Şimdi Ara

Ryzen 5 2600 / Rx580 Sıcaklık Değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görüldüğü gibi 15 dakikalık test yaptım. Boşta olduğunda;

Rx580 = 48°
    Ryzen 5 2600= 39°

Civarlarında seyr ediyor. Maximum ise ekran kartı 78° gördü. Daha sistemi bugün kurdum. Ekran kartının ve işlemcinin yanma gibi bi durumları olur mu? Sıcaklık değerini bakmak tik gibi bisey oldu bende. 10 dakikada bir bakıyorum.

Anakart: Gigabyte B450M S2H
    Psu: Thermaltake Lite 650W

Kasada 4 tane fan bulunmakta.

Ayrıca sormak istediğim fan hızlarını arttırdığımda işlemci ve ekran kartında olumsuz bir durum görür müyüm?

• hocam gonul rahatlığı ile sile bilirsin programlarını normal seyretmektedir işlemcin ekran kartın

ben 1050ti dan 2060 a gectim malum 1050ti boşta 25 30 derece calısırdı hep rtx 2060 bosta 40 47 arası gidip geliyo ilk baslarda bende oyleydim anı degerlerin stabil
  • Boşta 48C ekran kartı sıcaklığı normal değil onu söylemek lazım. Kartınız kaç yıllık ya da kartın en son fiziksel temizliğini ne zaman yaptınız veyahut termal macunu en son ne zaman yenilendi bilemiyorum. Fiziksel temizliği ve termal macun yenilendikten sonra sıcaklıklara tekrar bir bakın derim.

Fan hızlarını artırdığınızda tam tersine olumsuz değil gayet de olumlu sonuçlar alırsınız. Naçizane tavsiyem. Ekran kartınız için yukarı da yazmış olduğum fiziksel temizlik ve termal macun yenileme işlemi sonrası kartınız için MSI Afterburner programı ile bir fan grafiği oluşturun. Yani ulaştığı sıcaklığa göre fan devri artsın. Böylece çok daha serin bir karta sahip olursunuz.

Her ne kadar 60C sonrası tüm ekran kartlarının fanlarının devri artıyor olsa da şahsen ben ekran kartımın 75-80C olmasını beklemeden 60C seviyesine ulaştığı anda usul usul dönmeye başlasını istiyorum fanların. GTX 1660Ti sahibiyim. 2019 Mart ayında satın aldım 70C üzerine çıkartmadım kartı. Zaten sürekli olarak kulaklıkla oyun oynadığımız için ses çıkıyorsa da ben duymuyorum. Eh oyun oynamıyorken de fanları köklemenin bir manası yok. Size de tavsiyem bu şekilde kullanın kartınızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 2 Ocak 2020; 3:17:55 >

• kasanızın marka modeli nedir ön kısım mesh panelmi hava akışı varmı ön tarafta bunlar önemli etkenler.
  • ekran karti 70 dereceden sonra hiz dusuruo dikkat 1000 mhz lerde oyun oynuo olabilirsin.garantisi yoksa macunu degis fanlari temizle 10-15 derece oynar
  • Boşta 58 çok değil mi? Umarım 570'de böyle değildir. Boşuna ısıtmasın ortalığı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.