Şimdi Ara

Ryzen 1800X, oyun ve benchmarklar - Yeni Bios 1107 - Ramler 3733 Mhz'e çıktı !!! (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.659
Cevap
13
Favori
48.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bence de baya kafa yordum 2 aydır ve 3 gün önce bu ramlarde karar kıldım tabi benim karar vermemde etken olan aynı anakartı kullananlarda memnunum demesidir siz gigayte anakart istiyorsunuz sanırım? ona kesin sorunsuz olur demem yanlış olur ama araştırın çıkar mutlaka
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Ben sistemi kurdum kullanıyorum. Ryzen 1700, Gigabyte AB350 gaming 3, Kingston 2x4 ddr4 2666 hyperix fury var. Ram tüm bioslarda otomatik yada profile1 2666'yı görüyor. İşlemcim yükte max 34 derece ama b350 lerin geneli gibi anakart özellikle vrm mosfletler sorun çıkaracak düzeyde olmasada biraz ısınıyor. Yazında kurtarır. Genel hatlarıyla sorunsuz sistem.
  • eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. pardon ben tekrar sistem kuracaksın sanmıştım yalnız kingston öyle ya fazla oc ye gelmiyor neyse onu veriyor bende aynı ramden 1600mhz ddr3 4gb toplam 16 gb olanı var bundan yukarıya çıkmıyor sorunsuz açılıyorsa iyi aslında ama eğer flarex denemek istiyorsan ramde iade varmı hala bilmiyorum ben ddr rami bir kere iade etmiştim uymayınca eski pcye h.b iade almıştı hala varsa bilmiyorum varsa bu şekilde deneyebilirsin işlemcin yükte 34 c ise çok iyi ama yükte 34 olması zor eminmisin yükte 34 c olduğuna gigabayte hiç kullanmadım ısıları nasıldır bilmem ama asuslar 30 c en fazla 32 35 c gördüm hep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Mayıs 2017; 2:59:28 >

Ram'ede işlemciyede overclock düşünmüyorum. Ram'e ayırdığım bütçe içinde fiyat olarak bu uygundu. İlerde dolar düşer ram fiyatları düşer belki yenilerim. Prime 95 testi sonrası işlemci sıcaklığı gerçek. Bir ryzen 1700 az ısınıyor ve X lerdeki gibi 20 c offset olayı olmadığı sıcaklığı tam gösteriyor. Onlarda bir 20c fazla gösterme payı gibi birşey var tam ayrıntısını bilmiyorum. Arctic freezer 33'ühttps://uk.hardware.info/reviews/6663/5/arctic-freezer-i11-and-i32-cpu-coolers-review-cool-coolers-test-results-cooling-at-30-dba-on-10-cm burdaki i32 review'ini inceleyerek aldım. 40db de yaptığı soğutmaya bakarsan dahada iyi. Arctic freezer 33 i32'nin aynısının am4'e uyanı. O testte bol yeni ve güçlü hava soğutmalar var. Onların arasında yeri baya iyi fiyatıda güzel. Cpu soğutucudan ve 960 evo 500gb'dan çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 3 Mayıs 2017; 3:27:19 >

anladım ramlar gerçekten abartılı pahalı buna doların yüksek oluşu ve bizdeki saçma vergiler artı satıcıların abartılı kar koyup satmaları da eklenince bu rezalet fiyatlar çıkıyor bende oc sevmem o yüzden ram neyse o mhz de sorunsuz çalışsın diye almışken 3200mhz olsun dedim çünkü hep düşük mhz ram kullandım yıllardır. zaten terslik olmazsa 7 yıl kullanıyorum 1 sistemi soğutucu olarak bende bunu seçtim NOCTUA NH-U12S SE-AM4http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8400 sıvı soğutmaya abartılı para vermeye gerek yok buda aynı işi görüyor artı pompa bozulacak sıvın bitecek derdi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Mayıs 2017; 3:42:5 >

Güzel seçimler hayırlısı olsun.
    teşekkürler size de hayırlı olsun
  • bir sorunum var: power ayarlarından kapanma süresini never yaptığım halde pc 5-6 saat sönra laptop gibi kapanıyor. download ve dosya aktarma yapamıyorum uzun süreli: 1800x işlemci acVI hero anakart windows 10 pro ingilizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 3 Mayıs 2017; 6:20:37 >
  • never seçince F10 deyip kaydediyor musunuz ? bu ayar biosdaydı sanırım hiç yapmadığım için tam hatırlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Mayıs 2017; 6:38:42 >
  • Biosta boyle bir ayar oldugunu bilmiyordum . Bakayim aksam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batuhano B kullanıcısına yanıt
    Bios versiyonu 1002.

