Şimdi Ara

Rusyada Üniversite Ve Dil eğitimi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
7.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

quote:

Orijinalden alıntı: Turk-Engineer

quote:

Orijinalden alıntı: A ®h Pozitif

quote:

Orijinalden alıntı: serdarryy

Sen nerdesin hocam yıllar önce bir arkadaşın konusundaki mesajlarınıda okudum sen nerede okuyorsun ne yapıyorsun Rusça ne durumda, bayrağa bakılırsa bir Rusya Federasyonu hayranlığı görüyorum :)

dostum ben belgoroddayım allah izin verirse 2. sınıf eczacılığa geçeceğim yakında bir şey kalmadı yaza rusya fedrasyonu hayranlığım vardı evet ama burada durdukça nefret etmeye başladım Rusçam çok iyi durumda sabah kalktıktan uyuduğum vakte kadar Türkçe konuşmuyorum türklerle pek muhatap olmuyorum artık kendi eğitim alanımda kelimeler ve fiiller öğreniyorum yaza evlenme planım bile var biraz hızlı yaşadım bazı şeyleri

Dostum ben Muhammet, hatırlamayabilirsin.Seni çok iyi tanırım en az 2 yıldır. neyse Ukrayna'da diş okuyan arkadaşım vardı onla da tanışıyorsun sen.

sana ne dicektim bak, noldu senin iş? marmara-istanbul ünv 'e yatay geçiş yapacaktın? ne zaman gelceksin istanbula dostum?

Daha birşeyler söylemek için çok erken

hakkında hayırlısı olsun ne diyelim

• yanlış konuya mesaj attım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenKimimSizce -- 27 Nisan 2014; 1:02:13 >
  • Okulların öğrenci işleri anlaştıkları dirmalarla çalışıyorlar artık geri dönüşleri zor olur büyük ihtimal..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayra hocam malesef ben İstanbulu göremeden Moskovayı gördüm böyle kısmetmiş tavsiyem yok malesef.

Seckin: Resmiyette okul firma ile çalışmaz. Firma özeldir Okul Resmi
  • seckin17-58 kullanıcısına yanıt
    sanırım vazgeçtim ya :D son olaylardan sonra pek gitmek mantıklı gelmedi bana
  • quote:

Kayra hocam malesef ben İstanbulu göremeden Moskovayı gördüm böyle kısmetmiş tavsiyem yok malesef.

Rusya'dan rüşvetin bol olduğu bir bölgeden bahsediyoruz sanırım ben yanlış biliyorum ama. Öğrenci işlerinde ki iki üç memur emin olun önlerine öğrenci başı 5000 ruble atacak kişiden gelen öğrenciler yerine mail yoluyla öğrenci alacaklarını sanmıyorum ki öyle. Okulun resmi olduğunu söyleyip benimde öğrenmeme katkı sağladığınız için teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: seckin17-58

quote:

Kayra hocam malesef ben İstanbulu göremeden Moskovayı gördüm böyle kısmetmiş tavsiyem yok malesef.

Rusya'dan rüşvetin bol olduğu bir bölgeden bahsediyoruz sanırım ben yanlış biliyorum ama. Öğrenci işlerinde ki iki üç memur emin olun önlerine öğrenci başı 5000 ruble atacak kişiden gelen öğrenciler yerine mail yoluyla öğrenci alacaklarını sanmıyorum ki öyle. Okulun resmi olduğunu söyleyip benimde öğrenmeme katkı sağladığınız için teşekkür ederim :)

Anlatmak istediğimi belirtmek adına kardeşim öğrenmen amaçlı değil bilgi alışverişi yapıyoruz neticede. Elbette Rusyada Rüşvetle yürür işler. Dediğinde doğru. Ama şimdi Resmiyette bu bütün Rusyada böyle dersek yanlış olur zira 60 000 TL verdiğinizde Anadolu da neler olabildiğini haberlerden görüyor izliyoruz :) Rüşvet her yerde Rüşvet dir.

• quote:

quote:

quote:

Anlatmak istediğimi belirtmek adına kardeşim öğrenmen amaçlı değil bilgi alışverişi yapıyoruz neticede. Elbette Rusyada Rüşvetle yürür işler. Dediğinde doğru. Ama şimdi Resmiyette bu bütün Rusyada böyle dersek yanlış olur zira 60 000 TL verdiğinizde Anadolu da neler olabildiğini haberlerden görüyor izliyoruz :) Rüşvet her yerde Rüşvet dir.

Rusya'da daha uygun meblalara olabiliyor yani :) bilgilerinize en çok benim ihtiyacım var burada...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rusya'da daha uygun meblalara olabiliyor yani :) bilgilerinize en çok benim ihtiyacım var burada...

Elbette Rusya Rüşvet ülkesidir ama bu artık yazılı olmayan kanunlar gibi ahlak kuralları gibi birşey yani

• Moskovada tıp eğitimi için lisans ücretleri yıllık ne kadar acaba ?
    Ayrıca aylık olarak ne kadar giderimiz olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 8 Mayıs 2014; 13:11:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

Moskovada tıp eğitimi için lisans ücretleri yıllık ne kadar acaba ?
    Ayrıca aylık olarak ne kadar giderimiz olur ?

