Şimdi Ara

[ROM][XT910]-[TÜRKÇE] JELLY BEAN 4.1.2 ARTMOD V4.31

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
17.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artur0588'a Rom için teşekkür ediyorum.

Konu ve Rom Güncellenmiştir [17.10.2013]

Bilindiği üzere Wifi ile ya da RSD Lite programıyla 4.1.2 Retail UK (en.eu) sürümüne güncelleyen arkadaşların cihazları ingilizce olmuştur. Buna çare olarak bu rom geliştirildi. Avusturya romundan derlenerek Orijinal %100 Türkçe Romu artur0588 arkadaşımız hazırladı. Romun kurulum çok kolay aşağıda anlattım. Romun gözüme çarpan bir eksiği yoktur. Gayet stabil ve hızlı çalışmaktadır. Kullandıkça sizde bunu fark edeceksiniz. Cihazın açılış animasyonu Moto X'den alınmıştır, cihazı gayet şık bir şekilde açılmasını sağlıyor ben çok beğendim. Daha iyi wifi çekimi için Ayarlar-Kablosuz-Seçenekler,Gelişmiş- Kötü bağlantılardan kaçın seçeneğini devre dışı bırakın.

Kurulum:
    Google Play'den Boot Menu Manager(bmm) indir. Programı çalıştırın install diyerek custom recovery yükleyin.
    Yüklendikten sonra cihazı yeniden başlatın. Bmm menüsüne girin.
    Wipe data/factory reset'e tıklayın.
    Wipe cache/dalvik cache'e tıklaın.
    İnstall zip seçeneğinden Artmod V4.31.zip dosyasını yükleyin.
    Romu kurduktan sonra cihazı yeniden başlatın.

Rom İndir:

ARTMOD V4.31

Değişenler:

v4.31

Email exchange working
    Keyboard android 4.3 with gestures
    Show touch on screen fix
    Fix sms settings when set vibro manualy
    Stock sms app. AOSP sms/mms can not send video.
    Fix contacts background in landscape mode
    AOSP file manager
    Stock 4.0.4 clock
    Moto Smart Dock shortcut activated

Ekran Görüntüleri:
    Not:Ekran Görüntüleri yeni versiyonda farklılık gösterebilir (Rehberin siyah olması gibi)
    Ekran görüntülerindeki ingilizce yazılar kullandığım Miui Launcher'den kaynaklanmaktadır. Rom %100 Türkçedir. Sizde bu Launcher kullanmak isterseniz buyrun link:https://market.android.com/details?id=com.miui.mihome2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By.TRabZonLu™ -- 20 Ekim 2013; 20:42:33 >

• ELine sağlık konu için. Biraz miui ye mi benzemiş? Tema seçici falan var mı?
  • Yok dostum miui launcher kullaniyorum ben. Istedigin launcher ile kullanabilirsin. Orj launcheri cm deki launcher
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.TRabZonLu™

Yok dostum miui launcher kullaniyorum ben. Istedigin launcher ile kullanabilirsin. Orj launcheri cm deki launcher

Anladım. Birden böyle görünce şaşırdım yani :D Ben de orjinal launcherini sevmiyorum çok sıkıcı bir arayüzü var orjinalinde o nedenle söyledim :)
  • aynen öyle sıkıcı baya. o yüzden miui launcher kullanıyorum baya güzel, stock olarak bunu kullanıyorum. slot-1 miui v5 var, yeni güncellemede baya bir hataları düzelttiler şarj konusunda da hepsinden iyi çin romu denemedğim için ona yorum yapamicam :)
  • merhaba, ben telefonu aldıktan sonra telefon kendini güncellemiş ve jelly bean e geçmişti. daha sonra format attım ve şu an android sürümüm 4.0.4. güncelleme yapamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz ?
  • romun linki kırık.
  • cnscnscns C kullanıcısına yanıt
    Jelly bean'dan ics ye geri dönüş yoktur. nasıl döndünüz ?

tekrar jelly bean'a mı geçmek istiyorsunuz ? cihazınız ingilizce olacaktır, bu rom ile türkçe olacaktır. bu şekilde bir şey yapabiliriz, fakat jb a güncelleyenlerin cihazları garanti dışı kalıyor.

baymirza; link güncellendi
  • teşekkürler.
  • Bu romu 4.0.4 üzerine kurabilir miyiz anlatiminizdaki gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş miui 4.1.2 ye kurulurmu bu rom?

