Şimdi Ara

ROVER 75 alınır mı??? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
2
Favori
78.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2003 model bide arabaya bakarmısın ya dehşet yapmışlar bee off off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 9 Nisan 2011; 21:14:06 >
  • hiçbir rover kesinlikle alınmaz bir rover sahibi olarak söylüyorum
    parçası pahalı
    çok yakar
    fabrikası yok
    satamazsın son sahibi olursun satarsanda ucuza gider zaten
    gün gelir bi parçasını 3 ay aradığın olur belkide bulamazsın alma oyüzden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lé Cola

hiçbir rover kesinlikle alınmaz bir rover sahibi olarak söylüyorum
    parçası pahalı
    çok yakar
    fabrikası yok
    satamazsın son sahibi olursun satarsanda ucuza gider zaten
    gün gelir bi parçasını 3 ay aradığın olur belkide bulamazsın alma oyüzden

hangi ildesiniz siz? büyük şehirdeki rover kullanıcılarının hiçte öyle bir sorunu olduğunu duymadım.hem rover 75 gibi arabam olsun binmeye kıyamam kapının önünde dursun yeter

• Arkadaşın dediği doğru eski seri üretim roverların parçası daha çok bulunuyor bmw öncesi 620 420 200 serileri falan çünkü bu seriler uzun yıllar üretildi pek çok ülkede satıldı tedarikçisi çokdu haliyle pek çok yerde stokları hayla bulunur türkiyede buna dahil.. bmw sonrası yeni nesil roverler yani rover 25 45 75 gibi son nesil fabrika kapanmadan önce üretilenler çok kısa süre üretildi çoğu daha fabrika deposundan bile çıkamadan fabrika bmw ye ağır yük olunca bmw fabrikayı kapattı.. haliyle önceki seriler gibi parçadı tedarikleri yaygın olmaması doğaldır.. yani bir rover 200 400 600 serisinden aracın varsa parçasını bulman çok daha koalydır bir 25 45 75 serisine göre.. eski serilerde hondanın fiks crx civic yada accordlardaki motorları vardı o yüzden motordanda sorunu yokdur parçası çok rahat bulunur eski nesillerin yeni nesillerin bir kısmında bmw motoru vardır bir kısmında ise roverın kendi motoru vardırki bu motorun parçası yok denecek kadar zor bulunur..

• rover 75 e binen bu arabayı bırakacağını zannetmitorum bu benim 5. aracım rover 75 2000 motor 2010 model 308 de bu rahatı bulamadım
  • Sürücü,yolcu ve yan havayastıkları, ABS, EBD, çekiş kontrol sistemi,xenon farlar, çift bölgeli otomatik klima, polen filtresi, deridöşeme, elektrik kumandalı ve ısıtmalı ön koltuklar, park desteksistemi, hız sabitleme sistemi, yağmur sensörü, yol bilgisayarı,ahşap kaplamalar, elektrik kumandalı, katlamalı ve ısıtmalıaynalar, açılır tavan, elektrik kumandalı camlar, ısıtmalı sileceksuyu, akü zayıf uyarısı, deri/ahşap kaplı direksiyon simidi,deri kaplı vites ve el freni kolu, elektrikli arka perde, HarmanKardon müzik sistemi, elektrikli yükseklik ayarlı ön koltuklar,krom kaplı yan aynalar, far yıkama sistemi, alarm,uzaktan kumandalı merkezi kilit
    bu konfor bu fiyatlara 20 25bin arası hangi araçlarda var .
  • gerçekten güzel araba walla
  • arkası R&R'ye benziyor
  • 2000 model rover 75 almayı düşünüyorum.

detaylı bilgi verebilecek biri varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericx

2000 model rover 75 almayı düşünüyorum.

detaylı bilgi verebilecek biri varmı ?

boşver alıp ne yapacaksın keyifli bir araba değil.baktığında albenisi olsada bunlar birçok kişinin canını yakar yoksa yukarıda bir arkadaş yazmış ne arabalar var diye 166, s70 saab 9-5 bunlar başkaydı ama modasıda geçti havasıda.Yalnız aile büyüklerinden baban için vs bakıyorsan onun haftasonu bineceği bir araç olsun diye arıyorsan ölüye para yatırılır o yaşta birini yaşatır da ağırlığını yürütürde.
  • donanımı çok iyi ,lüks oldugu için düşünüyorum.

motor performansı pek önemli degil.çok yüksek hızlı araba kullanan biri degilim.

bu yüzden sordum ,cevap için teşekkür ederim.

arabayı binen biri cevaplarsa sevinirim.
  • Bakışları yeter

ROVER 75 alınır mı???
  • arabayı bilen bir arkadaş varmı ?
  • konuyu hortlatmak durumunda kaldım netten rover 75 araştırırken gene dh çıktı karşıma :D

böyle bi aracın varlıgını farkettikten sonra niyetimi ciddi anlamda bozmuş durumdayım.19 20 bin tl ye bulunabiliyor.

