Şimdi Ara

RYZEN 1700X RAM HIZI OYUN TESTLERİ(2133mhz-2933mhz) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jam&jam

xmpyi denemedim manuel olarak 3000mhz yapın ryzen ram frekans aralıkları geliştirilmiş daha önce 3000mhz bellekler 2933 te çaliştirilmak zorundayken o engel kalkmış iyi olmuş.

Oyle bi sıkıntı vardi simdi hatirladim. Tam rakamlarda calismiyordu. 3000-3200 gibi. Stabil degerler bulursanız zamanlari ve voltaji yazarsaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.38v de 10dk stabilite ve test sonuçlarım(belirtilen voltaj değerleri bellekler içindir).bu arada 1.35v denemedim bende b350 chipset olduğu için biraz yukardan çıktım sizde x370 ise normal 1.35v deneyebilirsiniz.timingler aynı 16.17.17.36 diğerleri autoda cpu 4ghz
    edit:pc yi birkaç kere açıp kapattım herhangi bir açılışta kalma sorunları yaşanmadı stabil gibi.
    RYZEN 1700X RAM HIZI OYUN TESTLERİ(2133mhz-2933mhz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 4 Şubat 2018; 13:52:40 >

• 1.38v cok degil mi X370 chipset var ama ben yine de zorlamam. 1.35 te denerim. Olursa olur olmazsa da uzuelmem 2933 hizindan devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 4 Şubat 2018; 14:15:12 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    çok büyük ihtimal 1.35v de olur bol şans
  • bu arada 3000mhz stabilite yakalarsanız test ettiğiniz sahnelerden birkaçında 720p testi yenileyebilir misiniz?
  • quote:

bu arada 3000mhz stabilite yakalarsanız test ettiğiniz sahnelerden birkaçında 720p testi yenileyebilir misiniz?

Tamam eklerim. 1.35 voltta oldu oldu olmadi herkes yoluna ram veya anakarta zarar gelirse benim isler aksar. Oyun bilgisayari olarak kullanmiyorum. Yuksek mhz ramlerde bandwith olarak fayda saglasa da ciplere ya da anakarta zarar gelmesi hic isime gelmez. Rami veya anakarti bozma ihtimalimiz var mi bunu da cok arastirmadim. Overclock ilgilendigim genel bir konu degil. Mesela sizin 1.38v olarak kullanmanizin zarari nedir mesela? Ramleri bozma ihtimaliniz var mi? Ya da overclocktan ram ya da anakart yakan oldu mu?

overclock her zaman risk barındıran bir kavramdır lakin yeni teknolojiler genellikle aşırı risk oluşabilecek durumlarda kendisini güvenlik altına alır bunun haricinde araştırdığım kadarı ile belleklere yüksek voltaj vermek çoğunlukla intel işlemciler için daha çok risk barındırıyor.Benim tavsiyem iş için kullandığınız bir sisteminiz varsa en sağlıklısı en güvenli şartlarda çalilştırmanızdır.
  • quote:

overclock her zaman risk barındıran bir kavramdır lakin yeni teknolojiler genellikle aşırı risk oluşabilecek durumlarda kendisini güvenlik altına alır bunun haricinde araştırdığım kadarı ile belleklere yüksek voltaj vermek çoğunlukla intel işlemciler için daha çok risk barındırıyor.Benim tavsiyem iş için kullandığınız bir sisteminiz varsa en sağlıklısı en güvenli şartlarda çalilştırmanızdır.

1.35 voltta aynı zamanlamalarda 3000 mhz de çalıştırdım. Aslında daha yüksek hızlarda çalışır gibi duruyor. Denesemmi bilemedim Herneyse birkaç oyun testi yaptım çok değişen birşeyde olmadı. tomb raiderda +2fps, witcherda +5fps geldi. far cry primal benchte +2fps geldi. BAzı oyunlarda daha düşük değerler de aldım. Yani aşağı yukarı aynı diyelim. Pozitif katkısı birkaç oyunda geçerli

edit: 3066mhz de windowsta çakıldı Bende 4 slotta dolu. 3000mhz de bırakayım ben bu işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 4 Şubat 2018; 19:19:26 >

• Intel sahibi arkadaslardan konuya kucuk bir destek bekliyoruz. Yuksek hizli ramlerin performans icin ryzen ile ilgisinin olmadigini artik bunun bir gereklilik oldgunu goruyoruz. Benim yaptigim tarzda bir iki oyunu incelerseniz forum olarakta bunu netlestirebiliriz

• Athlon 840 Kaveri kullanıcısına yanıt
    2133 cl 15 15 15 35 1.2v rami 2933 mhz cl 16 16 16 39 1.35v çalıştırdım. Yarım saat aida 64 le stress testi yaptım elimi ram dokununca eskiye nazaranndaha sıcaktı. İnşmrame yada sockete zarar gelmez.

• Elinize sağlık ciddi emek vermişsiniz.
    2 slot ram e göre 4 slot ramin de daha fazla oerformans verdiği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedevi1903 -- 14 Şubat 2018; 12:12:36 >
    Yazılımlarda hissedilmez olur mu hiç? Birazdan bende render testi atayımda farkı görelim.
  • Elinize sağlık hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedevi1903

Elinize sağlık ciddi emek vermişsiniz.
    2 slot ram e göre 4 slot ramin de daha fazla oerformans verdiği söyleniyor.

Teşekkürler. aslında vakit olsa 1 slot 2 slot ve 4 slot olarakta yapardım. Gayette güzel olurdu. İşler güçler derken hiçbirşeye vakit kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Yazılımlarda hissedilmez olur mu hiç? Birazdan bende render testi atayımda farkı görelim.

Yazılımlarda zaman odaklı hesap olduğu için hani insan bunu göz ardı edebiliyor. Oyunlar önceden hazırlanmış sahnelerin gerçek zamanlı gösterimi olduğu için gecikme değerleri can sıkıyor. ram hızıyla %10 luk bir render performansı artışı görülebilir bunu orantılamadım testini de yapmadım. corona render üzerinden hazırladığım sahnelerde ya da işler bitince Dh için yapacağım bir sahnede denerim paylaşırım.
    Ben Vray Testi yapıyorum Şimdi bakalım fark kaç çıkacak.
  • quote:

Ben Vray Testi yapıyorum Şimdi bakalım fark kaç çıkacak.

Benim makina renderda işi bozamıyorum. Bi kaç saate bende birşeyler paylaşırım.
  • Sistemi 3000 mhz hızda test ettim. Şimdi 2133 mhz hızda testi yapıp ekleyeceğim.

• quote:

Sistemi 3000 mhz hızda test ettim. Şimdi 2133 mhz hızda testi yapıp ekleyeceğim.

1 saat sürmüş. Hiç gerek yok. Yaz DH koy tepesine ışık bas geç :D matematikle orantılarız.

• Testi bitirdim. Bilgi amaçlı buradan paylaşayım.

İmzamdaki sistem ile 2133 mhz ve 3000 mhz hızlarını test ettim. İşlemci stok hızlarda çalışıyor. Özellikle işlemci yükü olan uygulamalarda fark görüldüğü gibi oluyor. Bazı özel durumlarda iş gereği, 10 saat üzeri render aldığımız oluyor. O yüzden yüksek mhz ram tercih etmek ve onu o şekilde çalıştırmak gerekiyor. 20 dk fark az bir süre değil. Bu fark render motoruna, sahnenin yoğunluğuna göre değişecektir.

2133 mhz

3000 mhz

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.