Şimdi Ara

Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.176
Cevap
44
Favori
98.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben bazı şarkıdaki çok kirli sound alıyorum. Özellikle megadeth - symphony of destruction ve iron maiden - the tropper da çok belirgin. Elimi telden çektikten sonra bir iki saniye hışır hışır ses geliyor. symphony of destruction ı rocksmith 2012 de deniyorum böyle bir sorun yok ama 2014 de ses çok kirli.

Sizde durum nasıl özellikle oyunu orjinal olanlar deneyebilir mi? Update falan mı gerekiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 10 Ocak 2014; 16:42:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Beyler ben bazı şarkıdaki çok kirli sound alıyorum. Özellikle megadeth - symphony of destruction ve iron maiden - the tropper da çok belirgin. Elimi telden çektikten sonra bir iki saniye hışır hışır ses geliyor. symphony of destruction ı rocksmith 2012 de deniyorum böyle bir sorun yok ama 2014 de ses çok kirli.

Sizde durum nasıl özellikle oyunu orjinal olanlar deneyebilir mi? Update falan mı gerekiyor acaba?

Üstadım megadeth orjinal song listte gözükmüyor. Sanırım custom song indirdin. Custom olduğu için olabilir. Eve gidince bi bakayım ben de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realthing

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Beyler ben bazı şarkıdaki çok kirli sound alıyorum. Özellikle megadeth - symphony of destruction ve iron maiden - the tropper da çok belirgin. Elimi telden çektikten sonra bir iki saniye hışır hışır ses geliyor. symphony of destruction ı rocksmith 2012 de deniyorum böyle bir sorun yok ama 2014 de ses çok kirli.

Üstadım megadeth orjinal song listte gözükmüyor. Sanırım custom song indirdin. Custom olduğu için olabilir. Eve gidince bi bakayım ben de.

Yok dostum dlc bu. RS1 in dlc lerinden birindeydi. Megadeth olmazsa the troper dene o var listede.

• Arkadaşlar ben 2-3 senedir gitar çalıyorum. Hız konusunda sıkıntım yok gibi ama parçaları ezberlemek ve çalmak konusunda sıkıntı oluyor. Bu oyunu alsam fayda sağlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: We are Oscar Mike

Arkadaşlar ben 2-3 senedir gitar çalıyorum. Hız konusunda sıkıntım yok gibi ama parçaları ezberlemek ve çalmak konusunda sıkıntı oluyor. Bu oyunu alsam fayda sağlar mı?

Kesinlikle faydalı olur. Ben de sırf bu oyunu oynayan biri olarak şunu söyleyim. Bir şarkıyı öğreniyorsun mesela. Ama yeni bir şarkıya geçince özellikse şarkı zorsa. Sanki yeniden gitar çalmayı öğreniyor gibi oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: We are Oscar Mike

Arkadaşlar ben 2-3 senedir gitar çalıyorum. Hız konusunda sıkıntım yok gibi ama parçaları ezberlemek ve çalmak konusunda sıkıntı oluyor. Bu oyunu alsam fayda sağlar mı?

Faydası dokunur hocam.
  • westblood kullanıcısına yanıt
    PS3te bende 3.55 cfw var idi. Uzun süredir ps3 ile işim olmamıştı zira. Rocksmith 2014 indirdim fakat 3.55 fix bulamadım. 4.46 cfw kurmak zorunda kaldım. Ps3te oynamak kesinlikle daha rahat. Olabildiğince orijinal oyun oynamak istiyorum. Pc için orijinal aldığım için içim rahat, çünkü oyun gerçekten çok güzel, parasını hakediyor. Fakaaat gecikme var, ses görüntüden sonra geliyor. Müzik kulağım çok kötü olduğu için ve daha beginner da oynadığım için henüz rahatsızlık duymadım. Oyun açılırken tavsiye ettiği üzere sesi analog çıkıştan almak en doğrusu olacak. Uzun kablolu bir kulaklık bakacağım ben. Pc'dense ps3te oynanırmış bu meret

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• BiyikliJedi kullanıcısına yanıt
    PS3 için oyun ve kablo yarın elime geçiyor, ses için PS soundbar yani optik çıkışı kullanıyorum. Umarım gecikme sorunu yaşamam.
  • kargo gelmis cumartesi oyunu kuruyorum
    mastery modu ve sarki alna zorunlulugu falan diyorlar bilgisi olan var mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Purone -- 13 Ocak 2014; 17:33:08 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

1) Bu oyun Guitar Hero 'daki gibi çalmayı bıraktığınızda notayı basmamış ya da kaçırmışsınız gibi sesi kapatıyor mu yoksa zaten orjinal parça çalıyor biz onun üzerine mi çalıyoruz guitar pro gibi?
    Oyuna sıfır etkisi mi var yani gitarı o sırada çalmanın, Gitarı bağlamak sadece ampi efekt vs için mi?