Düzeltme: Rom yüklendi, ilk izlenimlerim hariha, hızı muhteşem, makine yeniden doğdu Allah razı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 31 Ekim 2013; 23:07:41 >
  • dostum şuan telefonda verizon jb var ve sıktı launcher yüklüyorum oda rami fazla işgal ediyor mi launcheri yükledim tuş kilidinde felan kasmaya başladı. launcher güzel fakat tat vermedi. ondan dolayı rom değiştirmek istiyorum. biliyorum garantisi gitcek ama telefondan soğudum o olacak yani. onun için tavsiye edebileceğin rom var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeVhO

Bu romu 4.0.4 üzerine kurabilir miyiz anlatiminizdaki gibi

kuruluyor fakat "İnstall zip seçeneğinden Artmod V4.31.zip dosyasını yükleyin. "
    bu adimdan sonra buradaki kernel'i de kurup ondan sonra reboot edin.http://d-h.st/xat
    (kernel'i de bmm programi icinden kuracaksiniz - Firmware flashing - Flash boot ile indirilen boot*.img dosyasini)
    bilgiler buradahttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2260951

benim de uzun zamandir 4.0.4 idi.. uzun arastirmalar sonucu bu rom'da karar kildim ilk izlenimler gayet iyi..
    genel notlar:

rom kurmadan once:
    clockworkmod ile cihazin nandroid yedegi alindi.http://www.mediafire.com/download/rd6a34zxr81hvfx/RazrTouchBlack.apk
    titanium backup ile uygulamalar+system in yedegi alindi.

rom kurduktan sonra yaptiklarim:
    rom root'lu geldi fakat superuser vardi, supersu pro kurdum ondan sonra bu programin icinden superuser'i kaldirdim, yedekleri geri yukledim.

• merhaba, yaklaşık 6 aydır 4.0.4 kullanıyorum fakat artık sistemin hantallaşması nedeniyle güncellemeye karar kıldım fakat daha önce yapmadığım bir işlem. öncesinde burada bahsedilen şekilde yapacaktım ama bu romu görünce fikrim değişti. bu romun kurulumu daha basit gibi ama kafam karıştı. burada farklı olarak cid falan silmemiz gerekmiyor mu? kernel güncelleme ise romdan sonra yapılacağından bahsedilmiş. cahilliğimi maruz görüp tekrar bir açıklama yaparsanız sevinirim.
  • terabyte_ kullanıcısına yanıt
    cid silmeye gerek yok, fakat siz yinede cid yedeğini alıp, kendi mail adresinize gönderin. ics kullandığınız için kernel olarak jb kerneli bmm ile yükleyeyin.
  • Çok teşekkürler. fırsat bulup bugün yeni yükleyebildim. genel olarak iyi bir rom. stabil ve hızlı. yalnız klavye hoşuma gitmedi. türkçe karakter girilemiyor ve swype yok. klavyeyi değiştirmek - ya da yeni bir tane yüklemek- mümkün mü?

edit: bir sorunum daha var. 4.0.4 de titanium back ile rehberimi yedeklemiştim ama şimdi geri yükleme yapınca rehber gelmiyor. sürüm değiştiği için mi geri alamıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terabyte_ -- 2 Aralık 2013; 15:17:15 >
  • terabyte_ kullanıcısına yanıt
    yedekleri titanium değil de , go backup pro ile alın. klavye değiştirmek mümkün bunu indirip klavyenizi güncelleyin;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin&hl=tr
    Swype indirmek için bu adrese girin ;http://daily-apk.blogspot.de/2013/08/swype-keyboard-full-v151219292-apk.html ve orada yazan şu sürümü indirin; Swype Keyboard Full v1.6.3.22544 Apk

• Yardımlarınız için tekrardan çok teşekkürler. Telefon tam istediğim gibi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.TRabZonLu™

cid silmeye gerek yok, fakat siz yinede cid yedeğini alıp, kendi mail adresinize gönderin. ics kullandığınız için kernel olarak jb kerneli bmm ile yükleyeyin.

cid ne oluyor acaba? bende orjinal ics var. anlamam bu rom işlerinden. dediğiniz yolu izleyerek yapacağım. fakat telefondan neleri yedeklemeliyim ve nasıl yapmalıyım? anlatırsanız sevinirim. rehberim falan kaybolur mu birde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanamca

quote:

Orijinalden alıntı: KeVhO

Bu romu 4.0.4 üzerine kurabilir miyiz anlatiminizdaki gibi

kuruluyor fakat "İnstall zip seçeneğinden Artmod V4.31.zip dosyasını yükleyin. "
    bu adimdan sonra buradaki kernel'i de kurup ondan sonra reboot edin.http://d-h.st/xat
    (kernel'i de bmm programi icinden kuracaksiniz - Firmware flashing - Flash boot ile indirilen boot*.img dosyasini)
    bilgiler buradahttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2260951

benim de uzun zamandir 4.0.4 idi.. uzun arastirmalar sonucu bu rom'da karar kildim ilk izlenimler gayet iyi..
    genel notlar:

rom kurmadan once:
    clockworkmod ile cihazin nandroid yedegi alindi.http://www.mediafire.com/download/rd6a34zxr81hvfx/RazrTouchBlack.apk
    titanium backup ile uygulamalar+system in yedegi alindi.

rom kurduktan sonra yaptiklarim:
    rom root'lu geldi fakat superuser vardi, supersu pro kurdum ondan sonra bu programin icinden superuser'i kaldirdim, yedekleri geri yukledim.

verdigin linkten clockworkmod u linkten indirdim ve yükledim. razr touch boostrapper adında kuruldu progrm. bunu çalıştırınca 2 şık var. install ile başlayan birde reboot. ilk seçenek hata veriyor. 2. ye basıncada birşey olmuyor. nasıl yedeğini alabilirim acaba beceremedim?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.