Şimdi Ara

RX 570 SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
4.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ryzen 5 2600 lü sisteme rx570 ekran kartı taktım. renkler net değil ve yazılar çok soluk. PC sanki microsoft görüntü bağdaştırıcısını kullanıyormuş gibi görüntü veriyor. yazılımı da indirdim. monitörüm 22 inch 1080p tv monitör fakat pc için en iyi çözünürlük 1680x1050.. daha önceki GTX 1050 Ti de böyle bir sorun olmadı.

hatta ekran kartını çıkarıp 1050 ti yi taktım. daha sürücüyü kurmadan aldığım görüntü ile rx570 i taktıktan sonra ve amd sürücüsünü kurduktan sonra aldığım görüntü ile 1050 ti yi takıp sürücüleri kurmadan aldığım görüntü aynı.

nvida da olan denetim masası çözünürlük ayarlaması RX 570 de var mıdır ? (özel çözünürlük ayarlamadan bahsetmiyorum.. onu yapınca sadece en boy oranı değişiyor)

unutmadan söyleyeyim çözünürlük 1600x1200 olunca görüntü düzeliyor. fakat 1050ti de 1680x1050 alabiliyorum.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divisive -- 4 Kasım 2019; 23:9:11 >

• radeon ayarlarına gel ekran kısmından piksel biçimini full rgb yap
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    onu da yaptım. birşey daha ekliyeyim. yazdıklarıma
  • Arkadaşlar, MSI RX570 Armor OC 4GB ekran kartımı, masa üstünde ya da oyunda ekran kararması, akabinde kilitlenme, aşırı ısınma sorunlarından servise gönderdim. "Görüntü kesme arızası, açık devre özelliği gösteren komponent değiştirilerek giderildi", işlemi yapılarak gönderildi. Gelince deneme yaptım. Monitör hoparlöründen çatlama sesleri, ekran kararma, ekranda parazit gibi sıkıntılar ve akabinde kilitlenme yaptı. Bugün konuştum, tekrar göndereceğim. Hatta @divisive adlı kullanıcının dediği gibi görüntüde bir tuhaflık var. Gece fotoğraf çekildiğinde oluşan noise gibi hareket eden gürültüler piksel piksel.
    Ekran kartını değiştirelim dediler. Ben bu modelden soğudum açıkçası. Farkını verip başka üst modellere geçmeye karar verdim. Ne önerirsiniz? Nvidia ya mı geçeyim? Yoksa amd den mi devam edeyim? 700 tl ye indirim ile almıştım kartı. Fiyat olarak yine aldığım para kadar çıkabilirim. Üst model olarak RX 580 8 GB'ye mi çıkayım? Şu karta ne dersiniz?https://www.hepsiburada.com/his-amd-radeon-rx580-iceqx2-oc-8gb-256-bit-gddr5-dx12-pci-e3-0-ekran-karti-hs-580r8lcbr-p-HBV000007GW6J

Sistemim:
    AMD Ryzen5 2600, Stock Fan, 8+8GB DDR4 3ghz Corsair Vengeance, Gigabyte x470 aorus ultra gaming, OCZ-ZS 650W 80+ , OCZ Vertex 460 240 GB SSD, 1 TB Seagate ST31000524AS, MSI rx570 armor oc 4gb, Zalman Z5+, Samsung S23B550V, Bloody B328 Klavye, Bloody Pad B-081, Logitech G402, Shov 5.1 Hoparlör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 11 Kasım 2019; 16:12:35 >

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx590-nitro-special-edition-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu416794?gclid=EAIaIQobChMI74C9v8zh5QIVx8reCh3meAC3EAQYASABEgIKivD_BwE

Fiyat olarak uygun ayrıca yine aynı siteden 580lere bakabilirsiniz. Hb deki ürünün bi avantajı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx590-nitro-special-edition-8gb-gddr5-256-bit-ekran-karti-pmu416794?gclid=EAIaIQobChMI74C9v8zh5QIVx8reCh3meAC3EAQYASABEgIKivD_BwE

