Şimdi Ara

Rusyada Üniversite Ve Dil eğitimi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
7.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversiteyi en fazla yarım dönem erken bitirebilirsiniz Türkiyede ki gibi hemen hemen pek bir fark yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarryy -- 31 Mart 2014; 21:55:28 >
  • serdarryy kullanıcısına yanıt
    tamam saol hocam peki başvurular başladımı ne zaman yapabiliriz ?
  • Saratov için başladı Belgrad ı bilmiyorum hocam
    eyvallah hocam saol peki mesela biz oraya giderken neleri götürmemizi tavsiye edersin ? Sonra yanımda babamı götürsem onun kalması için yeri nasıl ayarlayabilirz? Uçaklarda mesela evden konserve tarzı şeyler daha doğrusu yiyecek götürebiliyormuyuz? Aras kargoya sordum yiyecek içecek göndermek yasak dediler geçen gün
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalmanyaq

eyvallah hocam saol peki mesela biz oraya giderken neleri götürmemizi tavsiye edersin ? Sonra yanımda babamı götürsem onun kalması için yeri nasıl ayarlayabilirz? Uçaklarda mesela evden konserve tarzı şeyler daha doğrusu yiyecek götürebiliyormuyuz? Aras kargoya sordum yiyecek içecek göndermek yasak dediler geçen gün

Kişisel eşya dahi götürmenize gerek yok herşey Rusyada var. Ayrıca bagaj hakkı sınırınız var fazla alıp birde uçak bileti kadar bagaj fazlası ücret ödemeyin. Tekstil dışında Rusyada herşeye ulaşacaksınız hocam konserve falan gerek yok. Yoğurt yok ama onu söyleyim. Smitana diye yoğurt benzeri birşeyler var
    buradan götürdüğümüz şeylerin illaki faydası olur bize ama işte bagaj hakkı denilen bişide var haklısınız hocam
  • Yani o olmasa Ruslar buradan bütün mağazalardaki kıyafetleri Rusyaya götür satar yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarryy

quote:

ve birde yurt haricinde 700 tl gider diyorlar bunun ne kadar doğru acaba ??

700 Tl nereye gidiyor aylık gider mi ? Sigara alkol yok mutfak ile ilgileniyosun diğer konuda da yazdığım gibi hocam senin masrafın ciddi oranda düşecektir.

Buz dolabı yurtta mevcut. Çamaşır makinesi tabiki yok ama yurda 5- 10 dk mesafede bir yer var çok ama çok ucuza öğrenci kıyafetleri yıkanıp ütülenip 1 gün içinde teslim ediliyor

çok iyiymiş biz adam başı 3000 4000 ruble verip 12000 e çamaşır makinası 10000 rubleye buzdolabı almıştık

• quote:

quote:

Kişisel eşya dahi götürmenize gerek yok herşey Rusyada var. Ayrıca bagaj hakkı sınırınız var fazla alıp birde uçak bileti kadar bagaj fazlası ücret ödemeyin. Tekstil dışında Rusyada herşeye ulaşacaksınız hocam konserve falan gerek yok. Yoğurt yok ama onu söyleyim. Smitana diye yoğurt benzeri birşeyler var

evet rusyada herşey var 3-4 kat daha pahalı

ben her türkiye seyehatimde 30 kilo götürüyorum iç çamaşır çorap dahil

2-3 çift çorap 20 lira 350 ruble ben masa lambası bile götürdüm bavulda yer varsa ne gerek var rusyadan almaya türkiyede pazarda 20 liraya satılan gömlek rusyada 55 -85 lira arası.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spice boy

Ben önümüzdeki sene yazın yada daha sonraki okulun tatil olduğu tarihte rusça öğrenmek için rusyaya gitmek istiyorum.İnternette bir iki araştırma yaptım bazı okullar buldum bir tanesini paylaşayım.Southern Federal University,Rostov-on-Don şehrinde bulunuyor.Araştırdım pek türk yok gibi ve şehir güzel bi yere benziyor 6 hafta yaklaşık 20.000ruble.Saratov Devlet Üniversitesi'nden ne farkı olabilir bu okulun ? Yada şehir olarak ? Birde Belarus'u da önerirmisiniz ?

Üniversiteleri Üniversitelerle kıyaslamıyorum. Onu seçtiyseniz oraya gidin. Bir farkı olmaz. Amacınız Rusça öğrenmektir. Şehir olarak kıyaslamak içinse o şehirde bulunmuş olmam gerekir ama bulunmadım. Türkün az olması sizin için iyiyse o Şehirde sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Belarusu elbette öneririm. Başkent Minsk yabancı uyruklu insanların durak noktasıdır. Minsk isterseniz yardımcı olamam ama Baranoviç Şehrini düşünürseniz yardımcı olabilirim.

ne kadar çeçen akıska türkü varsa rostovda git kardeşim sokakta rus bulamazsın

türkün genelde az bulunduğu yerler Sibirya tarafları moskovanın köy kesimi var dandik üniversiteler bulunmakta kursk bölgesinde türk nerdeyse yok gibi ama rostovda otobüste rus görmek bile zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A ®h Pozitif -- 2 Nisan 2014; 15:49:13 >

