Şimdi Ara

Rusyada Üniversite Ve Dil eğitimi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
7.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sosyalmanyaq

ingilizce seviyem orta seviyede rusçam ise tamamen sıfır sadece spasipa ve oçni spasipa 2 kelime bu yani..Çoğu mesajı zaten hem ilgisini çekecek olan arkadaşların görmesi ve bilmesi için sordum zaten çoğu arkadaşımız için en önemli iki soru masraflar ve eğitimdir muhakkak..

Anlıyorum teşekkür ederim. Eğer ciddi anlamda Rusyayı seçecek iseniz ingilizceniz de orta seviyeyse ingilizceyi ilerde ilerletmek kaydıyla bir tarafa koyup biran önce Kiril alfabesini ezberlemeye başlayın. İsminizi, ailenizdekilerin ismini falan yazmaya çalışın. İlginizi çekerse Sezon başlamadan Tömerde temel 1-2 ay eğitim de tavsiye edebilirim.

Dünya çapından bir topluluk varwww.busuu.com buradan Alfabeye başlayabilirsiniz. Bir inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarryy -- 24 Mart 2014; 22:40:58 >

• serdarryy kullanıcısına yanıt
    hocam şu anda size şöyle diyim rusyaya kesin geliyorum allah izin verirse 2015 de oradayım sadece tek engel ekonomi olayı yani hala daha tam olarak ilk hazırlık yılında ve sonrasında ki yıllarda tam olarak toplam kaç tl masrafımız olacak gözüme kestiremiyorum eğer ki kestirebilsem zaten hiç sıkıntım olmayacak %100 geliyorum yada gelmiyorum diyebileceğim işte ama şu belirsizlik mahvediyor insanı
  • quote:

hocam şu anda size şöyle diyim rusyaya kesin geliyorum allah izin verirse 2015 de oradayım sadece tek engel ekonomi olayı yani hala daha tam olarak ilk hazırlık yılında ve sonrasında ki yıllarda tam olarak toplam kaç tl masrafımız olacak gözüme kestiremiyorum eğer ki kestirebilsem zaten hiç sıkıntım olmayacak %100 geliyorum yada gelmiyorum diyebileceğim işte ama şu belirsizlik mahvediyor insanı

Ben size yukarda fiyatları verdim hocam gelin hesaplayalım diyeceğim ama şimdi aylık masraf hiç bir zaman garanti ettiğiniz gibi gitmez ki ekstra birşey falan çıkar ben mahçup olmak istemem size.

Yani Rusya en azından ABD gibi 15000$ sadece eğitim ücreti + Minimum 50 000 TL bulunan banka hesabı özeti vs istemiyor

özelden yazayım hocam ben size oradan hesaplayalım buradanda aklıma şu anda gelen arkadaşlarımızında merak edebileceği sorulardan bitanesi daha geldi mesela yurtlarda bize yorgan yastık verecekler değil mi ve bunlar temiz mi yani yatakları falan çarşafları olsun bunların temizliği ne durumda acaba ??
  • quote:

özelden yazayım hocam ben size oradan hesaplayalım buradanda aklıma şu anda gelen arkadaşlarımızında merak edebileceği sorulardan bitanesi daha geldi mesela yurtlarda bize yorgan yastık verecekler değil mi ve bunlar temiz mi yani yatakları falan çarşafları olsun bunların temizliği ne durumda acaba ??

Tmm hocam yazda detaylı olarak hesaplayalım. Yatak battaniye yastık falan Yurt müdürlüğü tarafından veriliyor. Temizlenmiş olarak. Dilediğiniz zaman yenisini alırsınız onlarda hiç sıkıntı yok. Tencere, tabak, çaydanlık, bıçak, çatal, kaşık vs mutfak gereçleri de dahil. Temiz olmak ile beraber kaliteli ve kullanışlı. Yeni yurt çünkü.
  • hocam peki orada elektronik aletler türkiyeye göre daha mı ucuz yoksa daha mı pahalı ? mesela laptop fiyatları bi tane daha almam şart ailemle görüşmek için eğer arasında baya bi fark varsa biraz biriktirip yada bi şekilde bulup oradan alsak daha mı mantıklı olur diye düşünüyorum
  • Elektroniklerin fiyatı maksimum 100 TL oynar Saratov için konuşuyorum 100 TL daha ucuz Saratovda Türkiyeye göre o da maksimum hocam.
    hazırlığı saratov da okuduktan sonra başka üniversiteye geçme hakkımız varmı ? başka şehre falan ?
  • eyvallah :) sen naptın gidiyor musun ? yoksa kararsızlık sürüyormu :) ?
  • Sınavlarım dolasıyla biraz geç oldu ama sağolsun @Kayra Han Doğru anlatmış fazlasıyla. Teyit ediyorum, Hazırlığı başarı ile tamamlar isen Tüm Rusyada Tüm bölümlerde okuma hakkına sahipsin. Rusça yeterlilik Sertifikası. Bazı insanlar sırf o diplomayı almak Rusça öğrenmek için hazırlık bitirip tekrar Türkiyeye dönüyor. Ciddi anlamda hatırı olan bir Sertifika.
    yok önemli değil estağfirullah..peki farzetki geçemedik hazırlıkdaki sınavları veremedik türkiyede bile hazırlıkda kalan bi sürü insan var o zaman ne oluyor ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyalmanyaq -- 28 Mart 2014; 15:40:16 >
  • quote:

