Şimdi Ara

Rusyada Üniversite Ve Dil eğitimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
7.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Who is your daddy?

Hocam genelde herkes neden Saratov a gidiyor merak ettim?

çok fazla türk var + türk basınında haber olmuş bir üniversite aileler daha çok oraya göndermek istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Who is your daddy?

Hocam genelde herkes neden Saratov a gidiyor merak ettim?

Saratov Devlet Üniversitesi Türkiyede bir çok Üniversite ile çalışıyor. Ama Ankara Üniversitesi bunlardan en önde geliyor. TÖMER (Türkçe Araştırma ve Öğretim Merkezi) Saratov Devlet Üniversitesinde her sene değişim Programı ile Türklere Rusça, Saratovdan gelen Rus öğrencilere ise Türkçe öğretilmektedir. Bunu yapan başka anlaşmalı bir üniversite olmaması, Nano teknoloji gibi önemli bölümlerin iş birliği - ortak olarak çalışılması, araştırma projeleri, tubitakın da katkılarıyla Saratov tanınmış ver tercih edilen bir Üniversite olmaktadır.

Ayrıca Saratovda, Türkiye Büyük elçiliğinin desteği ile yaptırılmış Türk Dil ve Kültür Merkezi mevcuttur. Azeri ve Çeçen kardeşlerimizin de yoğunlukla bulunduğu Saratov Şehirinde ırkçılık vs sorunlar kolay kolay yaşanmaz. Yani Moskova metrosuna girince insan omurgasında bir soğukluk hissediyor. Ama bu Saratovda kesinlikle söz konusu değildir. Giden arkadaşlar çoğunluktadır sorup öğrenebilirsiniz.

• Arkadaşlar önceki mesajımda Turetskiy Tandır yani Türk Tandır Restorant zincirlerinin Türk öğrenciler tarafından tercih edildiğini söylemiştim. Türkmenistan Türklerinin icraata geçirdiği bu zincir Rusyada mantar gibi büyümekte. Sizlere 3D olarak Rusya sokaklarını ve Restorantını izlemek adına küçük bir paylaşım yapmak isterim.

Buyrun; http://v3dtoure.ru/virtual-tour/turkish-tandoor/pano_tandyr.html
  • Hocam bende endüstri mühendisiyim burda master yapsam daha sonra iş bulma şansım nasıl ? Ayrıca master için neler lazım Ielts vs ? Orta seviye de rusçam var faydası olur mu orası için
  • quote:

Orijinalden alıntı: miami_boy

Hocam bende endüstri mühendisiyim burda master yapsam daha sonra iş bulma şansım nasıl ? Ayrıca master için neler lazım Ielts vs ? Orta seviye de rusçam var faydası olur mu orası için

Endüstri mühendisi olmanız da +avantaj, Rusyada master yapmanız bambaşka bir +avantaj. Üstüne birde Dil bilen bir Endüstri Mühendisi olmak paha biçilemez. Ek olarak orta seviye Rusça bilmeniz günlük hayata alışmanıza çok yardımcı olacaktır. Rusçanızı master yaptığın süre zarfında da İleri seviyeye taşıyacaksınız.

Bu mevcut durumda iş bulma şansınızı siz hayal edin hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: miami_boy

Hocam bende endüstri mühendisiyim burda master yapsam daha sonra iş bulma şansım nasıl ? Ayrıca master için neler lazım Ielts vs ? Orta seviye de rusçam var faydası olur mu orası için

Ayrıca söylemeyi unutmuşum İelts sınavı falan istemiyor Üniversitemiz. Sadece Diplomanın çevirisi gerekiyor onuda hallediyoruz. (Master yapmak için)
  • Belarus gerçekten güzel,güvenli bir ülke midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakko9

Belarus gerçekten güzel,güvenli bir ülke midir?

Belarus dar anlamda küçük, güzel ve güvenli bir Ülkedir. Küçük ülkelerde özellikle genç ülkelerde bu tarz sorunlar olmaz zaten. Belarusun tek eksiği hocam YÖK bu ülkedeki üniversiteleri tanımıyor. Ama biz Rusça pratik için öğrenmek için ileri düzeylere taşımaları için bazı öğrencilerimizi Abranoviçe gönderiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarryy

quote:

Belarus dar anlamda küçük, güzel ve güvenli bir Ülkedir. Küçük ülkelerde özellikle genç ülkelerde bu tarz sorunlar olmaz zaten. Belarusun tek eksiği hocam YÖK bu ülkedeki üniversiteleri tanımıyor. Ama biz Rusça pratik için öğrenmek için ileri düzeylere taşımaları için bazı öğrencilerimizi Abranoviçe gönderiyoruz.

