Şimdi Ara

rx460 için psu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 95watt tdpli işlemci ve rx460 a 17amper +12v veren bir psu yeterli olur mu?
    Yetmez derseniz sizce

bu mu?
    http://www.hepsiburada.com/high-power-350w-80-bronze-guc-kaynagi-hpg-350br-h14s-p-BD304371
    bu mu?
    http://www.hepsiburada.com/corsair-builder-vs450-450w-80-power-supply-cp-9020096-eu-p-BD305032

yani aradaki fiyat farkına değer mi 75tl kadar fark var ve rx460 gibi düşük profil bir kart için boş yere 450watt psu almak istemiyorum highpowerda aynı şekilde voltaj akım korumaları sağlıyorsa ve güvenilir bir markaysa ona göre seçim yapacağım...

• https://www.webdenal.com/corsair-cp-9020096-eu_824011.html Burada 150 TL

Aynı PSU var bende de i5 6400 - RX460 olarak kullanmayı planlıyorum.
  • 2 üründe sağlıklı değil. Böyle birşey kullanmanız gerekli

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html

Düzeltme : Corsair ileriye dönüklük açısından sağlıklı değildir demek istedim. İlerde Upgrade edeceksen sistemi biraz daha yüksek watt'a ihtiyacın olabilir. Yoksa Corsair kaliteli bir üründür. Yanlış anlaşılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanax70 -- 15 Ağustos 2016; 8:41:16 >
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Kartın 75 watt enerji tüketimi var.Kaliteli 400-450 watt bir psu işinizi fazlasıyla görecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanax70

2 üründe sağlıklı değil. Böyle birşey kullanmanız gerekli

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-smartpower-80plus-bronze-550w-guc-kaynagi.html

i3-6100 + rx 460 sistem + 8 gb ram + ssd toplam kaç watt harcar ki hocam?

450 watt psu 12 kanalından 350a verebilmekte genelde, yani bence VS450 yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markasina aldanip corsair vs serisi bir psu almamanizi onremem, onun yerinehttp://urun.n11.com/guc-kaynagi/high-power-element-bronze-ii-600w-80-bronze-guc-kaynagi-P111407880?cid=604001&gclid=CjwKEAjw5vu8BRC8rIGNrqbPuSESJADG8RV0hcqRJrcjsAk-pKr4tpuQTiq0UGw-RHfL9aKf5FKIgBoCXYjw_wcB&gclsrc=aw.ds bu psu ya bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD2EF0EB9 -- 2 Ağustos 2016; 8:12:37 >

• Çikizen kullanıcısına yanıt
    İleriye dönük olması açısından 550 watt önerdim. Yoksa biliyoruz hocam 450 watt'da iş görür
  • sizin işinizi sağlam 250watt psu bile görür o yüzden paranıza göre kendini kanıtlamış kaliteli bir ürün almaya bakın. olurda ilerde rx 470-480 alabilirim diyerekten 450watt in altına düşmemenizi öneririm.
  • vs450 alınmıştır.Teşekkürler...
  • Hangi akla hizmet böyle bir tavsiyede bulunabiliyorsunuz ?

Xanax70 ,, TT piyasada alınabilecek son PSU'lardandır. Sistem önerilerine bak bi istersen kimse gidipte TT PSU önermez.

Aynı şekilde The Wrong Guy , sende wrong tercihler içindesin. Markasına aldadınp corsair alma ne demek ?

Piyasada en iyi psu'ları ürettiren birkaç firmadan biri de Corsair.

Senin önerdiğin gibi ne idüğü belirsiz high power gibi bir marka değil en azından
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Corsair Cx750'ye kadar kaliteli psu lar uretmiyor. Corsair vs serisi cok dusuk kalitede bir seri. Cx400, 500 ve 600 de orta kalitede psu'lar(cx750 daha kaliteli kapasitor ve daha yeni teknoloji kullanan bir psu ). High power elemnt ii 600w corsair vs serisinden kat kat daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD2EF0EB9 -- 13 Ağustos 2016; 18:43:32 >
  • Corsair'in kaliteli psu lari rm serisiyle basliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWrongGuy

Corsair Cx750'ye kadar kaliteli psu lar uretmiyor. Corsair vs serisi cok dusuk kalitede bir seri. Cx400, 500 ve 600 de kalitesiz psu'lar(cx750 daha kaliteli kapasitor ve daha yeni teknoloji kullanan bir psu ). High power elemnt ii 600w corsair vs serisinden kat kat daha iyidir.

