Şimdi Ara

Router ile Dağıtılan İnternetin Kalitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Superonline fiber internet kullanıcısıyım. Iss tarafından Nokia wi fi 6 modem tarafıma temin edildi. Stok modem olduğundan dolayı performansını yetersiz buluyorum. Modem ayarlarına müdahale edemediğim için (niye müdahale edemediğim ile ilgili daha önce konu açmıştım ve forumdan yardımcı olmuşlardı https://forum.donanimhaber.com/superonline-nokia-modem-bridge-modeda-kullanmak--152034542 ) köprü moduna alarak cihazı kullanamıyorum.

Huawei marka WS7100-20 router aldım ve interneti hem modemden hem router üzerinden dağıtmaya başladım. Hatta router üzerinden dağıtılan internette daha fazla hız aldığımı söyleyebilirim. Fakat evin farklı noktalarında modem daha yüksek hızlar sağlıyordu. Modem ve router yanyana duruyor. Bir arkadaşım köprü modu yapmadan dağıtmanın bir anlamı olmadığını ve modem üzerinden internetin dağıtıldığını iletti. Bu yüzden de routerın işlemcisinden vs. faydalanamayacağımı iletti. Ben de cihazı iade ettim. Farkettiğiniz üzere konuya yarım yamalak hakim olduğum için sizlerin görüşlerini almak istiyorum. Router ile dağıtsaydım faydasını görür müydüm? Modemi değiştirmeden performans alabilmem için farklı bir yol bulunuyor mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.