® Core™ i5-1135G7 İşlemci (8 M Önbellek, 4,20 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri
    https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/208658/intel-core-i5-1135g7-processor-8m-cache-up-to-4-20-ghz.html

Karşılaştırma linki :

versus
    AMD Ryzen 5 5500U vs Intel Core i5-1135G7: What is the difference?
    https://versus.com/en/amd-ryzen-5-5500u-vs-intel-core-i5-1135g7

Ürünlerin linkleri :

Amd:

www.teknosa.com
    HP 14S-FQ1014NT 4H0V4EA AMD Ryzen5-5500U 8GB Ram 256GB Ssd 14
    https://www.teknosa.com/hp-14sfq1014nt-4h0v4ea-amd-ryzen55500u-8gb-ram-256gb-ssd-14-fhd-w10h-notebook-p-125034191

Intel:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msanscofield -- 18 Kasım 2021; 17:27:58 >

• AMD ürün linkindeki laptopun ekran çözünürlüğü 1366x768 Piksel görünüyor açıklamada ve kasa tamamen plastik. her ikisini de tavsiye etmem bu fiyat seviyesinde.

işlemci olarak her ikisi de işinizi görür, hangisini daha ucuza bulursanız alın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 19 Kasım 2021; 15:42:58 >
  • 5500u için bu fiyata çıkacaksanınz biraz daha zorlayıp 9.250 tlye macbook air m1 alın derim yıllarca sıkıntısız kullanırsınız.

zenbook 14 5500u 8GB kullanıyorum performansından çok mumnunum

5500u de age of empires 4 1080p düşük ayarda 55 fps alabiliyor Dota 2 1080p orta ayarda 46-50 gidiyorum. Eski oyunları sıkıntısız oynatır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • youssouf1995 Y kullanıcısına yanıt

Macbook Air M1 için link 9250TL linki paylaşırsanız mutlu edersiniz.

• kim o K kullanıcısına yanıt
    pt.com.tr öğrenci belgesi ile indirim yapıyor. Araştırdık resmi distribitörlerden biriymiş. Kardeşime aldık

Edit. baktım bütün stokları tükenmiş. Arada bir kontrol ederseniz stok yakalayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youssouf1995 -- 21 Kasım 2021; 10:19:12 >
  • sahafiec kullanıcısına yanıt

Merhaba cevabınız için teşekkürler ben linki koyduktan sonra fiyatı artmış sanırım ben 6500 civarına birkaç yerde bulmuştum 5500u yu ama bu fiyat aralığında daha iyi ne bulabilirim hiç bilmiyorum. Dolar kuru malum. Fiyatlar daha da artmadan bir şey almak istiyorum

• youssouf1995 Y kullanıcısına yanıt

Merhaba cevabınız için teşekkürler, ben ürünü koyduktan sonra fiyatı artmış sanırım 5500U yu 6.500 civarlarında bulmuştum o fiyatta hangisini tercih etmek daha mantıklı olur? 9000 TL ye çıkabilecek bütçem yok maalesef. Çoğunlukla okul ve iş için kullanacağım bilgisayarı arada bir Dota 2 ve FM oynarım sadece çok oyun beklentim yok. Sadece uzun süreli evde olduğum dönemler oluyor o dönemlerde örnek verdiğim oyunları oynayabilir miyim onu merak etmiştim. Intel biraz daha güven veriyor ama AMD'nin son dönemlerde büyük atak yaptığını duymuştum o yüzden kararsız kaldım yoksa neden bilmem Intel hep daha sıcak gelmiştir bana  

• https://m.youtube.com/watch?v=VoevNcGmEPQ

Bu işlemcilerim dahili grafik kartları ile oyun karşılaştırması seçim sizin oyunlarda 5500u daha iyi performans gösteriyor ama ikisinide alabilirsiniz fark çok az

Benim tavsiyem iş için alacaksanız ultrabook sınıfına bakın hafif olup 14" olması iş hayatında çok avantaj sağlıyor bende asustan önce lenovo legion y520 vardı işe götürmek tam eziyet oluyordu. Zenbook 1.3 kg ve hissetmiyorsunuz

Son olarak umarım fiyat olarak aradığınızı bulursunuz ben zenbook u 6800 e aldım şimdi hepsiburada 9300 e satıyor. Bunun için yapabileceklerimizi milletce yapmıyoruz.

• Ben bu akşam 5980tlye yukarıdaki lenovoyu satın aldım. Açıkcası ihtiyacım 3-4 ay sonra idi ama piyasa koşullarından korkup alımı şimdi yaptım.

O paraya o cihazı aldığıma iyi mi yaptım kötü mü yaptım onu da bilmiyorum. Oyun falan oynanmayacak sadece iş için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 24 Kasım 2021; 0:3:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • escanor_ kullanıcısına yanıt

Şuan o laptop 7300 en ucuz iyi yapmışsınız alarak ben de alacaktım bi anda bitti her yerde.Stoktan kaldırıp zam yapmak için de böyle yapmış olabilirler. Ben de 7600 e huawei matebook d16 aldım

• Baydoktoradayı B kullanıcısına yanıt

Benim de baktığım ürünler arasındaydı hocam matebook d16 güle güle kullanın sizde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.