Şimdi Ara

RYZEN 1700X RAM HIZI OYUN TESTLERİ(2133mhz-2933mhz) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
4.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emin ol senden kat kat tecrübeliyim fanboy seni ağla dur.
  • Faydalı konu.

Ellerinize sağlık hocam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mhz fark ettiriyor ancak 8 gb - 16 gb arasında az bir oynama oluyor üstünde fps fark etmiyor render hariç 16nın üstüne çıkmanın hatta 8'in üstüne çıkmanın tek mantıklı tarafı dual kullanmak
  • Eline koluna saglik, nerede eski dh dedigimiz su gunlerde iyi geldi Sonuclar gercekten sasirtici.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-16gb-2x8gb-vengeance-led-beyaz-ddr4-3000mhz-cl15-dual-kit-ram.html hocam ben bu ramlerden aldım pc ye format bile atmadığımdan yeni sisteme geçince ramler 2933 de değil 2133 de çalışıyor, format atıp ramleri normal hızına getirmek şart oldu sanırım, vamp
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-16gb-2x8gb-vengeance-led-beyaz-ddr4-3000mhz-cl15-dual-kit-ram.html hocam ben bu ramlerden aldım pc ye format bile atmadığımdan yeni sisteme geçince ramler 2933 de değil 2133 de çalışıyor, format atıp ramleri normal hızına getirmek şart oldu sanırım, vamp

Ram hizlari biostan ayarlaniyor. Formatin pek bir etkisi olacagini zannetmiyorum. Hicbir xmp profili calismiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Emin ol senden kat kat tecrübeliyim fanboy seni ağla dur.

Doğru olanı söyleyince konudan kaçtığına göre kim ağlıyor belli.
    Tecrübeliymiş
    Senin tek tecrüben cehaletin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKill3r -- 3 Şubat 2018; 10:58:38 >
  • Ram ile 10-11 fps fark çok ciddi ... Ryzen sağolsun araba fiyatına aldığımız şu 3000 li 3200 lü ramlar bir işe yarar oldu.

Konu için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 3 Şubat 2018; 14:2:30 >
  • güzel inceleme eline sağlık. intelde durum nasıl ki, 8den 16ya çıkarınca gözle görülür fark oluşmuştu ama hızı yükseltince durum nedir merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

güzel inceleme eline sağlık. intelde durum nasıl ki, 8den 16ya çıkarınca gözle görülür fark oluşmuştu ama hızı yükseltince durum nedir merak ettim.

Teşekkürler. İntelde de durum pek farklı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 3 Şubat 2018; 23:3:26 >
  • R6 siege oynuyorum 2133 mhz rami 2666 da çalıştırdım en düşğk fps 73 den 74 e çıktı. Dedim depmez 3.2 ghz 4.0 ghz cpu bile değişrimedi fpsyi

Sistemmtamamen stock kullanıyorum. Epey test izlemiştim önce miktar 16 gb olması sonra dual channel olması daha sonra hızın katkısı etkiliydi

Geçen 16 gb gskill flare x lere baktım 1200 tv l dsdi o paraya işlemci anakart alnıyor. Almıyorum len dedim geçti. Rame istedikleri paraya ps4 alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliOrmanlı0106 -- 3 Şubat 2018; 23:39:11 >
  • vamp kullanıcısına yanıt

desene pamuk eller cebe :) yaklaşık 10 fps ram için ciddi bir fark neyse sağlık olsun 2133 ile yola devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeliOrmanlı0106

R6 siege oynuyorum 2133 mhz rami 2666 da çalıştırdım en düşğk fps 73 den 74 e çıktı. Dedim depmez 3.2 ghz 4.0 ghz cpu bile değişrimedi fpsyi

Sistemmtamamen stock kullanıyorum. Epey test izlemiştim önce miktar 16 gb olması sonra dual channel olması daha sonra hızın katkısı etkiliydi

Ramdeki overclock değerlerinin getirdiği akıcılık cpu'nun overclock edilmiş halinden çok daha verimli ve istikrarlı oluyor. Ben bunu gözlemledim. Dediğniz gibi önce dual channel 16 gb sonra hız. 8gb hızlı ram kapasitesi dolduğu an oyunlarda anlık donmalar yapıyor Sürekli fps düşüklüğüne sebep oluyor.
    . 0.5 ghz arttırıp 1-2 min gpsde kayıp yaşadığım bçle oldu 🤣. Benşm sistemde geride klan donanım ekran kartı o yüzden işlemxi ve ram oc pek farkedilir değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-16gb-2x8gb-vengeance-led-beyaz-ddr4-3000mhz-cl15-dual-kit-ram.html hocam ben bu ramlerden aldım pc ye format bile atmadığımdan yeni sisteme geçince ramler 2933 de değil 2133 de çalışıyor, format atıp ramleri normal hızına getirmek şart oldu sanırım, vamp

Ram hizlari biostan ayarlaniyor. Formatin pek bir etkisi olacagini zannetmiyorum. Hicbir xmp profili calismiyor mu?

xmp ye alıyorum ancak mavi ekran veriyor veya döngüye giriyor hiçbir bios güncellemesini de yapmadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

xmp ye alıyorum ancak mavi ekran veriyor veya döngüye giriyor hiçbir bios güncellemesini de yapmadım

Bios guncellemelerini yapmazsaniz ramleriniz duzgun calismaz

• ramler ryzen sistemlerin gümüş kurşunudur. 7 jenerasyon intel islemcilerle karşılaştırılmış örneği var youtube da. daha iyi ölçekliyordu. şimdi 8. gen işlemcilerde ramler o kadar efektif değil. 2666mhz rami tak yoluna devam et gibisinden olmuş. ben de benchmarkların yalancısıyım. Digital foundries ve hardware unboxed kaynaklarım. ryzen sistemlerde yüksek hızlı ramler intel selefleriyle farkı kapatabilecek önemli bir faktör.

yeni microkode güncellemesi geldi bellekler için extra ayarlar ve çalişmna saat hızları gelmiş artık 3000mhz düz seçilebiliyor hyprex 2400mhz bellekleri 3000mhz de test ediyorum şimdilik iyi görünüyor sizde bir deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

yeni microkode güncellemesi geldi bellekler için extra ayarlar ve çalişmna saat hızları gelmiş artık 3000mhz düz seçilebiliyor hyprex 2400mhz bellekleri 3000mhz de test ediyorum şimdilik iyi görünüyor sizde bir deneyin

Xmp profile olarak sadece 2400 vardi bende. Yani diyosunizki voltaji 1.35 yapin zamanlamalara dokunmadan 3000 secelim? Zaten bu 2933 16-17.... zamanlamalarida sizden almistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 4 Şubat 2018; 13:27:53 >
    xmpyi denemedim manuel olarak 3000mhz yapın ryzen ram frekans aralıkları geliştirilmiş daha önce 3000mhz bellekler 2933 te çaliştirilmak zorundayken o engel kalkmış iyi olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.