Şimdi Ara

RTX 4080 + i7 14700K Sistem Toplandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
4.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • on sene önce aldığım aerocool xpredator x2 beyaz kasamı kullanıyorum. ne varsa eskilerde var 🤘Bir ara da beyaza tekrar boyayıp cam pencere kestireceğim 😎

RTX 4080 +  i7 14700K  Sistem Toplandı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • AMD platformu almak daha iyi olurdu. 3D cache işlemciler bir çok oyunda fark çıkarabiliyor. World of Warcraft'ta fark %50'ye kadar çıkabiliyor. Tabi bir de Star Citizen, Planetside 2 gibi oyunlarda da baya fark olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 3 Kasım 2023; 15:42:47 >
  • Sedat. kullanıcısına yanıt

Z790 Carbon Wi-Fi iyi seçenek olabilir. BF'de indirime girebilir

• Takip..

Sizde benim gibi kafanız karışık bende ayni şekildeyim anakart ve işlemci kaldı alınacak sonra kasa soğutucu kalıyor geriye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 5 Kasım 2023; 11:23:39 >

Asrock forumdan daha önce alış veriş yaptığım bir arkadaş uzak dur hiç bulaşma driver konusunda bana saç baş yoldurdu dedi hiçte kulanmadım daha önce biraz uzak duruyorum kendim alıp kulanmadan eleştiri yapmam doğru değil biliyorum üzerindeki baskılara gelirsek bende beğeniyorum inventus ta sonic baskılı modeli çok hoşuma gitti.

Benim takip etiğim model bu ama bir türlü indirime girmiyor girsede satıcı amazon değil güvenemiyorum onun için.

Bir diğer model ise Asus ama ondada durum farklı değil

forumda 2 el satılık var şuanda 13.500 TL ye ama sıfır topladığım için diyorumki sıfır olsun hepsi bakalım az daha takipte kalacağım sizin gibi.

RTX 4080 +  i7 14700K  Sistem Toplandıamazon
    Asus ROG Strix Z790-E Gaming WiFi Intel Z790 LGA1700 7200 DDR5 ATX Gaming Anakart (ROG Strix Z790-E Gaming WiFi)
    https://www.amazon.com.tr/Strix-Z790-Gaming-LGA1700-Anakart/dp/B0BH97VNTJ?th=1

Birde az önce internete dolaşırken şu 2 dikkatimi çekti ama aralarında ne fark var anlayamadım fiyatlarıda farklı.

https://www.newegg.com/global/tr-en/p/pl?d=msi+z790+carbon+wifi

Merhaba anakartı bugun itibari ile aldım ben itopya.com dan.

RTX 4080 +  i7 14700K  Sistem Toplandıwww.itopya.com
    MSI MPG Z790 CARBON WIFI 7600MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI ATX Anakart | ITOPYA
    https://www.itopya.com/msi-mpg-z790-carbon-wifi-7600mhzoc-ddr5-soket-1700-m2-hdmi-atx-anakart_u20442
  • metin abi 65 kullanıcısına yanıt

Merhaba yorumunuzu alabilirmiyim sistemin neredeyse bitti bitecek son işlemci ve soğutma kaldı anakart olarak bunu aldım siz nekadar amd desenizde herkes amd soket desteği veriyor 2027 kadar denilmiş ama benim günceleme gibi bir niyetim yok cpu ve anakartı günceledeiğim zaman komple sistemi günceliyorum en az kulanım 5-7 yıl arası birazda oyandığım oyunlara göre değişir bu yıl olayı.

Şimdi bu işlemciye ne gider sıvı mı havamı nekadar ısındığı umurumda değil onemli olan donmasın takılmasın işini yapsın yeterli benim için tercihim bu soğutucan yana kulandım

sizinde fikrinizi almak isterim

ikinci seçenek ise bu

DeepCool CPU Soğutucu ASSASSIN IV Premium 7 Bakır Isı Boruları Çift Kule CPU Hava Soğutucu Sessiz/Güçlü Anahtar 1700RPM 120/140mm FDB Fanlar LGA 1700/1200/115X/20XX AM5/AM4 için
    https://www.amazon.com.tr/DeepCool-So%C4%9Futucu-ASSASSIN-IV-Borular%C4%B1/dp/B0C2H9T3TP