Hayatınızda hiç kullanmadığınız ne kadar belli ki böyle söylüyorsunuz

Dandik dediğiniz CX 600 3 yıldır FX 8320 (4.4 Ghz 0C'li kafadan 200W) , ve MSI GTX 770 (2x8 Pin beslemeli 250W) canavar gibi çatır çatır çalıştırıyor.
    High power dedigin marka corsair kadar kalitelidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    6 aydir kullandigim psu cx600 :D Cx serisi orta seviye bir seri, vs serisi cok dusuk kalite. Oradaki kalitesiz yanlis olmus, duzeltiyorum simdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD2EF0EB9 -- 13 Ağustos 2016; 18:42:45 >
  • iyide 600watta ihtiyacım yokki boşa masraf yapmak istemedim everest psuyada rx460 takmak ayıp olur dedim ama kartta hani rx480 değil sonuçta 600watt boşa alırım kısaca vs450 güzel bir psu evereste göre o kadar sessiz ki şuanda sadece hdd sesi geliyor kasadan psudaki vınn sesi gitti...
  • iyi yapmışsın 450 watt fazla bile. zaten hergeçen gün bilgisayar parçalarının tdp si düşüyor daha düşük watt değerine daha fazla performans veriyorlar. gelecektede rakkamlar git gide küçülecek yani ileriyi düşünüp aslında daha küçük psu almak lazım aksine büyük değil. sadece önemli olan kaliteli olması
    Senin piyasa da alınabilecek son PSU dediğin o PSU'yu 1 yıldır kullanıyorum. Kendim kullandığım memnun olduğum için önerdim. Ha 550 watt çok mu ? elbette çok o sisteme. Fakat adam ilerde i7 işlemciye geçer gider 480 alır fan takar ıvır zıvır takar o zaman 550 watt daha uygun olur. Bu tarz sistemler de her parçayı upgrade edebilirsin ama PSU işi için bu geçerli olmaz. Markaya güvenip aldanma meselesi de değil bu. İşin diğer teknik servis açısından da bakmak gerek. Ben bilmiyorum High power neyin malı kimin malı. Dediğiniz doğrudur eyvallah kalitelidir belki ama gidipte kullanmadığım markaya tamam kardeş sen bunu al iş gör demem yani. Thermaltake benim şimdiye kadar kullandığım en sorunsuz PSU'dur. İmzada ki sistemin ihtiyacını fazla fazla karşılıyor.
    Sonuç olarak 450 wattlık PSU ile 550 wattlık PSU arasında çok fark yok fiyat olarak. Bu durumda ben 550 watt kullanmayı tercih ederdim. Marka olarakta kendi tecrübemi aktardım. 10 kişi Thermaltake alır, şansına 2 kişinin ürünü kusurlu çıkar sonra TT almayın der. Bu bütün parçalar için geçerlidir. Ona kalırsa sende bir araştır derim Corsair'a da çok b*k atan var ama bu kötü olduğu anlamına gelmez. PSU'da alınabilecek en iyi markalar Thermaltake Corsair Cooler Master ve Zalmandır. Diğer firmaları bilmem belki daha iyi olanlarıda vardır. Ben kendi kullandığım mal'dan memnunum ve önerdim.

" Hangi akla hizmet böyle bir tavsiyede bulunabiliyorsunuz ? " sorusuna cevabım bu şekilde. Varsa yanlışım düzeltirsin hadi eyv.

• Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    600 Watt'ı boşuna almazsın kardeşim. Sistemi güncelleyip daha güçlü ekran kartı takınca buraya yazacaksın yine 450 watt corsair var arkadaşlar RX 480 alcam karşılar mı diye. Sistemi güncellemezsin satar komple yeni PC alırsın o zaman lafım yok.

Ayrıca 600 watt PSU alınca sürekli 600 watt çekmez. Sistemin ne kadar enerji çekerse o anda o kadar enerji kullanır. Sürekli 600 watt kullanacak olsa elektrik dağıtım firmaları ile akraba oluruz yani
  • Xanax70 kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamayın da siz kullandınız sorun çıkmadı diye adam neden gidip piyasanın en sorunlu PSU markasından alsın ?

Onu haricinde PSU tabiki fazla fazla alınsın , ki bana bile 500W yetecekken (8300 + 950) gidip 750W aldım kafam rahat olsun diye.

Onun haricinde saydığınız firmalar içinde cm , tt , zalman ve corsairin belli modelleri yine alınmayacak psulardan.

Piyasanın fiyat bakımından tuzlu olsada en iyi üretiminin yapan firma ve modelleri şu şekilde :

Seasonic , piyasadaki en iyi psu markası. En düşük watt psu'su bile kaliteli.

Silverstone'nin de tüm psu'ları kaliteli.

Evga , W1 serisi hariç tüm PSU'ları iyi.

Corsair , CX750M ve sonrası çok iyi.

Onun haricindekiler 0C yapılamayan ve intel-nvidia gibi az yakan sistemler için kullanılabilir ki 500W yeter dediği halde R9 380 ve FX 8300'ımı Evga psu^yu bozduktan sonra anladım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.