Şimdi Ara

Rx 6900xt + Ryzen 3900x Sisteme 700 psu.??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Yeni ekran kartım geliyor. Bugüne kadar 1080 ti kullanıyordum ve Zalman marka 700 watt gold sertifikalı psu’mu 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum. Fakat 6900xt için psu konusunda endişelerim var. Çünkü Amd bu kart için 850 watt psu öneriyor. Mevkidaşı Rtx 3090 ‘ın ise önerilen psu değeri ise 750 watt. Halbuki çıkış watt’ları aynı iki kartın da...

Benim düşüncem kart geldiğinde sistemi çalıştırıp birkaç stres testine sokmak. Fakat güç yetmese sistemimin zarar görme riski olur mu, yoksa yalnızca reset mi yerim? Monitörüm 2k olduğundan ilk etapta OC düşünmüyorum.

1 x Ssd
    1 x m2
    1 x hdd
    3-4 tane fan var. Ayrıca bir sıvı soğutma vs yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cortextm -- 18 Mayıs 2021; 1:48:11 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Görebildiğim kadarıyla Zalman'ın üst kalite 1-2 ürünü var onlarda sendeki değil. Şahsen üst seviye parçalarla şansını zorlamamanı tavsiye ederim, kaliteli bir 850w al ve kafan rahat olsun. Corsair Rm850x 1600tl gibi bir fiyattan satılıyordu Amazon'da, anlık piyasa değeri belki 25-30bin olan sistemine çok görme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Aslında sormaya çalıştığım teknik soru şu; sistem ihtiyacı duyduğu enerjiyi alamadığında kendini mi resetler yoksa donanıma zarar mı verir? Yoksa dediğinde haklısın, ben de yukardaki zarar verme ihtimali dahi olsa bu riske girmeyeceğim. Bazı yabancı forumlarda benzer sistemde OC ‘lu olarak 700 watt stabil çalıştırdığını iddia edenler var. Hatta bu kombinde 650 watt kullandığını söyleyen de var 🤔

• cortextm kullanıcısına yanıt

psu tam modeli nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Aslında sormaya çalıştığım teknik soru şu; sistem ihtiyacı duyduğu enerjiyi alamadığında kendini mi resetler yoksa donanıma zarar mı verir? Yoksa dediğinde haklısın, ben de yukardaki zarar verme ihtimali dahi olsa bu riske girmeyeceğim. Bazı yabancı forumlarda benzer sistemde OC ‘lu olarak 700 watt stabil çalıştırdığını iddia edenler var. Hatta bu kombinde 650 watt kullandığını söyleyen de var 🤔

Kısmen verdim aslında cevabını, tam olarak bilebilmem zor tabiki ama üst seviye bir güç kaynağı olmadığını hesaba kattığımızda donanıma zarar verebilme ihtimali bulunacaktır ama kesin verecektir demek değil bu. Bunun yanında watt olarak baktığımızda 700w muhtemelen rahat yetecektir. 850w önerme sebebim 750 ile arasında komik bir fark olmasından dolayı, 850w ihtiyacın olacağından değil.

• Zalman Zm-700 LX hocam

o psuyu ben 6900xt ile kullanmam. Kullanirsaniz olabilecek en iyi ihtimal ile oyunlarda devamli siyah ekran alirsiniz yada psu belirli bir süre dayanamayip patlatir kendini :) patlatmiyabilir de hiçbirşey %100 değil. bende onun 650 liğini kullandim rx590 a yetmiyordu. devamli fps drop ve siyah ekran veriyordu 6900xt ye 700 lüğü hiç yetmez :) isterseniz undervolt yapin clock düşürün fark etmiyecek o psu ile alacaksaniz yüksek ihtimal siyah ekranlari

• Gerçekten çok ilginçmiş, o ekran kartı 170-180 watt civarı diye biliyorum. 60-70 watt da işlemci çekse 🤔 Sorununun PSU olduğuna emin miydin hocam?

• Evet başka psu da sorunsuz çalişiyor kart. Gerçi mining ciye sattik neysem.. Forumu araştırırsan kullandiğin psu ile rx5700xt ile ne kadar sorun yaşiyan görürsün bu tür psu larin hepsi low quality kapasitor dandik çindir ripple değerleri tavandir ancak ekran kartsiz sistemlere layik görülür. :) Tr deki insanlarin yaptiklari hata hep dandik psu ile kullaniyorlar sistemlerini

Özellikle amd ekran kartlari besleyicisini çok seçer genellikle siyah ekrana düşürür. Bu yüzden insanlarin sorun yaşamasi normaldir. Zalmanin bu modeli üreten üreticisi fason dur zaten .

ayrica sizin güç kaynagi tier D listesinde.

Tier D • Recommended only for very cheap, iGPU systems

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EA6F8F78B -- 18 Mayıs 2021; 3:21:22 >
  • Evet tier C list olarak gördüm ben de şimdi şu sitede 🤦🏻‍♂️
    https://linustechtips.com/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

Yani yaramaz, değiştireceğim mecbur 😕 Teşekkür ederim 🙏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cortextm -- 18 Mayıs 2021; 9:52:13 >
  • Normalde 750W rahatlıkla yetecektir. Fakat Zalman olunca aynı şeyi diyemiyorum.

Fsp Hydro G PRO / XPG Core Reactor / Corsair RM serisi bir psu almanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://linustechtips.com/topic/1116640-psu-tier-list//

Sıze tavsıyem bu lıste uzerınden psu secmenız, sısteme yazık etmeyın

Hayırlı olsun Rx 6900xt + Ryzen 3900x Sisteme 700 psu.?? 

• quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Hayırlı olsun, mahsuru yoksa hangi modeli ne kadara aldınız acaba?

Teşekkür ederim, tam olarak linkini paylaştığım modeli görünen fiyattan aldım.

Rx 6900xt + Ryzen 3900x Sisteme 700 psu.??
    Hocam şahsi tavsiyem bunu iptal edip Amazondan Rm850x alman, sanırım 100 lira fark vardır ama fazlasıyla değer. Rm olan kötü değil yanlış anlaşılmasın ama çok ufak bir farkla Rmx yani daha kalitelisi mevcutken ben şahsen tavsiye etmem.

Amazon.com 'daki yurtdışı ama :/ Teslim tarihi 24-28 Mayıs diyor, Almanya'dan gelecekmiş. Fakat incelediğimde arasında çok fark yok, RM850 erken termin ve fiyat avantajından dolayı alabilirim. Ama ben her durumda HB siparişimi iptal ettim ve şöyle bir fiyat bakındığımda RM850 versiyonunun Sinerji'de çok daha ucuza satıldığını gördüm :))

https://www.sinerji.gen.tr/corsair-850w-rm-series-rm850-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-p-33698?utm_campaign=cpcDynamic&gclid=CjwKCAjwy42FBhB2EiwAJY0yQvK4vKDKO-B8O6TIOXzsZ93gq5G_tuHjpOIrIIs7FcDfTiPF3ZO2ihoCs2QQAvD_BwE

150 TL kara geçirdin beni hocam çok teşekkürler Rx 6900xt + Ryzen 3900x Sisteme 700 psu.?? 

Ne demek hocam, forumda bildiğimiz kadar anlatmamızın sebebi zaten doğru ürünleri doğru fiyatlara almak, aldırmak. Hayırlı olsun, sorunsuzca uzun yıllar kullanmanız dileğiyle.

• Denemekten zarar gelmez en fazla reset yersin , duruma göre şerbet uygularsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.