Bilgine Batuhano.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

bir sorunum var: power ayarlarından kapanma süresini never yaptığım halde pc 5-6 saat sönra laptop gibi kapanıyor. download ve dosya aktarma yapamıyorum uzun süreli: 1800x işlemci acVI hero anakart windows 10 pro ingilizce

Bende de aynı problem vardı. Asus AiSuite programı içinde Epu ayarları var. Bu program neden oluyormuş kapanmasına. Ordan sleep ayarlarını never yapman gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

bir sorunum var: power ayarlarından kapanma süresini never yaptığım halde pc 5-6 saat sönra laptop gibi kapanıyor. download ve dosya aktarma yapamıyorum uzun süreli: 1800x işlemci acVI hero anakart windows 10 pro ingilizce

Bende de aynı problem vardı. Asus AiSuite programı içinde Epu ayarları var. Bu program neden oluyormuş kapanmasına. Ordan sleep ayarlarını never yapman gerekebilir.

O program bende yüklü degil

• 1200gs kullanıcısına yanıt
    yok pardon sanırım sizin dediğiniz yer Windows ayarlarındaydı şimdi jeton düştü yalnız o ayarları hiç kurcalamadım masa üstü pcde şuan laptoptayım masa üstünü açınca bakarım o ayarı hiç fark etmedim açıkçası
    Win powerplan olarak ne seçili? High perf olarak kullanıyorum ben, benzer bir sorun yaşamadım. Bir diğer problem ise, gece açık bırakıyorsanız elektrik gidip geliyor olabilir, bizim orda her gece 2-4 arası oluyor çünkü neredeyse. Arayıp nedenini sorduğumda trafo geçişi yapılıyor gibi bir açıklama yapmışlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhano

Win powerplan olarak ne seçili? High perf olarak kullanıyorum ben, benzer bir sorun yaşamadım. Bir diğer problem ise, gece açık bırakıyorsanız elektrik gidip geliyor olabilir, bizim orda her gece 2-4 arası oluyor çünkü neredeyse. Arayıp nedenini sorduğumda trafo geçişi yapılıyor gibi bir açıklama yapmışlardı.

ups im var elektrik kesilmesi olamaz. hih performans ayarı hangi menüde hocam
    Win 10 Power settings menüsünden bahsediyorum.

Start butonuna sağ tıkladığınızda açılan menüden Power Settings seçip ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada additional power settings gibi bir link var, ona tıkladığınızda Power Planları menüsüne ulaşırsınız. 4 başlık var. Ryzenler için ya high performance ya da Ryzen balanced planının kullanılması öneriliyor.

- Power Saver
    - Balanced
    - High Performance
    - Ryzen Balanced (Eğer yüklediyseniz)
  • teşekkürler
    ryzen balanced nerden yükleniyor
  • Son chipset driver içinde geliyor.

http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=Windows+10+-+64

• Samsung b-die chipsetli olup ramleri 3200Mhz de çalışmayanlar için çok ilginç bir yöntem gördüm, overclockers forumunda bu yöntemi deneyen 3 kişi şu anda 3200 Mhz de ramleri sorunsuz kullanabildiklerini söylemişler.

Aşağıda orijinal metni paylaşıyorum, tabiki bunu denemek sizin sorumluluğunuzdadır :)

For those who could never boot with 3200mhz ram, or had issues cold booting, there is hope.

After much head banging, I FINALLY booted at 3200mhz ram moments ago (stress testing and benching now). I finally took the advice Elmor added to the OP about the cold boot issues. I started the day with the 1107 BIOS, and did exactly this:

1) used BIOS Flashback to revert BIOS to 0003 (link in Elmor's OP)
    2) used EZ Flash after that to re-flash the 1107 BIOS
    3) loaded optimized defaults in the BIOS; picked 3200mhz for memory speed
    4) set both DRAM voltage and boot DRAM voltage to 1.35V;
    5) set manual DRAM timings to match my RAMs timings at 3600 (15-15-15-15-35)
    6) set SOC voltage to 1.2V
    7) set the number of training retries to 7 instead of 1; it didn't end up needing 7 tries

It rebooted once, did a single F9 reboot after that, then came up clean. Finally. I think the microcontroller firmware update in 0003 did the trick, since I had previously used all the settings listed above, and then some.

Hope this helps one of you guys!

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.