Gece hayati iyi,güvenli,yökun tanıdığı bir ülke tavsiye eder misiniz?ucuz olursa sahane olur
  • quote:

quote:

quote:

Gece hayati iyi,güvenli,yökun tanıdığı bir ülke tavsiye eder misiniz?ucuz olursa sahane olur

Gece hayatına ben pek yorum yapmıyorum ama tüm dünyanın bildiği bi cevap zaten cevap olarak verebileceğim ülke. Yökün tanıdığı, yaşamın ucuz olduğu Saratov Devlet Üniversitesini ve Saratov oblasıtını(Eyaletini) Size tavsiye ediyorum.

Yök tanıdığına dair Resmi yök sitesinden bakınız:https://yoksis.yok.gov.tr/PORTALUYG/swf/main.swf?ucode=yurtdisiUniversiteListesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han.

Merhaba ustam bir kaç sorum olacak bunları cevaplarsan sevinirim.

Öncelikle bu okula gidene kadar kayıt işlemleri cartu curtu tam olarka ayrıntılı bir şekilde fiyat listesi olarak yazabilir misin.

Örnek olarak diploma çevirme ... tl
    pasaport ... tl
    uçak bileti ... tl gibisinden

ve sonra bu okula parayı direk peşin olarak mı veriyoruz yarı yıl yarı yıl veremiyor muyuz 2 taksitle? belki ilk yarı yıl beğenmedik okul değiştirebilir miyiz?

şimdilik bu kadar aklıma geldikçe sorularımı buraya yazmaya çalışacağım arkadaşlarında faydalanması için.

Taksit imkanı yok hocam. Fiyatlara gelince danışmanlık olarak farklı okulun kendi belirlediği fiyat ayrı. Ben siz kendiniz herşeyi yapacaksınız varsayarak şöyle söyleyeyim. 1500 $ hazırlık fiyatı Pasaportu okul alakadar etmiyor siz kendiniz 10 yıl mı çıkartacaksınız 1 yıl mı bilemem ama her senenin farklı ve okul en az 1 senelik kabul ediyor bilesiniz. Uçak bileti de farklı 300 - 600 TL arası değişir. Tekrar tekrarlıyorum taksit imkanı malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han.

Hocam ben danışmanla gitmeyeceğim evrakları kendim halledeceğim peki bu diploma çeviri yeminli tercüman falan ne kadar para alır.

bir de siz bir arkadaşa yarı yıl başı para veriyorsunuz demişsiniz yani yarısını 1. dönem diğer yarısını 2. dönem öyle birşey olay yok mu? mesela ilk yarı beğenmezsek okul değiştirmek istesek ne halt yiyeceğiz?

Hangi diplomanın çevirisi hangi tercüman hocam kim istedi sizden diploma çevirisi? Siz Master mı düşünüyorsunuz Master okumak isteyenlerden Üniversite Diploması çevirisi falan isteniyor. Danışman firma kendi bünyesinde yaptırıyor ama Saratovda bunu 20 000 Rubleden aşağı yaptıramazsınız. Tekrarlıyorum tahmini fiyat.

yarı yıl başı para veriyorsunuz falan demedim ben kimseye. Danışman firma olarak Tek yön uçak bileti + Ücretin yarısını Türkiyede, kalan ücreti Saratovda firmaya ödüyorsunuz, tüm işlemleriniz araç ile getirip götürülerek bizzat firmamızla beraber yarım günde yaptırılıyor demişimdir onuda bu konuda demedim Pmlerde bahsettim

İlk yarı beğenip bıraksanız da yine koca bir yılınız gidecek. İyi araştırın ince eleyin öyle seçin Şehir ve Üniversitenizi hocam. Aileler kolay kazanmıyor parayı.

