Şimdi Ara

RTX 3050 Düşük Fps Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monster Abra A5 V17.1 notebook'a sahibim geçen günlerde canım düşük FPS konusuna çok sıkıldı, oyunlarda 4 yıllık bilgisayarımda(ekran kartı MX130 idi) aldığım fps den daha düşük FPS alıyorum 2 aylık bilgisayarımda. Forumlarda gezmeye karar verdim Nvidia Denetim Masası ayarları yaptım, Geforce Experience ayarlarımı yaptım, pil tasarrufundan çıkarttım, prize bağlı kullanıyorum, Control Center 3.0 ayarlarının hepsini denedim, oyunlarda düşük grafikte de yüksek grafikte de aynı fps değerlerini alıyorum. bu ekran kart Nvidia Optimus teknolojisini kullanıyor dediler bios üzerinden ayarlanır diye baktım İnsyde Bios olduğu için Boot Manager ve Uefi seçenekleri haricinde hiçbir şey yapılmıyor Bios güncellemesi istedim Monster'ı arayarak, güncelledim fakat bir farkı olmadı Bios üzerinden ekran kartı seçemiyorum Intel Uhd Graphics kullanılıyor ekranı çalıştırırken. Biri yorumlarda harici ekran takarsan onu RTX3050 üzerinden kullanabilirsin demiş onu da bugün denedim HDMI bağlantısını yaptım yansıt ayarlarından Yinele, Uzat ve Sadece 2. Ekran seçeneklerini denedim fakat televizyon ekranı da Intel Uhd Graphics ile açılıyor en azından bu olsa televizyonum üzerinden yüksek performans alacağım bu da olmadı RAM takviyesi yap dediler bilgisayarım üzerindeki RAM 8GB Single Channel olduğu için FPS düşük olabilir hak veriyorum ama şu an gidip 550-600 TL veremem üniversite öğrencisiyim en azından televizyon ekranını RTX3050 ile açmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz günlerdir kafa patlatıyorum her yolu deniyorum sorun çıkıyor.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravni6 -- 9 Şubat 2022; 4:1:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.