Şimdi Ara

Ryzen 3600 N11 1249 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
1.645
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Şöyle 1100 bandına bir düşse.
    3-5 ay daha bekle 700-800 liraya zor satılacak.
  • Nisandan önce alma niyetim ama bahtımıza kaç lira olacak bakalım. Yanız 2600 bile daha o fiyatlara satılmıyor.😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Nisandan önce alma niyetim ama bahtımıza kaç lira olacak bakalım. Yanız 2600 bile daha o fiyatlara satılmıyor.😀
    2600 700 tl satıldı hatta 2700x 999tl satıldı. intel işlemciler gelince 500 liraya falan düşer heralde
  • Ryzen 10. nesil çıkıcak hocam bir 5 seneye kadar, beklerseniz daha da düşer. 200liraya falan alırsınız.
  • 300 tlye kadar düşeceği iddiaları hakim kulislerde..

• Bi şey bilmeden yok seneye 500-700 diyenler bikmadi herhalde ama ben okumaktan sıkıldım. Bu işlemci 1600-2600 ile aynı kaderi paylaşmayacak amd istesede yapamaz zira işlemci 7nm simdi 7nm olunca ne olaki diyeceksiniz şöyle amd 12nm'de globalfoundries ile wafer anlaşması yaptı 2021'e kadar wafer al yada wafer almasan bile parasını öde bu yüzden mecburiyetten hala 12nm üretiyorlar ve uyguna satiyorlar zira satmasada para ödeyecek globalfoundries'e bu bir yandan amd'ye zarar versede diğer yandan 3000 serisine talebi azalttığından yardim ediyor çünkü ellerinde yeterince 7nm wafer yok işte tamda bu yüzden 5500XT çok pahalı bir fiyata çıktı ve reddit gibi platformlarda ciddi tepki aldı ama daha uyguna satsa amd ve kart çok satılsa islemciler için wafer kalmaz zira TSMC'nin bir wafer işleme kapasitesi var yani uzun lafın kısası 12nm 1600 - 12nm 2600 veya 12nm 2700X'in bu fiyatlara düşmesinin sebebi wafer al yada almasanda parasini ode anlaşması mecburen üretime devam ediliyor ve uygun fiyattan elden çıkarılıyor ama diger tarafta 3600 7nm ve TSMC zaten üretim sıkıntısı yaşıyor talebe yetişemiyor bu yüzden 4000 serisi satisa cikinca 3000ler üretimden kalkar eski seriler gibi olmaz çünkü taleb var ama arz yok TSMC sıkıntıda bu yüzden. Zaten 5500XT çıkartılmak için çıkarıldı ama yüksek fiyattan çıktıki satilmasın (1660 190dolara var ve bu karttan %10 daha iyi) yani 3600 ile 2600 leri vs karşılaştırmayın amd mecburiyetten fiyat kırıyor 2000lerde satılsın diye ama 3000lerde bu olmaz üretimden kalkar zira wafer işleme kapasitesini uygun fiyatlı bir işlemci ile harcamak istemezler çünkü kapasite sınırlı.

• FoonBoi F kullanıcısına yanıt
    Bu durum Ryzen 1600 AF (12nm) gibi çok avantajlı bir işlemcinin pazarda olmasını sağladı. 4000 serisi için AMD iddialı konuşuyor. Eğer gerçekten %15-20 aralığında bir kazanım ile gelirse AM4 platformu açısından çok güzel olacak.
  • ryzen 1600 var işimi görüyor 4000 serisini bekliyorum.
  • n11'den çöp bile alınmaz sadece mağazaları savunuyor müşteriler onlar içi hoca bir hiç
  • Donuma kadar n11den alıyorum kaç yüz alışverişim oldu ve kullandığım ürünü bile iade ettim yaşadığım hiçbir sorunda n11 satıcı yanlı olmadı saçma sapan ezbere yorumlar yapmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 30 Ocak 2020; 22:51:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim seni blokluyorum yorumların midemi bulandırıyor artık kusura bakma cahil cühela insanlara tahammül edemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bblokee

Kardeşim seni blokluyorum yorumların midemi bulandırıyor artık kusura bakma cahil cühela insanlara tahammül edemiyorum
    deme ya tüh ne yapıcam ben şimdi?
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    10 kere iade gönderdim 2-3'ünde mağazalar tarafından kabul edilmedi illa hakem heyetine vereceksin ondan sonra çatır çatır iadeyi aldılar

işlemciyi satın aldım 10 gün kullandım beğenmedim iadeyi sorunsuz kabul etti mesela bir mağaza

ekran kartı aldım monitor aldım sorunlu çıktığı halde iadeyi kabul etmedi internet kafeden bozma mağaralar

3-5 fazla verip gg veya hepsiburadan alıyorum artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.