Şimdi Ara

Rome: Total War (2006) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
0
Favori
114.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• efsane oyundur
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhan850

daha sonra çıktı ama medievil daha guzeldi çunku rome total warı oynayınca sende göreceksin oyunu sırf grafik için yapmışlar gibi duruyo ama biz medievilı grafigi için oynamıyodukki.medievilın ayrı bi tadı vardı ya eger oynadıysan bilirsin zaten

+52156415341651
  • herkesi bekleriz.

http://totalwar-turkiye.byethost15.com/index.php?board=28.0

burası türkiyenin ilk totalwar sitesi.
    aradığınız herşeye cevap var.
  • Evet aynen ne ararsan var en önemlisi mtw 2 den bilgiler var
  •  Rome: Total War (2006) [ANA KONU]
  • ehüehü tüm dünya ülkeleriyle savaşlıyım ve hiç yandaşım yok
    ama imparatorluğu kurdum 27şehrim 1i lider olmak üzere 45de generalim var

oyunu rahatça oynamak için;
    1-http://rapidshare.de/files/23732794/descr_mercenaries.txt.html bu adresten mercenaries dosyasını indirin 2- \Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign i açın ve bu dosyayı oraya yerleştirin

bu sayede oyun içinde 850 - 4000altın arası aldığınız askeri birimlerden sayısızca alabilir ve aldığınız kadar para kazanabilirsiniz
    örn:
    bir fil birimini normalde 4.000altın gibi bi fiyata alıyorsunuz
    peki bu paketi eklediğinizde??
    bir fil birimi için 1.000.000altın kazanıyorsunuz
    ve diğer askeri birimlerde ise 1.000altın kazanıyorsunuz

bu sayede hem ekonominiz hiçbir zaman çökmüyor ve aldığınız birimlerle askerleriniz yenilmez oluyor

bizede dünyayı fethetmek kalıyor

ve isyan çıkan şehirlerinizi de düşmana bedavaya verip ardından hiç tur atmadan oraya saldırırsanız isyanı önlemiş olursunuz ve şehirden gelen vergide artar

bu oyun beni deli etti ya

+
    askeri birimleri almak için generali şehir dışına çıkarın resminin üstüne tıklayın ve karşınıza askeri birimler çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nebudzumatch -- 22 Haziran 2006; 2:19:03 >

• Abi size çok saçma gelebilir ama bir iki sorum olcak ya oyunu rahat oynayabilmek için daha doğrusu oyundan zevk almak için:

1. Gemiler ne işe yarıyor??
    2. Yerleşim yerine saldırıya kalkıyodum merdiven gbi bişeyler var onlardan istiyo onları nasıl yapıcam??
    3. Nasıl para kazınılıyor??
    4. Allies devletlerden asker ve ya para alamıyorum daha doğrusu vermiyolar??

acilen cevaplarınızı bekliyorum şimdiden tşk.
  • 1.Gemiler her işe yarar bir yere saldıracağın zaman askerlini taşır ya da o yerin limanını ablukaya alarak gelirinin düşmesini sağlar.
    2.Saldırdığın yerdeki duvarların yapısına göre değişir .Mesela merdivenler ile askerlin surlara tırmanabilir ya da koçbaşı ile kapıları ya da tahtadan duvarları yıkıbilirsin(yüzüklerin efendisini izleyenler)
    3.Eğer ordun güçlü ise bir ülkeyi koruman altına alırsın onlarda sana o süre zarfında para öder .Tarlalar ve madenler yaparak üretimi artırır ya da vergileri artırırsın.
    4.Müttefiklerin sana durup dururken yardım yapmaz.Eğer savaş alanında tesadüfen bir dost orduyla karşılaşırsan düşmanına ortak saldırırsınız.Ayrıca onlara bir ülkeye savaş açmasını söyleyebilirsiniz.

Bunlar oyundaki durumuna bağlı yani diğer ülkeler e göre üstünsen ekonomik,askeri vs. olarak rahatlarsın.Umarım yeterli olmuştur

• çok tşk ederim de bu merdivendir kapı yıkmak için gerekli şeyleri nerden şey etcez_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enreka_tr -- 24 Haziran 2006; 15:16:44 >
  • Benım de bı sorum var house of julıe ıle rome nın kapısına dayandım ama surları cok yüksek kç başı yapıyorum kapıyı kırmadan yanıyor meymenet ordumda sırf at ve kopek oldugu ıcın bı bk yapamıom nasıl olcak bu ıs anlkıyamadım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deccalx89

quote:

Orjinalden alıntı: Blazer and Matrax

Benım de bı sorum var house of julıe ıle rome nın kapısına dayandım ama surları cok yüksek kç başı yapıyorum kapıyı kırmadan yanıyor meymenet ordumda sırf at ve kopek oldugu ıcın bı bk yapamıom nasıl olcak bu ıs anlkıyamadım?