Fiyat olarak uygun ayrıca yine aynı siteden 580lere bakabilirsiniz. Hb deki ürünün bi avantajı yok
    Hocam, RX 500 ve 5000 serisi için hep sorunlu dediler. Yoksa bahta sorun çıkar mı diye geçiyor? Nvidia ya mı geçmek mantıklı acaba? 590 8 gb iyi fiyatmış bu arada.
    Ürünü HB den almıştım. Fiyat iadesi mi yapar, hediye çek mi verir bilmiyorum. Çok ters zamana denk geldi. İndirim günü fakat ben kartı bugün 2. ye gönderiyorum. Sapphire 590 8g pulse için ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 11 Kasım 2019; 17:49:50 >

Hocam geri ödeme almak isterseniz geri ödeme yapmak zorunda satıcı. Çek vs almak zorunda değilsiniz. AMD ekran kartlarına gelince çoğu sorun driverlarla alakalı oluyor zamanla düzeliyor. Birde AMD fiyatı uygun olduğu için daha çok tercih ediliyor haliyle sorun yaşayan kişi fazla oluyor. Ben armor 570 kullanıyorum bi sorunu yok şimdilik. Tabi tercih sizin . He bugün bir arkadaşa 590 siparişi verdik bakicaz ne olacak :)
    Edit: nitronun soğutucu kısmı pulseden daha iyidir ama uyguna pulse denk gelirse alınır tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 11 Kasım 2019; 17:57:54 >
  • quote:

Hocam geri ödeme almak isterseniz geri ödeme yapmak zorunda satıcı. Çek vs almak zorunda değilsiniz. AMD ekran kartlarına gelince çoğu sorun driverlarla alakalı oluyor zamanla düzeliyor. Birde AMD fiyatı uygun olduğu için daha çok tercih ediliyor haliyle sorun yaşayan kişi fazla oluyor. Ben armor 570 kullanıyorum bi sorunu yok şimdilik. Tabi tercih sizin . He bugün bir arkadaşa 590 siparişi verdik bakicaz ne olacak :)
    Edit: nitronun soğutucu kısmı pulseden daha iyidir ama uyguna pulse denk gelirse alınır tabi
    Msi rx570 armor 4g oc ile yaşadığım problemlerden sonra, üç defa servise gitti. En son değişim/iade raporu verdiler. Satıcıya raporu gönderdim. Sonucunu bekliyorum. Araya hafta sonu girdi. Büyük ihtimal sorun çıkarmaz diye düşünüyorum HB?
    Bu kartı düşünüyorum.https://www.vatanbilgisayar.com/asus-tuf-geforce-gtx1660ti-oc-6gb-gddr6-192bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html
    Şu an vatan kdv indiriminde. Sizce alınır mı?
    Msi armor 570 ısı problemi, akabinde ekran kararma, kilitlenme gibi sorunlar yaşadım. AMD nin bu serilerine dönmek istemiyorum açıkçası. Amd de 500 ve 5000 serisi sorun çıkartabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 24 Kasım 2019; 9:50:28 >

Tuf serisi için çok ısınıyor diyorlar
  • quote:

Tuf serisi için çok ısınıyor diyorlar
    Hocam bunda şu an indirim var. 1000 tl.
    https://www.itopya.com/sapphire-pulse-oc-rx580-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti/
    Fakat ben şunu sipariş geçtim. 1465 tl.
    https://www.hepsiburada.com/sapphire-radeon-rx-590-8-gb-gddr5-nitro-ekran-karti-11289-01-20g-p-HBV00000G0IXP?magaza=Hepsiburada
    İptal edip üsttekini mi alayım? O farkı vermeye değer mi?
    Yoksa şunlardan ucuz bir 1660 mı almak lazım?
    https://www.itopya.com/arama/?a=1660

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 25 Kasım 2019; 1:24:58 >

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, iyi fiyatmış, fakat peşin fiyatı. 1660ti denk gelmedi. Onlar da uçuk paralar. 2060 varken onlara para vermek gereksiz duruyor şu dolar kurlarında. En iyisi sorunsuz, 500 serisinden bir kart almak. İleride kurda oynama olursa, yine indirimde sadece ekran kartına değiştirilir. Asus tuf fiyat iyiydi fakat okudum ısı sorunu var dediğiniz gibi. Soğutması iyi olanlarsa pahalı. Üstte adres attığım, 580 ile 590 arasında 2 sapphire fark verilir gibi geldi bana.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.