• Sen nerdesin hocam yıllar önce bir arkadaşın konusundaki mesajlarınıda okudum sen nerede okuyorsun ne yapıyorsun Rusça ne durumda, bayrağa bakılırsa bir Rusya Federasyonu hayranlığı görüyorum :)
  • quote:

yıllık 3500$ aylık masraf
    yıllık 2000$ okul parası
    yıllık 500 $ yurt parası

ilk sene ıvır zıvır tabak çanak wifi buzdolabı ekstra oda 150$ danışman ne kadar alıyor orasını bilmiyorum sonra vize işlemleri çeviriler onlar bunlar uçak biletleri onlarada 1500$ desek toplamda çıkan masraf bu hemen hemen bu şekilde demi ?
    toplam masraf ise yıllık
    7650 $ yapıyo oda şu anki kuruyla birlikte
    7,650.00 USD = 17,138.81 TRY
    bi rusya için çok uçuk bi rakam bu

afedersiniz ama rusyada yaşadınızmı hiç ? moskovada hiç bulundunuzmu? moskova dünyanın en pahalı şehiri bunu biliyormuydunuz ? havaalanından indikten sonra turistik yerlere gitme masrafınız bile 100 lira en aşağı rusyada para nasıl gidiyor bunu yaşamadan bilemezsiniz ben öğrenciyim ucuz diye geldim en düşük giderim günlük 20 lira

• quote:

Sen nerdesin hocam yıllar önce bir arkadaşın konusundaki mesajlarınıda okudum sen nerede okuyorsun ne yapıyorsun Rusça ne durumda, bayrağa bakılırsa bir Rusya Federasyonu hayranlığı görüyorum :)

dostum ben belgoroddayım allah izin verirse 2. sınıf eczacılığa geçeceğim yakında bir şey kalmadı yaza rusya fedrasyonu hayranlığım vardı evet ama burada durdukça nefret etmeye başladım Rusçam çok iyi durumda sabah kalktıktan uyuduğum vakte kadar Türkçe konuşmuyorum türklerle pek muhatap olmuyorum artık kendi eğitim alanımda kelimeler ve fiiller öğreniyorum yaza evlenme planım bile var biraz hızlı yaşadım bazı şeyleri

• hazırlığı bitirdin 2.sınıfa geçeceksin elbette ayarlamışsındır birşeyler. Bol bol kelime ezberle o zaman hocam eczacı olunca lazım olacak. Türklerle uğraşma :) Kak ti dumaesh o belgorode? i udaçi moy brat :)
  • Kayıtlar başlamış arkadaşlar Saratov Devlet Üniversitesi ve Saratov Teknik için bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

quote:

Sen nerdesin hocam yıllar önce bir arkadaşın konusundaki mesajlarınıda okudum sen nerede okuyorsun ne yapıyorsun Rusça ne durumda, bayrağa bakılırsa bir Rusya Federasyonu hayranlığı görüyorum :)

dostum ben belgoroddayım allah izin verirse 2. sınıf eczacılığa geçeceğim yakında bir şey kalmadı yaza rusya fedrasyonu hayranlığım vardı evet ama burada durdukça nefret etmeye başladım Rusçam çok iyi durumda sabah kalktıktan uyuduğum vakte kadar Türkçe konuşmuyorum türklerle pek muhatap olmuyorum artık kendi eğitim alanımda kelimeler ve fiiller öğreniyorum yaza evlenme planım bile var biraz hızlı yaşadım bazı şeyleri

Geçen ay kız bana soğuk davranıyor , çevre edineyim ayrılacağım felan diyordun şimdi de evleneceğim diyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

hazırlığı bitirdin 2.sınıfa geçeceksin elbette ayarlamışsındır birşeyler. Bol bol kelime ezberle o zaman hocam eczacı olunca lazım olacak. Türklerle uğraşma :) Kak ti dumaesh o belgorode? i udaçi moy brat :)

yurtta yaşarsan berbat bir hayatı var sadece üniversite ve yurt arası geçiyor uzak yerlerden ev kiralanmalıki otobüsle gidip gelinmeli zevki çıkmalı az ama işte ev kiraları pahalı zaten biliyorsun bi iş bulsam iyiydi kafadan aylık 200 300 lira fazla almam bile ev tutmama yeter peder harçlığı artırdı :)) kelime ezberliyorum artık zaten gramerde falan eksiğim yok kız arkadaşım var bazen hiç Türkçe konuşmuyorum buradaki türkler ne bilim %80i okumaya gelmiyor anladınız onu siz :)) teşekkür ederim bu arada

• Rica ederim kardeşim seni gayet iyi anlıyorum kelime ezberine devam ne kadar çok kelime o kadar çok iyi :)
  • quote:

quote:

Dostum ben Muhammet, hatırlamayabilirsin.Seni çok iyi tanırım en az 2 yıldır. neyse Ukrayna'da diş okuyan arkadaşım vardı onla da tanışıyorsun sen.

sana ne dicektim bak, noldu senin iş? marmara-istanbul ünv 'e yatay geçiş yapacaktın? ne zaman gelceksin istanbula dostum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Turk-Engineer

quote:

quote:

Dostum ben Muhammet, hatırlamayabilirsin.Seni çok iyi tanırım en az 2 yıldır. neyse Ukrayna'da diş okuyan arkadaşım vardı onla da tanışıyorsun sen.

sana ne dicektim bak, noldu senin iş? marmara-istanbul ünv 'e yatay geçiş yapacaktın? ne zaman gelceksin istanbula dostum?

Daha birşeyler söylemek için çok erken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.