Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (428. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yani 1660 Ti parası, kesinlikle değer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

2060 ile 2070 arasındaki fark 2070 hızlandırılmış yada cok daha hızlı olmasımı?yada beden 2070 ? 2080lerde olamazmı 2080tilarda? Tam anlamadım yani dediğinizi
    arkadaşın verdiği bilgi yanlış, hangi kartta cw olur hangisinde olmaz bilemezsin.içinde kullanılan devrelerdeki komponentlerin kalitesi ile alakalı bu durum. Su ana kadar 3 tane msi ventus 2080 , 1 tane asus strix 2080 o.c sattım, kargolamadan önce de kontrol ettim hepsini, cw sorunu kesinlikle yoktu.Ayrıca hepsi Samsung GDDR6 ram idi.Dikkat etmen gereken nokta ramlerin Micron olmaması, micron ramli rtx kartlarda büyük problemler var, bazılarında aynı gün bazılarında 2 hafta sonra kart perte çıkıyor.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Hatalı bilgi vermişim. 200 dolarmış fark. Ama bence de değmeyebilir. FTW3 Ultra hem daha büyük kasada daha çok yer kaplayacak. O yüzden çekiniyorum. Ama performans olarak da geri kalmak istemiyorum tabi.
  • 120 MHz ne kaybettirecek
    700 dolar( kargo vergi hariç) hemen hemen ek custom loop gpu cpu blok 280 + 120 mm radyatörlü sistem fiyatı. Çok gereksiz bir fiyatlandırma.
    Yine de son anda karar değiştirip alıverdim EVGA FTW3 Ultra Gaming modelini. İlerisi için belki faydalı olur. Teşekkürler hocam yardımın için.
  • dwain D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, nereden aldınız kartı ?
    Direkt evga.com dan aldım. Şu anda Amerika'dayım. Oradan sipariş verdim gelecek birkaç güne.
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    RedGamingTech Navi 20 AMD için kendi ışın izleme teknolojisi üzerinde çalıştığını söylemiş. Söylentilere bakınca önemli mimari değişikliklerle birlikte AMD NAVI ile raytracing yapmaya başlayacakmış. NAVI çıksında görelim bakalım piyasa kızışacak mı
    https://www.pcgamesn.com/amd/navi-10-navi-20-radeon-ray-tracing-2020
  • theVATANSEVER kullanıcısına yanıt
    Kart satın alınırken bellek üretim bilgisinde micron / samsung detayına ulaşmak mümkün müdür ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

DCH(Declarative Componentized Hardware Support Apps) Evrensel Windows Sürücülerinin modernize edilmiş hali olarak tanımlanabilir.Nvidia DCH sürücülerde standart sürümlerde yer alan Nvidia Denetim Masası bulunmuyor.Ayrı olarak Microsoft Mağazasından Denetim Masası uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Bir süre önce Microsoft donanım sürücülerinin çalışma şeklini değiştirdi ve Windows Update üzerinden indirilen sürücüler artık DCH olarak indirilmeye başlandı.Bu nedenle sadece Nvidia'da değil diğer üreticilerinde DCH sürücüleri bulunuyor.

Standart sürücülerde ise sürücü ile birlikte Nvidia Denetim Masası ve diğer ögelerde ekli olarak geliyor zaten WHQL sürücülerin bilgilerine bakıldığında kurulan sürücülerin Standart olarak tanımlı olduğu görülmekte bu nedenle Standart olarak tanımlı sürücüleri indirmeniz ve kurmanız gerekiyor.Ayrıca herhangi bir sürücünün DCH sürümünü yüklediyseniz bir sonraki sürücüyü Standart olarak kurmak için önceki sürücüyü tamamen kaldırmanız ve ardındanda Standart sürümünü temiz kurulumla yüklemeniz gerekiyor.
    Ayrıca herhangi bir sürücünün DCH sürümünü yüklediyseniz bir sonraki sürücüyü Standart olarak kurmak için önceki sürücüyü tamamen kaldırmanız ve ardındanda Standart sürümünü temiz kurulumla yüklemeniz gerekiyor.

Hocam DCH'den standarda görmek instabil ve ızdırap deniyor. Formatsız kesin ve temiz bir yolu yok mu bunun?

İnsanlar bu sebeple standard sürücülerden kolay kolay vazgeçmez zira geriye dönüşü zor ve sıkıntılı deniyor birçok kaynakta. Selamlar.

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    Hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Kart satın alınırken bellek üretim bilgisinde micron / samsung detayına ulaşmak mümkün müdür ?
    sadece asus matrix modelde var diye biliyorum onlar sadece samsung ram olarak üretiliyordu bildiğim kadarı ile.

bu arada ram olayını çok sulandırdılar, cahil delinin biri taş attı diğer bilgisiz herkes peşinden takıldı. bu bilgisiz ama fikri olan arkadaşlara doğru bilgiyi de sunamıyorsun.

rtx serisinin ilk partlarında fabrikadan kaynaklı gddr6 ramlerde artifact problemi vardı, sadece micron da değil, samsung ve hynixde de vardı bu sorun. ilk part 2080ti/2080 kartlarında ve nadir de olsa 2070 de görüldü bu problem.

sadece micron ramlerin diğer ramlere göre oc potansiyeli azdır. diğerlerinde 500 mhz oc yapacaksan micronda 400mhz yaparsın. bu ezelden beri böyle yeni olan bir şey değil.

genelde teknolojik ürünlerin ilk partlarında bu problem olur, ps3,ps4,xbox1 de de vardı benzer problemler 2. partda çözdüler hatta hatırladığım kadarıyla ( yanlış ise belirtin ) 1080tide de benzer problemler vardı.

şubat vs üretimli kartlarda sorun olacağını zannetmiyorum. güvenle alıp kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

malesef...tombala bildiğin.
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Bendeki msi duke 2080 OC editiondı. Tahminen ilk çıkan kartlardan değildi bu bağlamda. 5dk yaşadı toplam.
    Herhalukarda dikkat edip iadesi kolay yerlerden alınmalı.
  • lemartes kullanıcısına yanıt
    Hadi ya
    Bende asus olmaz isallah bir sey hic garantiyle ugrasmak istemiyorum
  • Millete "10xx ve 16xx serisine gelen Ray Tracing'den bir nane beklemeyin, anca göstermelik olacak." dediğimde ne fanboyluğum kalmıştı ne de trollüğüm. DF 2 gün önce bir video yayınlamış, 2060 1080Ti'yi madara etmiş RT komusunda.

Onlara da troll deyin? Hadi?
  • 2000 serisi bir kart almak mı biraz daha beklemek mi mantıklı?
    970 kullanıyorum cs go witcher 3 pes19 warband gibi oyunlar oynuyorum yetiyor artıyor bile.
    1070 1660ti düşündüm başta. Sonradan vazgeçip direk 2... serisi almayı koydum kafaya.
  • Vallahi ben 1080ti satma sebebim matrix almaktı ama burada yazanlara göre ve dün buradan konuştuğum bir arkadaşa göre gereksiz. Napalım 2080 ti almıyakmı???
  • Arkadaşlar amazon.com(usa) anlık bir fiyat yanlışı oldu ve 3800 e rtx 2080 zotac amp’yi aldım 😂😂 sizce gönderirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alprux -- 16 Nisan 2019; 12:51:22 >
  • 
Sayfa: önceki 426427428429430
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.