RTX 4080 +  i7 14700K  Sistem Toplandıwww.itopya.com
    MSI MPG Z790 CARBON WIFI 7600MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI ATX Anakart | ITOPYA
    https://www.itopya.com/msi-mpg-z790-carbon-wifi-7600mhzoc-ddr5-soket-1700-m2-hdmi-atx-anakart_u20442

• amdye bulaşma başkan intel fan boy tam gaz devam. dizdiğin sistem 1-2 senelik değil zaten.

hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nastyobi -- 12 Kasım 2023; 14:31:8 >
  • Nastyobi kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim neden amd bulaşma dediniz fikrinizi almak isterim.

Teşekkürler bende aldım ama itopya hiç güvenim yok mecbur indirim var diye aldık umarım iade bir ürün değildir dediğiniz soğutucuları araştıracağım.

• enja kullanıcısına yanıt

her ne kadar amd sorunları minimize etti deseler de yakın arkadaşım da 2 sene önceki amd son düzen sistem topladıydı uğraşıyor 1-1.5 senedir antin kuntin şeylerle. şans meselesi tabi elektronik ama onun yaşadığı problemlere bende şahit olunca soğudum amdden.

bende yeni bilgisayar parçaları topluyorum son günlerde, 14. nesil son 15te farklı lgaya geçecek diye düşünüyor herkes intelin ve uzun ömürlü olsun diye neredeyse amd öneriliyor gerek Türk gerekse yabancı forumlarda.

ben kendimi bildim bileli intel kullanıcısıyım, çok büyük aksilik yaşamazsam da geçiş yapmam sanırım. tercih meselesi en nihayetinde.

sorun illa oluyor ki bende yaşadım ama çalışanların problem çözme yetisi ve destek amdye nispeten daha iyi. ek olarak kullanıcısı daha fazla olduğundan çözüme ulaşma da daha kolay.

benim fikrim öznel tabi kimsenin tavuğuna kışt demem saygı duyarım :)

Bir delilik yapıp soğutucuyu aldım ustam gelince göreceğiz neler yapıyor 13700 kf de 88 yazmışlar %100 yük altında

indirim vardı inventusta az önce bitti aldım son dakikalarda şuanda 5.000 TL olmuş Tek Çekim ile 3751,67TL almış oldum

dediğiniz sıvı soğutmalara daha önce bakmıştım aklımda kalmıyor modeleri ve çok fazla çeşit var resimlerini görünce aklıma geliyor ben birazda bu sıvı soğutma olayına güvenmiyorum yabancı forumlarda birkaç kişnin yorumlarını okudum sıvı soğutma pompaları arızalanmış tabi öyle kısa sürede değil 3 yıl 4 yıl kulanımlardan sonra bozulmasalar bile eskisi gibi performans vermediklerinden bashetmişler ve bir çoğuda Noctua hava soğutmaya geçmiş birdahada almıycaklarını belirtmişler

RTX 4080 +  i7 14700K  Sistem Toplandıinventus
    NOCTUA NH-U12A chromax.black Intel LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150 and AMD AM5, AM4 İşlemci soğutucusu - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=14932

Sabah inventustan aradılar hangi işlemci için aldığımı sordular i7 14700K deyince arayan arkadaş aldığın soğutucu onu tam olarak soğutamaz istersen dedi sıvı soğutma al bende diğerini iptal ederek sıvı soğutma almış oldum umarım pişman etmez

MSI MEG CORELIQUID S360 AIO CPU su soğutma, 2,4 inç IPS ekran, 7. nesil Asetek pompası, VRM fan, 3 x sessiz Gale P12 fan, buharlaşmaya dayanıklı hortumlar, MSI Center, AMD ve Intel uyumlu
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09CQCK1N2/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 13 Kasım 2023; 16:0:31 >

• hayırlı olsun güle güle kullanın . son durum nedir

• İşlemciye 360 soğutucu zor yetiyor. Bence sıvı soğutma yerinde bir tercih. İnventusu bu yüzden tebrik etmek gerek. Erken uyarıyı kolay kolay maalesef yapmıyorlar. İadeyle uğraşırdınız.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.