Şimdi Ara

RX Vega Testler Geldi (İlk mesaj güncellendi) ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
2
Favori
10.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zagorx

bugün bir Vatan mağazasına sordum Vega kartlar için oradaki yetkili arkadaş Vega 56 kartın max 1800 olacağını söyledi tabi ne zaman gelcegini bilmiyor

28 agustosta satisa baslanacak 56 modelinde.yurt disi siteler avantacilik yapip pahali satinca burada da oyle olur diye bir beklenti var ama ben zannetmiyorum bizim bu pc konularinda avanta gibi bir durum olmaz.amazondan bir miktar daha ucuz olabilir ama ucuk fiyatlarda olmasi anca stok yoksa olur stok bolsa herkes alir.
  • Vega 56 1070'i fena dağıtmış. Üstelik güç tüketimi de iyi. Amazon'dan Gtx 1070'in fiyatına baktım Gigabyte modeli 439 dolar, eğer Vega 56'nın fiyatı artmaz 399 dolardan girerse piyasaya (özel modellerin fiyatları da önemli) Amd'nin Dx 12-Vulkan performansı ve zamanla sürücülerle artan performanslarını göz önünde bulundurursak 1070'in tahtını direkt Vega 56 almış diyebiliriz ve Amd'nin en çok satan kartlarından birisi olabilir.
  • Olumsuz düşünen arkadaşlar neyi sorun ediyor anlamadım, Vega 56 için konuşuyorum 1070e karşı en kötü eşit ve genelde de yüksek performans göstermiş. TR piyasasına 1070 ile aynı fiyat ile girse dahi 1070 yerine almayı düşünürüm şahsen.
  • İlk mesaj düzenlenecektir

Genel itibariyle sonuçlar GTX 1080 = Vega 64 Liquid ve Vega 56 >=GTX 1070 şeklinde
  • Açıkçası Vega 64 bana biraz daha anlamsız geldi. Freesync monitör ile alınabilir belki ama öbür türlü hem yüksek güç çekiyor hem oldukça ısınıyor ve her durumda 1080'den daha iyi olduğu söylenemez. Daha çok başabaş gidiyorlar gibi gözüküyor (Directx 12'de Vega'nın avantajı var). Daha düşük ücret marjında olması daha yararlı olurdu.

Vega 56 ise daha iddialı. Büyük çoğunlukla GTX 1070'in önünde ve 64'teki kadar güç ısı sorunları yok. Bu segmentte 1070 yerine açıkça Vega 56 önerilmeli diye düşünüyorum (Nvidia fiyat indirmediği sürece)
  • Vega 56 ve 64 de çok güzel hiç lafı uzatmayacağım 1080ti harici kart alıcak olanların amd ye öncelik vermesi mantıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vega 56 1070'i neredeyse her şeyde geçmiş, sıcaklık ve güç tüketim değerleri de iyi. Fiyatı uygun olursa 1070 almak için sebep kalmaz. Tabii madenciler bitirmezse yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagorx

bugün bir Vatan mağazasına sordum Vega kartlar için oradaki yetkili arkadaş Vega 56 kartın max 1800 olacağını söyledi tabi ne zaman gelcegini bilmiyor

Vatan'daki eleman öyle dediyse 2200TL 'ye çıkar, zamanla seri tutarsa 2350TL bandına kadar yürür orada durur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 14 Ağustos 2017; 18:46:44 >
  • @Mutlak Sıfır

Sana daha çok yakışıyor kapak, sende kalsın.

RX Vega Testler Geldi (İlk mesaj güncellendi) !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Ağustos 2017; 20:11:39 >
  • O değil de fury x ne güzel kartmış kaç yıl oldu 1070 kafa tutuyor

Nvidia kartlarını satarken bir önceki nesli öldürerek satıyor. Yani hiçbir nvidia kartı geleceğe yönelik olmuyor.

Amd'nin de elinin ayarı yok bu konuda ya fazla kaçırıyor ya da hiç yapamıyor
  • Bu vega 56, eylul de referans tasarimmi cikacak yoksa ozel sogutmali mi..?

Beklemisken 56 yi alayim ama islemci i5 6500 artik onuda ryzene ceviririz sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 14 Ağustos 2017; 19:35:16 >
  • Son zamanlarda gelen haberlerde beklendiği gibi çıktı ama istediğimiz bu değildi. Güç tüketimi konusunda başarısız. 1080ti a denk kart yapılamamasının nedeni de bu. Bir tek vega 56 nın biraz gideri var sadece.

Vega64 ü FuryX ile kıyaslarsak, 28 den 14nm ye inmiş ama performans kazancı %35 civarında kalmış. Böyle bir zıplama için kesinlikle çok az bir fark. Polaris mimarisi ile daha büyük bir gpu yu geçen yıl üretmiş olsalar böyle bir kartı yapabilirlerdi zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 14 Ağustos 2017; 19:13:58 >
  • https://nl.hardware.info/reviews/7517/amd-radeon-rx-vega-56--64-review-minder-euros-meer-watts

Bu sitede çok detaylı test mevcut grafikler anlaşılır ama dil ingilizce degil

• Konu sahibi değişti sanırım bu konuya bir daha yorum yazmayacağım.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    amd her zamanki gibi ölü doğdu denilebilir dandik işte ucuz ein yahnisimisali amd de durum
    seneler geçti değişen bişey yok
  • Forumda herkeste 1080ti alacak parası varmış gibi atıp tutuyor ya bayılıyorum. He, AMD 1080ti ayarında kart çıkarsa yarın hepimiz gidip alacaktık. Bırakın bu saçmalıkları da, çıkan kartları doğru düzgün karşılaştırsın insanlar, güzel bilgi alalım.
  • Mining performansı kestane çıkmış
    http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-vega-64,5173-16.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valkyn skoria -- 15 Ağustos 2017; 0:19:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

amd her zamanki gibi ölü doğdu denilebilir dandik işte ucuz ein yahnisimisali amd de durum
    seneler geçti değişen bişey yok

Bknz: forumun gordugu en bos insanlardan biri.

Zaten sana burada ne desek bos brader yussuzluk icine islemis hala utanmadan gelip sacma sapan yorumlarina devam ediyorsun.

Amd cop amd bitik tamam ulan anladik kotuyse kotu bunun muhakemesini birakta millet kendi yapsin. Sacma sapan her amd konusunu trollemeye calisma az adam ol, azicik.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum Vega 56 1070 e tercih edilir Vega 64 ölü bence 1080 ti rakipsiz hatta Vega 56 1080 bile tercih edilebilir.

• YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Eylül de özel soğutmalı lar çıkacak diye okudum hatta asus tanıttı bile

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.