Şimdi Ara

RX 560 - i7 2600 Görüntü Vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda HD4850 bulunduran masaüstü bilgisayarımda ekran kartını yükseltmek istedim. RX560 satın aldım, ancak taktığımda görüntü vermedi. Sorunun güç kaynağından olduğunu düşünerek 260W olan PSU'mu 400'e yükselttim. PSU'yu 4850'ye taktığımda görüntü verdi ancak RX560'a taktığımda yine görüntü vermedi. Sebebini anlayamadım. Bilginiz varsa lütfen buyurun.

Sistem:

Ekran kartı: RX560

İşlemci: i7-2600

Anakart: Casper H61 LGA1155

Ram: 6GB

VRAM: 4GB

Edit: RX560 PC'ye takılı iken bilgisayar ilk başta açılıp kendini kapatıyor. Yeniden açılıyor ve ekrana hiçbir şekilde sinyal gelmiyor. Bilgisayarın güç butonuna bastığım anda ise hemen elektriği kesiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MermiKatili08 -- 18 Haziran 2023; 19:49:42 >

• Başka bir pcde daha deneyiniz. 2. El falan mı aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı diğer pc'lerde çalışıyor. Diğer PC'lerdeki PSU'lar 700W ve 550W şeklindeydi.

• Bazen eski anakartlarda bios update gerekebiliyor, bu gibi durumlar için.

Ama sistem casper. Yanlış hatırlamıyorsam ECS anakart kullanıyorlar. Onun biosunu nereden bulacaksınız? Hadi buldunuz diyelim, Bios update ters giderse elinizdeki sistemden de olmayın.

Bios pilini çıkarıp 5 dk falan bekleyin, biosu sıfırlayıp bir de öyle deneyiniz.

4850'nin güç tüketimi RX 560'a göre biraz daha fazla. Güç yetmemesi durumu olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler, deniyorum. Bu arada arkadaşımda denediğim 550W'lık PC'deki PSU'yu söküp kendi PC'mde deneyeceğim. Belki bir fark olur.

• MermiKatili08 M kullanıcısına yanıt

H61 Anakartların bazıları direk bios güncellemsi ile güncel kartları görüyorlar, bu sebeple psu değiştirerek sorunu çözemezsin, anakart biosunu güncellemen gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 19 Haziran 2023; 20:29:38 >
  • aynı sorunu yaşadım. rx 580 ile 2600k çalısmıyordu. Biosu güncel sürüme çekince sorun düzelecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.