• Hocam, Saratov'dan herhangi bir bölümden mezun olsak diyelim, Türkiye veya Rusya'da iş bulma ihtimalimiz nedir? Mesela Rusya'da Hukuk okuyup Türkiye'de avukatlık yapılabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodgers

Hocam, Saratov'dan herhangi bir bölümden mezun olsak diyelim, Türkiye veya Rusya'da iş bulma ihtimalimiz nedir? Mesela Rusya'da Hukuk okuyup Türkiye'de avukatlık yapılabilir mi?

Hukuk okuyabileceğinize inanıyorsanız Türkiyede Hukuk okuyanlardan ek olarak 5-0 önde başlayacaksınız. o 5 golü size attıran ise; Rusça gibi bir Dil sahibi olan Türk Hukukçu olmanız. Geniş iş imkanları havuzunuzu siz hayal edin.
  • quote:

quote:

Hocam, Saratov'dan herhangi bir bölümden mezun olsak diyelim, Türkiye veya Rusya'da iş bulma ihtimalimiz nedir? Mesela Rusya'da Hukuk okuyup Türkiye'de avukatlık yapılabilir mi?

Hukuk okuyabileceğinize inanıyorsanız Türkiyede Hukuk okuyanlardan ek olarak 5-0 önde başlayacaksınız. o 5 golü size attıran ise; Rusça gibi bir Dil sahibi olan Türk Hukukçu olmanız. Geniş iş imkanları havuzunuzu siz hayal edin.

Hocam nasıl bir sıkıntı çekebiliriz orada dil konusunda, sonuçta bir şehir efsanesi vardır hukuk dili çok zordur diye, bir de hele Rusça olacak bu. Ayrıca bir arkadaşım var o part-time işde de çalışmayı düşünüyor, söylediğine göre hem öğrenci olup hem çalışmak yasakmış diye söyledi. Son sorum da, Pilot, gemi kaptanlığı gibi mesleklerin üniversiteleri mevcut mu, sorma sebebim sınıfımda ki bazı arkadaşlarım bunu düşünüyorlar da, şimdiden yardımların için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

Hocam nasıl bir sıkıntı çekebiliriz orada dil konusunda, sonuçta bir şehir efsanesi vardır hukuk dili çok zordur diye, bir de hele Rusça olacak bu. Ayrıca bir arkadaşım var o part-time işde de çalışmayı düşünüyor, söylediğine göre hem öğrenci olup hem çalışmak yasakmış diye söyledi. Son sorum da, Pilot, gemi kaptanlığı gibi mesleklerin üniversiteleri mevcut mu, sorma sebebim sınıfımda ki bazı arkadaşlarım bunu düşünüyorlar da, şimdiden yardımların için teşekkür ederim.

Hukuk zordur elbette ama hazırlık okuyacağınız için zor olmayacak. Tabii ki herşey altını çizerek söylüyorum sizlerin Rusçaya ne kadar önem verdiğiyle ilgilidir. Günde 30 kelime ezberleyen insanlar tanıyorum rusçaya bu kadar gönül veren. Part time işde çalışmak yasal olarak mümkün değil. Sizin vizeniz oturma izniniz Öğrenci olarak Devletin Kaydına geçecek. Turist veya çalışan olarak değil. Üniversite yapacak bunu zaten. Gemi kaptanlığı fakültesi de mevcut Rusyada bir Çok Üniversitede. Saratov Devlet Üniversitesinde o bölüm varmı tam hatırlayamıyorum şuan Rica ederim tüm sorularınıza cevap vermek için buradayım ilmim dahilinde

• hangi bölümü okumamızı tavsiye edersiniz arkadaşlar saratovda yada belgorod ta
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalmanyaq

hangi bölümü okumamızı tavsiye edersiniz arkadaşlar saratovda yada belgorod ta

Sizin ilgi alanınıza kalmış ama en pahalı bölüm Uluslararası ilişkilet. Tıp - Hukuk - Eczacılık gibi özel bölümler hariç
  • peki yasal olarak çalışma izni yasası mevcutmudur meclisde o konuda bilginiz varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalmanyaq

peki yasal olarak çalışma izni yasası mevcutmudur meclisde o konuda bilginiz varmı acaba ?

Öğrenci olarak vize alınmış ise çalışmak yasal değildir. Turist olarak vize alınmış ise eğitim ve çalışmak yasaktır. İş için vize verilmiş ise eğitim alınabilir ama Resmi olarak Üniversitelerden eğitim almak yasal değildir. Zira Üniversitenin oturma izni kayıtları vs olacaktır yasa dışı olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.