Şimdi Ara

Rpg Oyuncusu İçin Ps3 mü Xbox 360 mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ps4 veya xbox one almayı düşünmüyorum hem şuan ki oyun azlığından hemde çoğu serinin bu konsollar için çıkmayacağından mesele Assassins Creed yada Skyrim neden uydurmaya çalışsınlarki zaten çıkmış ve çoktan satılacağı kadar satılmış oyunları.

Öncelikle pek fikrim yok ps ye çıkan oyun xbox a da çıkar yadar çıkmaz gibisinden kullanan varsa bilgi edinmek istedim rpg oyunları en çok hangi konsola çıkar ve daha zevkli bir oynanış verir ?

Bu arada aslında sadece rpg değil oynamak istediğim oyunlar fps de var ama rpg büyük kısmını oluşturuyor futbolmuş, dövüşmüş, yarışmış o tarzlardan pek hazzetmiyorum.

• Batı tarzı rpg lerden mi hoşlanıyorsun yoksa JRPG lerden mi? Bu soruya cevap verirsen ona göre yorum yapacağım
  • Öncelikle fanboy falan değilim fakat Playstation serisinin XBox'a göre büyük bir artısı var. O artı;

- God of War
    - Uncharted
    - inFamous
    - Killzone
    - Little Big Planet
    - Resistance

ve daha birçok exc. oyun Playstation'a çıkacak. Tabii diyorsan ben bunlardan mahrum kalmak istiyorum amacım sadece çıkmış çıkacak RPG oyunlarını oynamak onda da XBox'ın Playstation'a üstünlüğü bulunuyor BENCE. Fakat o kadar büyük bir üstünlük söz konusu değil tabii ki. Ben total olarak bakıldığında kesinlikle Playstation'u tavsiye ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orchan, jrpg lerden pek hoşlanmıyorum.

Hidden Blade, haklısın o oyunlar sadece ps3 de ve güzel oyunlar.

Şuan için xbox360 ın kolu ve live ı beni daha çok çekiyor ama xbox ps3 den daha pahalı kinect falan alıyım derken 1100 1200 lere fırlıyo fiyat nerdeyse ps4 fiyatı.
  • JRPG sevmiyorsan RPG oyun için PS3'ün bir avantajı yok gibi geliyor.
  • İki makinaya da batı rpgleri çıkıyor. O açıdan Xbox alabilirsin diyeceğim o zaman

Fakat ps3 un JRPG ex avantajı olan oyunlarının dışında fazlasıyla güzel ex oyunları da var. Tabii Xbox un kolu ve Live ı fazlasıyla avantaj.

Bana sorarsan sen önce bir ps3 al rpg ler ve ex oyunları bitir. Hepsini bitirdikten sonra Xbox ile takaslarsın, ondaki ex leri oynarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or-Chan

İki makinaya da batı rpgleri çıkıyor. O açıdan Xbox alabilirsin diyeceğim o zaman

Fakat ps3 un JRPG ex avantajı olan oyunlarının dışında fazlasıyla güzel ex oyunları da var. Tabii Xbox un kolu ve Live ı fazlasıyla avantaj.

Bana sorarsan sen önce bir ps3 al rpg ler ve ex oyunları bitir. Hepsini bitirdikten sonra Xbox ile takaslarsın, ondaki ex leri oynarsın

Dediğin çok mantıklı geldi Or-Chan, teşekkürler.
  • Rpg için diyorsan xbox daha mantıklı bence
    Witcher 1 ve 2 ps3'te yok mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: apaty123

quote:

Orijinalden alıntı: Or-Chan

İki makinaya da batı rpgleri çıkıyor. O açıdan Xbox alabilirsin diyeceğim o zaman

Dediğin çok mantıklı geldi Or-Chan, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aybakh21

Rpg için diyorsan xbox daha mantıklı bence

Witcher'in ilk oyunu da xbox ta yok yalniz. Bu oyun sadece pc de var, Witcher 2 disinda xbox a ozel kac tane rpg oyunu var merak ettim simdi. Bildigim kadari ile bu tip oyunlarin neredeyse hepsi multiplatform. Exc oyun icin ps3 alip rpg leri de ps3 te oynamak en mantiklisi, ustune bir dunya jrpg de cabasi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 25 Haziran 2014; 20:39:57 >
  • Evet Witcher'ın Ps3 te olmaması büyük kayıp ne yazık ki, bilgisayarım da kaldırmıyor artık o seri yeni pc toplayıncaya kadar bekleyecek :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apaty123 -- 25 Haziran 2014; 20:59:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

Orijinalden alıntı: aybakh21

Rpg için diyorsan xbox daha mantıklı bence

Witcher'in ilk oyunu da xbox ta yok yalniz. Bu oyun sadece pc de var, Witcher 2 disinda xbox a ozel kac tane rpg oyunu var merak ettim simdi. Bildigim kadari ile bu tip oyunlarin neredeyse hepsi multiplatform. Exc oyun icin ps3 alip rpg leri de ps3 te oynamak en mantiklisi, ustune bir dunya jrpg de cabasi...

Haklısın hemşehrim
    Hangi konsol almalıyım deseydi ps3 derdim ama rpg demiş ve jrpg sevmiyorum demiş
    Witcher 1'in xboxta olmadığını yeni öğrendidiğimi ve exc.ları da göz önünde bulundurursak witcher 2 için xbox almak olmaz herhalde
    Saf rpg için xbox alabilirsin ama exc.ları zamanla sıkıyor mesela haloda bunalmıştım
    Ps'de demon's souls 3 aydır hiç sıkmadı aksine gittikçe daha zevkli hale geliyor

• PS al
  • PS3 tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.