2) iRIG HD kullanıyorum, biliyorsunuz apple ios'ler için kabloları mevcut, PC ve mac için USB olan kablosuyla rock smith 2014 çalışır mı sizce?

Teşekkürler.
  • cenk-s C kullanıcısına yanıt
    5+1e falan mı bağlı? Öyle ise optik kablo ile değil kırmızı&beyaz stereo kablo ile bağlamak en garantisi sanırsam. Oyun ps3 her açılışta hdmi değil analog kullanın diye uyarıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses aygıtlarında kayıt sekmesinde Rocksmith'e çift tıklayıp yapılandırma ayarlarını aç, ses seviyesiyle ilgili sekme olacak. Onu %100 yapma, %17 yap.

Hala düzelmiyorsa bilemiyorum beni aşıyor. Manyetiklerin single coil ise o yüzden de yapıyordur. Humbucker manyetikle deneme şansın varsa öyle dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 14 Ocak 2014; 8:32:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiyikliJedi

5+1e falan mı bağlı? Öyle ise optik kablo ile değil kırmızı&beyaz stereo kablo ile bağlamak en garantisi sanırsam. Oyun ps3 her açılışta hdmi değil analog kullanın diye uyarıyor

http://www.hepsisony.com/?urun-2884-ps3-sound-bar-system-black

Kullandığım sistem bu. Bu akşam deneyeceğim galiba yazarım sonucu.
  • Kardeşimin elektro gitarını alıp oynamak istiyorum ama hiç gitar çalmadım daha önce ne dersiniz arkadaşlar alıyım mı oyunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk-s

quote:

Orijinalden alıntı: BiyikliJedi

http://www.hepsisony.com/?urun-2884-ps3-sound-bar-system-black

Kullandığım sistem bu. Bu akşam deneyeceğim galiba yazarım sonucu.

Mecbur analog bağlantı yapacağız, yarım saniye kadar gecikme oluyor optik bağlantıda. İşime yaramaz diye attığım kabloyu arkadaşımdan buldum sorun halloldu.

Yarım saniye bana çok geldi. HDMI'dan televizyondan dinlesen? Evet bir gecikme var ama yarım saniye = 500 ms. Çok fazla
  • Üstat, benim trooper da söylediğin tarz bir sorun yok.
    Dip ses konusunda ise şöyle söyleyebilirim; iki adet gitarım var, biri Ibanez çakması, Blazer bas gitar. Diğeri Gibson çakması Epiphone Les Paul elektro gitar.
    Bas gitar baya eski ve jack girişinde gevşeklik var. Üzerinde iki adet single coil bulunuyor. Bu gitarda dip ses oldukça hissediliyor.
    Elektro gitar ise daha 2 haftalık, sapasağlam tertemiz. Üzerinde iki adet humbucker mevcut. Bu gitarda ise hiç dip ses yok.
    Real tone cable ses düzeyi standart olan 17 de duruyor.
    Bu belirttiğim özelliklerden hangisi dip sese neden oluyor tam olarak bilemiyorum ama belki bi fikir verebilir.
  • Çözdüm ben sorunu dostum. Gitarın kalibrasyonu yanlış yapılmış. ama oyunun yanlış yönlendirmesinden oldu. Mute yap diyor ben de elimi tele koyarak sesi kestim. Meğer gitarın sesinin yavaş yavaş azalması lazımmış. Benim gitar da ibanez RG 2xxv.
    Benim emektar 5 yıllık Philips LCD'nin meğer görüntü HDMI + ses RCA bağlantı seçeneği varmış. Dün akşam yatmadan önce keşfettim. Bağladım ayarlardan da seçtim. Ses görüntü gitti geldi. Sanki de gecikme yok gibin
  • Ben daha önce hiç bir müzik aleti çalmadım. Bir hafta önce bass gitarla başladım. Soruna soru ile cevap vereyim: "Müziğin kendine ait bir matematiği var, buna armoni diyorlar. Sende armoni yeteneği var mı?" Bende armoni yeteneği yok(yani müzük kulağı :) ) . Ekrana bakarak %90 çaldığım parçayı, ekrana bakmadığımda hiç çalamıyorum. Yıllar yılı 1942, Carrier Air Wing gibi ekrandan akan uçağa zamanında ateş etmeli bir sürü oyun devirdiğimden çok rahat oynuyorum. Sonuç: içinde yoksa sana gitar çalmayı öğretmez. Ama müzik pratik yaparak ve daha çok pratik yaparak gelişiyor(muş). Pratiği çok eğlenceli hale getirir. Eğlence ve kişisel tatmin tavan yapar. Eve gideyim, oğlanı uyuttuktan sonra yarım saat tımbırdatayım diye akşamı iple çekiuyorum ben

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.