yok önemli değil estağfirullah..peki farzetki geçemedik hazırlıkdaki sınavları veremedik türkiyede bile hazırlıkda kalan bi sürü insan var o zaman ne oluyor ??

Hazırlık demek Senin Üniversitede seçtiğin bölümleri okuyabilecek derecede yeterliliğin olup olmadığı demek. Rusçan olmadan Üniversite okuyamazsın. Hazırlığı tekrar okuman gerekir. Saratov Devlet Üniversitesi Hazırlık Okutmanları gayet güler yüzlü yardımcı olmayı seven kendini Dil öğretmeye adamış bir kaçı iyi Türkçe bilen okutmanlardır. Size Rusçayı sevdirerek öğreticeklerine eminim. Ben hazırlıkdan kalan kimseyi görmedim şuana kadar. Ama hazırlık döneminde ailesel durumlardan vs ülkesine dönenler hariç. Onları saymıyorum.

türkiyeye transfer olma olayında nasıl hallediyoruz bu durumu ?
  • quote:

türkiyeye transfer olma olayında nasıl hallediyoruz bu durumu ?

Türkiyeye üniversiteden transfermi ? Böyle bir durum söz konusu değil hocam özelde de söylemiştim. Yök kabul etmez öyle birşeyi. Sadece Ank Ünv de okuyan Türkler Saratova , Saratovda okuyan Ruslarda Ankaraya geliyor her yıl yaz döneminde.
    hocam saratovdan vazgeçtim belgorod da okumayı düşünüyorum saratov ancak ilk senemde oraya gelip oraya bakmak planlarımın arasında hani eğer olursa hoşuma gider kalırsam ancak o şekilde şu anda
  • Saygı duyarım hocam. Hayatınızda başarılar dilerim. Sizin için hayırlısı ne ise hangi Şehir ise orası olsun, o olsun.
    cümlemizin hocam eyvallah
    Ben önümüzdeki sene yazın yada daha sonraki okulun tatil olduğu tarihte rusça öğrenmek için rusyaya gitmek istiyorum.İnternette bir iki araştırma yaptım bazı okullar buldum bir tanesini paylaşayım.Southern Federal University,Rostov-on-Don şehrinde bulunuyor.Araştırdım pek türk yok gibi ve şehir güzel bi yere benziyor 6 hafta yaklaşık 20.000ruble.Saratov Devlet Üniversitesi'nden ne farkı olabilir bu okulun ? Yada şehir olarak ? Birde Belarus'u da önerirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spice boy

Ben önümüzdeki sene yazın yada daha sonraki okulun tatil olduğu tarihte rusça öğrenmek için rusyaya gitmek istiyorum.İnternette bir iki araştırma yaptım bazı okullar buldum bir tanesini paylaşayım.Southern Federal University,Rostov-on-Don şehrinde bulunuyor.Araştırdım pek türk yok gibi ve şehir güzel bi yere benziyor 6 hafta yaklaşık 20.000ruble.Saratov Devlet Üniversitesi'nden ne farkı olabilir bu okulun ? Yada şehir olarak ? Birde Belarus'u da önerirmisiniz ?

Üniversiteleri Üniversitelerle kıyaslamıyorum. Onu seçtiyseniz oraya gidin. Bir farkı olmaz. Amacınız Rusça öğrenmektir. Şehir olarak kıyaslamak içinse o şehirde bulunmuş olmam gerekir ama bulunmadım. Türkün az olması sizin için iyiyse o Şehirde sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Belarusu elbette öneririm. Başkent Minsk yabancı uyruklu insanların durak noktasıdır. Minsk isterseniz yardımcı olamam ama Baranoviç Şehrini düşünürseniz yardımcı olabilirim.

üsstten ders alıp üniversiteyi erken bitirme gibi olaylar varmı hocam orada ? bizim türkiyedeki gibi mi sistem..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.