Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
56.013
Cevap
1.322
Favori
2.229.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haritada sıkıntı oluyor çok robotta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • S5 max modeli yazmamışım kusura bakmayın. Bir kaç gün önce almıştık kurduk ama forumu okurken birisi yatağın altına kurduk demiş mantıklı geldi. Malum evde emekleyen ufaklık var çok merak ediyor direk robota gidiyor:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bjQ7 B kullanıcısına yanıt

360 s9 da bir kere şarj istasyonu yer değişimi yaptım, her hangi bir sorun olmadı (şansıma olabilir, Ali abi işin uzmanı sonuçta) önce robotu kapattım, dock' u prizden çıkarıp yeni yerine yerleştirip prize taktım, robotu dock' un yeni yerine çok yakın bir yere elimle bıraktım ve açıp ev tuşuna bastım Robot kendi ekseninde bir kaç kez dönüp dock' unu bulup park ederek şarja geçti.

• Aynı sebepten bizde yer değişimi yapma gereği duymuştuk =)

S5 max özelinde bu dock yer değişimi yazılıp çizildi ama inanın hatırlamam çok güç. S5 max' e çok hakim @szkrb hanımefendi, @aliboduroglu hocam ve işin uzmanı @Hepsirobot belki durumunuz için s5 max' e özel tüyolar verirler.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 26 Ekim 2020; 21:18:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjQ7

S5 max modeli yazmamışım kusura bakmayın. Bir kaç gün önce almıştık kurduk ama forumu okurken birisi yatağın altına kurduk demiş mantıklı geldi. Malum evde emekleyen ufaklık var çok merak ediyor direk robota gidiyor:)

Hocam geçmiş sayfalarda sizin robotun aynısı ve dock yerini başarılı bir şekilde değiştirmiş bir arkadaş var. Sizin soruna çare olacak gibi.

• Evet babamin bazanin custom olarak yukseltilmesini yapıyoruz.

Normal şartlarda lidarın referans benzetmesi yapması lazım ancak bu bazen gerçekleşmiyor.

Docku fişten çekin ve robotu kapatın. Yerini değiştirin, fişe takın ve robotun şarja başladığından emin olduktan sonra robotu açın.

Başlatın. Yerini algılarsa robot sorunsuz olarak haritadaki dock yerini değiştirecek ve harita bozulmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Evet babamin bazanin custom olarak yukseltilmesini yapıyoruz.

Bende bizim koltuklar icin dusunuyorum. :D

Ben önce docku fişten çekip, robotu kapattım. Docku yeni yerine götürdüm koydum, robotu da docka yakın bir yere taşıyıp açtım ve uygulamadan docka yakın bir bölgeyi pin n go ile temizledim, işi bitince docka gönderdim, artık yeni yerinde. Kızımın yatağının altında  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 26 Ekim 2020; 21:31:26 >
  • Teşekkür ediyorum cevaplar için, bir deneyelim bakalım haritada bir sıkıntı olursa artık yarın yeniden yaptırırız napalm.

• mertmerve M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    İrobot e5 bir hafta kullandım. Tecrübelerimi aktarayım.
    Ev 75 metre kare. Tek seferde tek şarj ile süpüremedi. Bazı yerlerden defalarca geçti ( nerden biliyorum, bir komidin altı vardı takıldığı durmadan oraya gidiyordu) , bazı yerlerden hiç geçmedi. Şarjı bitince kaldığı yerden de devam etme özelliği olmayınca, süpürmediği yer kalıyor.
    Ben de ev küçük oda oda temizleteyim dedim. Küçük bir odayı ( 9 metre kare) tam bir saat temizledi, en son bazanın altında şarjı bitip orda kaldı.
    Yani oda bitti diye durmuyor, şarj bitene kadar süpürüp duruyor:)
    Ben haritasız modeli beğenmedim. Bir haftanın sonunda İade ettim. Almadan önce iyi araştırın derim. Veya Amazon gibi iade garantili yerlerden alın.

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Aslında uygulamayı kullanabilir diye düşünüyorum. Basit bir işlem en nihayetinde. Ama evde WiFi olmaması sorun teşkil eder mi onu bilemiyorum.

