Şimdi Ara

RTX 2060 ekran kartı devre dışı kalıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI GE75 RAIDER 9SE model oyuncu dizüstümde farketmeksizin belli bir süre sonra RTX2060 devre dışı kalıyor ve pasif ekran kartına geçiş yapıyor, eğer bilgisayarı yeniden başlatmazsam düzelmiyor ? Problem ne olabilir ve ne yapmalıyım ?

Teşekkürler.

• UPPPPPP!!!!! 

• Beyler yardımcı olabilecek kimse var mı, kafayı yicem..
  • Temel olarak temiz kurulum vs. denediniz mi?

Uyguladığınız sorun bulma yöntemleri ve çözüm için yaptığınız şeyleri paylaşır mısınız?

• GunoX7 kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba temiz kurulum yapmadım fakat ısı değerlerini gözlemledim bir ısınmada yok, bu sorun yaşandıktan sonra bilgisayar inanılmaz kasıyor ve yeniden başlatmazsam düzelmiyor. Görev Yöneticisnde Sistem Kesintileri uygulamasını %100 görüyorum 5 sn sonra normale dönüyor, daha önce böyle bir sorun yoktu Win10 güncellemesi kaynaklı vs olabilir mi bilemedim ?

• Kullandığınız adaptör orijinal mi?

ThrottleStop uygulamasını kullanarak dener misiniz?

Bilgisayar ayarlarından Yüksek Performans modu açık mı?

Olabilir, sadece windows kaynaklı güncelleme değil, donanım sürücüleriniz ve hatta sonradan kurduğunuz python yorumlayıcısı, Visual Studio Code uygulaması gibi sistemin akışında değişiklik yaratma ihtimali bulunan her türlü yüklemeden kaynaklanabilir.

• GunoX7 kullanıcısına yanıt

Hocam merhabalar tekrar, BIOSu hiç güncellemiştim son versiyona güncelleyince problem düzeldi,teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.