Şimdi Ara

RTX 2060 sistem siyah ekranda kalıp kendini kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RAM:GSkill 2*8 RipjawsV DDR4 3200Mhz CL16

SSD:Kioxia 500GB Exceria

Ekran kartı:MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB

Anakart:MSI H610M BOMBER

İşlemci:Intel Core i3 12100F

Sistemi daha yeni aldım 10 gün oluyor. Sistem mavi ekran vermedi siyah ekranda kaldı. Geçen de bu ekran beyaz olarak çıkmıştı bir süre, Discord üzerinden arkadaşlarımın sesi vs geliyor sonra tamamen gidiyor. Ayrıca bazen bilgisayar açılışta yeşil çizgi çıkarıyordu, driverdan kaynaklı olduğunu düşünerek DDU ile kaldırıp güncel driver kurdum. Bu çizgi tekrar denk gelmedi.

BIOS güncel ve XMP aktif. Windows bellek tanımlayıcısıyla test yaptım sorun çıkmadı.XMP deaktif ettim sonuç değişmedi.

Dump dosyası: https://drive.google.com/file/d/1pdm4UPh6S3zAUAljoykruI8g96IJFDDW/view

• Sorun ekran kartında görünüyor. Sistemi nereden aldınız? Güvenilir olmayan biri kartı mining gibi işlerde kullanıp patlatmış olabilir.

• sreylare kullanıcısına yanıt

Vatan Bilgisayar'dan aldım sistemi rica etsem bilginiz dahilinde dump dosyasını biraz daha derin analiz edebilir misiniz? Müsaitseniz.

• Ses takılması ve ekrandaki çizgilere aşinayım, direkt ekran kartı sorunudur defalarca yaşadım.

Aşağıda gördüğümüz "nvlddmkm(.sys)" yazıları ekran kartınızla alakalı. Siz Ddu ile eski driveri kaldırdığınızı söylüyorsunuz ve mavi ekran almaya devam ediyorsunuz. Dump dosyanızda 2. olarak "ntoskrnl.exe" hata veriyor ama ana sorun genelde bu değil. Eklemeye gerek görmedim.

*Sistemde kart olmadan mavi ekran geliyor mu?

*Kartı başka bir bilgisayara takma ve sisteme başka kart takma şansımız var mı? (Maksat o kart başka sistemde mavi ekran verecek mi onu görmek. Sizin sisteme başka kart takarak Psu, anakart sorunu varsa onu görmek.)

FAULTING_IP:

nvlddmkm+eb3d00

fffff804`52473d00 488b0549ccb8ff mov rax,qword ptr [nvlddmkm+0xa40950 (fffff804`52000950)]

DEFAULT_BUCKET_ID: GRAPHICS_DRIVER_TDR_FAULT

SYMBOL_STACK_INDEX: 4

SYMBOL_NAME: nvlddmkm+eb3d00

FOLLOWUP_NAME: MachineOwner

MODULE_NAME: nvlddmkm

IMAGE_NAME: nvlddmkm.sys

BUCKET_ID: WRONG_SYMBOLS

FAILURE_BUCKET_ID: WRONG_SYMBOLS

ANALYSIS_SOURCE: KM

FAILURE_ID_HASH_STRING: km:wrong_symbols

FAILURE_ID_HASH: {70b057e8-2462-896f-28e7-ac72d4d365f8}

• Kısmen işe yarayabilecek bir çözüm, komut satırıyla denenebilir:

teknokroki
    Mavi Ekran “nvlddmkm.sys” Hatası Çözümü! - Teknokroki
    https://www.teknokroki.com/pratik-bilgiler/mavi-ekran-nvlddmkm-sys-hatasi-cozumu/

Ayrıca Psu modelinizi ve kaç Watt olduğunu da ekleyin.

Güç kaynağım THERMALTAKE TR2 S 650W 80+ acaba son driver Windows 10 ile alakalı bir sorun mu oluşturuyor. Temiz Windows 11 kurup test yapmalı mıyım? Ekran kartımı başka bilgisayarda deneme şansım yok maalesef :( Ayrıca ekran kartsız açamıyorum sistemi işlemcim f serisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byMyzz -- 12 Ekim 2022; 11:58:36 >
  • F işlemci kısmını atlamışım üzgünüm. Psu hakkında pek iyi yorumlar yok. Elimizde 2 şüpheli var, Psu ve ekran kartı.

*Sistemde Bios üzerinde veya programlarla (Afterburner, Throttlestop) yapılan overclocklar varsa onları da kaldırıp deneyelim.

*2. olarak Afterburner ile (veya varsa Bios'ta) ekran kartına ait saat ve memory hızlarını -100, -150 düşürüp kullanmayı deneyelim.

Benim kendimce önerebileceklerim bu kadar, kendi başıma gelse yapacaklarımı önerdim. Yine işin içinden çıkılmasa en son Vatan Bilgisayar'a (sorunların yazılı olduğu, şüphelenilen parçaların testini istediğiniz bir notla) sistemi teslim eder baktırırdım. Başka yorumlar da + olarak buraya yazılır.

İşten çıktıktan sonra format atıp test edeceğim tekrar karşılaşırsam garanti yolu gözüküyor. Teşekkür ederim güncelleme yapacağım.

İşten çıktıktan sonra format atıp test edeceğim tekrar karşılaşırsam garanti yolu gözüküyor. Teşekkür ederim güncelleme yapacağım.

Güncelleme: Bios sıfırladım. Ekran kartı, ram, bios pili çıkardım taktım ardından Windows 11 yaptım şimdi çizgi vs gelmiyor ancak siyah ekran alıyorum oyun oynarken vs. Siyah ekran sonrası Windows klasöründe bootstat.dat, WindowsUpdate, setupact, vgkbootstatus.dat adında dosyalar güncelleniyor. Bize garanti yolu gözüktü gibi daha fazla uğraşmamakta lazım bu kadar uğraştırıyorsa vardır donanımsal bir sıkıntı umarım direkt birebir değişim yaparlar. @sreylare

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.