Şimdi Ara

romano lpg arıza lambası yakma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • focus 2013 model 1,6 otomatik arabaya ustanın tavsiyesi üzerine romano kit takıldı. arabanın çekişi güzel, herhangi bir sorun yok, tüketim değeri neredeyse lpg ile aynı gidiyor yol bilgisayarında görünen, görünürde bir sıkıntı yok sürüş kalitesi olarak

ama arada bir arıza lambası yanıyor, 2-3 haftada bir ustaya ziyarete gidiyorum, ayar yapıyor

sırasıyla yaktığı arıza kodları P2193, P0171, P0174, P2191

1- bu durumun çözümü nedir?
    2- arıza lambası yanık olarak sürmenin bir zararı var mıdır?
    3- erzurum da önereceğiniz romano işi bilen bir servi var mı?

• Opel Zafira B (2006) 1.6 motor aracımda Zavoli kit var geçen haftadan beri önce bobin sonra oksijen sensörü değişti kalibrasyon yapıldı usta mükemmel dedi.Malesef dün yine o lanet ışığı yaktı.Gittim baktı etti herşey normal gözüküyor yakmaması lazım ama bu şekilde bin sıkıntı yok diyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Opel Zafira B (2006) 1.6 motor aracımda Zavoli kit var geçen haftadan beri önce bobin sonra oksijen sensörü değişti kalibrasyon yapıldı usta mükemmel dedi.Malesef dün yine o lanet ışığı yaktı.Gittim baktı etti herşey normal gözüküyor yakmaması lazım ama bu şekilde bin sıkıntı yok diyor ...

Valla kardeşim bi usta bana ariza lambasi yansin gez bisey olmaz desin beni gondersin bidaha hayatta arabami o ustaya götürmem. Ne demek yani bisey olmaz? O sekilde gezmeyin. En basitinden lpg yuzunden fakir karisim varsa araciniza zararli. Biraz daha zenginlestirse ariza lambaniz yanmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • obegzz O kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Ustaya gidip,enjektorleri sokup, uçlarındaki sarı nozzle lari 2.5 mm matkap ile delsin.

Sonra programdan kalibrasyon yapsın.

Ariza Işığı tarih olacaktır :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.