daewoo lanos kullanıp satmış biri olarak yedek parça illaki bulunur kaporta vs ama ..alırken opel in ecotech motorunun(tr ye hiç gelmemiş bir astra motoru varmış lanoslarda) güvencisiyle almıştım

sorum 99 00 model 75 lerin motoru hakkında 2.0 lt lerin motoru bmw yada honda patentlimi yada rover ın kendi üretimimi?? rover ın kendi üretimiyse vazgeçme durumum sözkonusu çünkü rover forumlarında baktıgım kadarıyla herkes hatayı kendinde buluyor ancak rover motorlarında ciddi bi hararet sorunu ve conta yakma sözkonusu gibi göüküyor.rover ın kendi motorlarında tabiki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

konuyu hortlatmak durumunda kaldım netten rover 75 araştırırken gene dh çıktı karşıma :D

böyle bi aracın varlıgını farkettikten sonra niyetimi ciddi anlamda bozmuş durumdayım.19 20 bin tl ye bulunabiliyor.

daewoo lanos kullanıp satmış biri olarak yedek parça illaki bulunur kaporta vs ama ..alırken opel in ecotech motorunun(tr ye hiç gelmemiş bir astra motoru varmış lanoslarda) güvencisiyle almıştım

sorum 99 00 model 75 lerin motoru hakkında 2.0 lt lerin motoru bmw yada honda patentlimi yada rover ın kendi üretimimi?? rover ın kendi üretimiyse vazgeçme durumum sözkonusu çünkü rover forumlarında baktıgım kadarıyla herkes hatayı kendinde buluyor ancak rover motorlarında ciddi bi hararet sorunu ve conta yakma sözkonusu gibi göüküyor.rover ın kendi motorlarında tabiki..

Bmw Patentli

• cevap için tşkler
    hangi bmw modelinin motorunu kullanıyor.birebir aynı motormu.
  • Birebir aynı değil fakat cdti dizel versiyonlarda birebir 320d ve 520 d nin motoru kullanılmıştır
  • hocam araştırdıgım kadarıyla zaten dizeli pek bulunmuyor benzinli 2.0 versiyonuna lpg düşünüyorum...

benzinli versiyonuda birebir aynımı...yada aynı olmamakla beraber bmw patentlimi.

ankaradayım boş bi zamanımda rover servisindende bilgi alcam zaten ..sende rover satıyorsun galiba kullandıgın modelde sanırım direk rover üretimi bir araç motor aksamı...özellikde motor aksamında sıkıştırmaya geldiginde seni üzen bi sorun oldumu normal bakımların haricinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

hocam araştırdıgım kadarıyla zaten dizeli pek bulunmuyor benzinli 2.0 versiyonuna lpg düşünüyorum...

benzinli versiyonuda birebir aynımı...yada aynı olmamakla beraber bmw patentlimi.

ankaradayım boş bi zamanımda rover servisindende bilgi alcam zaten ..sende rover satıyorsun galiba kullandıgın modelde sanırım direk rover üretimi bir araç motor aksamı...özellikde motor aksamında sıkıştırmaya geldiginde seni üzen bi sorun oldumu normal bakımların haricinde

75 teki motor bmw patentli fakat rover üretimiymiş.Benim arabadaki motor Hondanın eski bir motorunun geliştirilmiş versiyonu t16 motor var .direk rover üretimi yani.Sıkıştırmada problem yok,dayanıklı 220bin km oldu kmsi dolan parçalar dışında bir masrafı olmadı .Fakat hararet yapıcakmış gibi yapma olayı var soğuk memleket arabası olduğundan onu da kale radyatörden özel bir radyatör yaptırıp çözdüm.75 in benim motordan daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum.Vede yakıt değerleri benim araba ila aynı gibi yani v6 olması seni üzmez fakat 0-100 10,5 sn imiş yani benim arabadan 1 sn yavaş ama o da sorun olmaz gemi gibi araba sonuçta ilerde bende 75 düşünüyorum kesinlikle güzel bir araba .kalitesi ise tartışılmaz

• verdigin cevaplar için tşkler hocam bir iki rover servisiylede konuşup karar vericem artık

benim gibi 75 düşünecek arkadaşlar için teknik verilerinide ekliyim.

Teknik özellikler
    Motor gücü (HP) : 150 Hp
    Motor hacmi : 1991 cm³
    Maksimum hız : 210 km/sn
    0-100 km hızlanma süresi : 10,2 sn
    Maksimum tork : 185 Nm
    Çekiş tipi : Önden çekişli
    Motor tipi : Benzin
    Yakıt tüketimi (şehir içi) : 13,5 lt/100 km
    Yakıt tüketimi (şehir dışı) : 7 lt/100 km
    Yakıt tüketimi (ortalama) : 9,4 lt/100 km
    Toplam ağırlık : 2030 kg
    Bagaj kapasitesi : 432 m³
    Depo kapasitesi : 65 lt

şehiriçi 13.5 lt v6 2.0 bir araç için fena sayılmaz halihazırda kullandıgım 1.6 focusun fabrika verisi 10.5 lt ydi sanırım...75 sanırım gazdada 15 lt falan yakar % 15 20 fazlasını hesaplarsak. buda ankarada gaz en ucuz yerde 2.00 dan 30 kuruşa denk gelir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.