Moskova Devlet Üniversitesi Resmi fiyatını bilmiyorum ama Saratovda 3000 $ diyelim Moskovada 15 000 $ dır bölüm ücreti yıllık minimum Moskova pahalı bir Şehirdir Dünyanın en pahalı 2. Şehri Tokyodan sonra Moskovadır. İmkanınız varsa muazzam bir Şehirdir.

Saratov için minimum 300 - 500 TL arası Moskova için bunun 3-4 katı.
  • Russian National Research Medical University'de Rusça Tıp yıllık 6700 USD, İngilizce istersen 7100 USD
  • Bilgilendirme için teşekkürler @WoraZ hocam

Evet arkadaşlar 2014-2015 eğitim yılı hazırlık ve yaz kursları ücretleri, Üniversite fiyatları güncel bir şekilde bize ulaştı yardım edebileceğim bir konu olursa buradan yazabilirsiniz. Her zaman ki gibi özel sorularınızı PM yoluyla sorun konu dağılmasın.
  • arkadaşlar bu ırkçılık olayları doğrumudur? Dövülenler öldürülenler? En az hangi şehirde vardır bunlar? Hangi üni iyidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

arkadaşlar bu ırkçılık olayları doğrumudur? Dövülenler öldürülenler? En az hangi şehirde vardır bunlar? Hangi üni iyidir?

Petersburg şehri ırkçılık konusunda başı çekiyor ama onun dışında Kazan şehrinde biraz oluyor bu dazlaklar o kadar. Haa bir de kumral-sarışınsan hiç sıkıntı çekmezsin.
  • Kazan şehri Tataristan demek. Tatarların, Müslüman toplumun yoğun olduğu bu bölgede Kafkas görünümlü biz Türkiye Türklerine ırkçılık minimumdur. Bu normal şartlarda. Ama Rusya da farklı Şehirlerde farklı Milletler yaşayabiliyor bu sebeple kesinlikle ırkçılık olmaz diyemeyiz Kazan için de. Hiç bir Şehir için söyleyemeyiz. Ama dediğim gibi bizler Kafkaslara benziyoruz doğal olarak soydaşız. O yüzden Rusyanın doğusunu, güneyini, güney doğusunu seçmek mantıklı olacaktır.

Seçilebilecek Şehirler:

Volgograd
    Belgorod
    Penza
    Voronej

Bunlar seçilebilecek Şehirlerdir zaten dip dibe komşu Şehirlerdir güney doğuda. Ama bunlar arasında bir tek Saratov Oblastında Türk Dil ve Kültür Merkezi mevcuttur. İnsanın Rusyaya gidipde bir binaya girdiğinde karşısında Türk bayrağı, Atatürk, Ankara Üniversitesi arması vs görünce o yurt dışında bulunmanın verdiği kaygıyı biraz olsun azaltıp yüreğini ferahlatıyor.

• Merhaba hocam benim birkaç sorum olacaktı, Moskova-Petersburg dışında eğitim, sosyal hayat, yaşam masraflarını bir araya getirdiğimizde en iyi şehir hangisi? Şimdi şöyle zannedilecek "eğitim için değil bu eğlenmeye gidiyor" hayır zaten ben orada sefil öğrenci hayatı yaşayacaksam gider Türkiye'de kalırım daha iyi olur.
  • Şimdi ben Saratov Devlet Üniversitesine öğrenci gönderimi yapıyorum bunu yukardaki mesajımda söyledim. Saratov sizin için bir seçenek. Ben size katılıyorum St. Petersburgda 1500 TL ye minimum şekilde dar boğaz ile geçinmek yerine bir öğrenci Şehrinde o paraya daha lüks yaşamak daha elzem dir.

Saratovun dışında ben size Rusyanın en batısını imkanınız varsa Kalinigrad Şehrini önerebilirim. Yani yabancı öğrenciler ile ilgili alım falan nedir ne durumdadır hiç bilmiyorum ama küçük St. Petersburg olarak adlandırılıyor. Balçık denizinde Balçık ülkelerinin arasında Rusyaya kara sınırı olmayan bir Şehir Kalinigrad. Onun dışında Kazan Şehri muazzam bir Şehirdir seçilebilir Moskova ve St. Petersburg dan sonra gelen Şehirler arasındadır. Onun da dışında soğuk ile aranız iyiyse gerçek Rusyayı tatmak isterseniz Sibirya, yakutistan yakutsk Şehridir.
  • Hocam bir sorum olacaktı, Rusya-Ukrayna çevresinde pilot olabilmek için hangi üniversitelere girmem gerek bildiklerin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodgers

Hocam bir sorum olacaktı, Rusya-Ukrayna çevresinde pilot olabilmek için hangi üniversitelere girmem gerek bildiklerin var mı?

Pilot olmak için Pilotluğun ayrı bir bölümü mü var hocam bilmiyorum onu adı ne bölümün
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.