Mancınığın yok mu?

• quote:

Orjinalden alıntı: enreka_tr

çok tşk ederim de bu merdivendir kapı yıkmak için gerekli şeyleri nerden şey etcez_?

Bir şehire saldır komutu verdin.Karşına bir pencere çıkar sağ tarfında
    1.kuşatmayı kaldır
    2.saldır (eğer kapıları açık veya duvarları yıkılmışsa ya da şehirde kapıları açabilecek ajanın yoksa)en az bir tur beklersin.

sayfanın ortasında da bir yapım listesi vardır oradan istediğin kuşatmada kullanılacak birimleri seçebilirsin

quote:

Benım de bı sorum var house of julıe ıle rome nın kapısına dayandım ama surları cok yüksek kç başı yapıyorum kapıyı kırmadan yanıyor meymenet ordumda sırf at ve kopek oldugu ıcın bı bk yapamıom nasıl olcak bu ıs anlkıyamadım?

dostum koskoca romaya saldırıyorsun hiç mi piyade yapmadın ya da mancınık.Ayrıca eğer yolladığın askerler deneyimsiz ise çıtır öerez gibi yenirler.Sana tavsiyem(romaya saldıracak kadar halk desteğini arkana aldığını varsayıyorum)5 birim piyade ,3 birim süvari,5 birim okçu ve 6 birim de mancınık yapman.Tabi böyle 2-3 tane ordu gönder duruma göre

• quote:

Bu oyunu ilk defa oynuyorum genelde strateji fien oynamam ama oyun bana hoş gözüktü...
    Sizce nasıl?
    Bi de bu oyunun açıklanmasını nerden bulabilirim yada türkçe ek pakedini?

kardes ben stra teji oyunu sevmezdim ve oynamazdım takii rome total war ı tanıyana kadar ben bu kadar söylüyorum gerisini sen anla
  • quote:

Orjinalden alıntı: dışişleri

quote:

Bu oyunu ilk defa oynuyorum genelde strateji fien oynamam ama oyun bana hoş gözüktü...
    Sizce nasıl?
    Bi de bu oyunun açıklanmasını nerden bulabilirim yada türkçe ek pakedini?

kardes ben stra teji oyunu sevmezdim ve oynamazdım takii rome total war ı tanıyana kadar ben bu kadar söylüyorum gerisini sen anla

Bendede aynı durum

• Rome Ally olarak görünüyo abi Attack emri verdiğinde Dosta taarruz emin misiniz diyo bi tick işareti var bide cross ticki yani onayı secemiyorum kapalı görünüyor o nası olcek_?
  • quote:

Orjinalden alıntı: enreka_tr

Rome Ally olarak görünüyo abi Attack emri verdiğinde Dosta taarruz emin misiniz diyo bi tick işareti var bide cross ticki yani onayı secemiyorum kapalı görünüyor o nası olcek_?

Hiçbir sorun yok.Evet saldırmak istiyorum diyeceksin.(o sadece onaydır )ama unutmaki eğer julii ya da diğerleri ile oynuyorsan birine saldırırsan hepsi sana savaş ilan eder.(brutii,scipii,sqor).Ordun güçlü değilse saldırma derim.

Edit:yazının devamını göremedim(dışarıdan şimdi geldim istanbul kadıköy de eylem varda)
    O tick daha önce dediğim gibi belirli bir halk desteğini arkana almadan açılmaz.Ama şöle bir durum var eğer halkı arkana almaz isen saldır emri verdiğinde "halkın yeterince sizi desteklemediği mesajı vermesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nebelwerfer -- 25 Haziran 2006; 13:58:00 >

• Çok tşk. arkadaşlar forum budur işte eyw...
  • Dostum geçte olsa doğru yolu bulmuşsunSüper oyundur az bitirmedim.Biraz uğraştırıcı ama içerik bakımından güzel oyun.Ayrıca Medival falan hikaye bende oynadım 1 tane atlıyla bi şehiri alıyodum nerdeyse
  • Yav arkadaşlar ben bu oyunu uzun zaman önce oynamıştım hepte veba yüzünden oyunu silmiştim vebayı nasıl yok etçez
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.