• Düzenledim o pro şu max cart curt akıl karışmış yazarken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logpug33 -- 27 Ekim 2020; 7:52:30 >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Bana talep olduklarını bilmeleri güzel olur gibi geldi ama ters de tepebilir :) Bakalım ben yazıştım yine aklında olanlar için bir bilgi olmuş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logpug33 -- 27 Ekim 2020; 7:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haticenurkc

Merhaba
    İrobot e5 bir hafta kullandım. Tecrübelerimi aktarayım.
    Ev 75 metre kare. Tek seferde tek şarj ile süpüremedi. Bazı yerlerden defalarca geçti ( nerden biliyorum, bir komidin altı vardı takıldığı durmadan oraya gidiyordu) , bazı yerlerden hiç geçmedi. Şarjı bitince kaldığı yerden de devam etme özelliği olmayınca, süpürmediği yer kalıyor.
    Ben de ev küçük oda oda temizleteyim dedim. Küçük bir odayı ( 9 metre kare) tam bir saat temizledi, en son bazanın altında şarjı bitip orda kaldı.
    Yani oda bitti diye durmuyor, şarj bitene kadar süpürüp duruyor:)
    Ben haritasız modeli beğenmedim. Bir haftanın sonunda İade ettim. Almadan önce iyi araştırın derim. Veya Amazon gibi iade garantili yerlerden alın.

teşekkürler o zaman biraz sıkıntı, tam aradığımı buldum derken....biz peki bu durumda ne alacağız

yaşlı bir insan kullanacak, telefon uygulamasına ihtiyaç duymadan gerekirse eli ile alıp salona veya mutfaga bırakabilecegi bir supurge arayışındaydım..ama şarzı bitene kadar salonda dönüp duruyorsa ve temizliğin bittiğini anlamıyorsa işimize yaramayabilir

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Hocam teknoloji yatırımı yapmamakta haksızlar mı?

Robogil ve Ekay elini taşın altına koymuş ve dediğiniz gibi linç edildiler ve ediliyorlar.

Bütçeniz elvermez almazsınız veya riske girer sırf ucuz diye başka satıcıları tercih edersiniz ama linç etmek nedir?!

İnsanımız -maalesef- servis hizmeti vermenin ciddî yatırım maliyeti olduğunu idrak etmekten çok uzak bir zihniyette.

Nüfusumuza oranla robot talebi de çok düşük. (Maddiyattan ziyade yardımcı çalıştırabilen nüfusun -işgücünün pahalı olduğu ülkelere kıyasla- fazlalığına bağlıyorum, eş dosttan da müşahade ediyorum)

Müesseseler -haklı olarak- kârlı görmedikleri veya riskli gördükleri yatırımı yapmaktan imtina eder.

Kahir ekseriyetimiz ucuz etin yahisini tercih edip, üstüne de elini taşın altına koymuş babayiğitleri yerin dibine batırmaya gayret sarfederken kim neden yatırım yapsın ki.

• Ekayin mop satin alanlara esantiyon niyetine gönderdiği uyumsuz paçavra yedek moplari gorunce birde "aa yanlislik olmus onlar esantiyon olarak gonderdiklerimiz aslini gonderiyoruz"" diyince birde bir kisiden fazla kisiden bunu duyunca firmaya olan güvenim kalmaz.

Robot, bugün geçmediği yerden yarın mutlaka geçecektir ve kirli alan kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Hergün kullanıldığında temizlik sorunsuz olur sanki.

Kesinlikle vazgeçmeyin alın, rastlantısal olarak dolaşanların temizliği kötü diye bir şey yok. Evet haritalama e güzeli ama yaşlı bir büyüğümüz için alacaksanız asla vazgeçmeyin çok çok işini görür. Bir yerden beş sefer geçmesinin hiç bir zararı olmaz faydası olur ter temiz yapar. Geçmediği yerden illaki öteki sefer geçecektir.

Eliyle kaldırıp başka odaya taşır demişsiniz,bu da güzel fikir o vakit hafif bir şey seçin bazıları yaşlılar için ağır. Alın ama.

• gregor0034 G kullanıcısına yanıt

Yani TR dil desteği her marka modelde yok diye biliyorum (olduğunu bildiklerim 360 marka robotlar, Robogil marka robotlar) ama olanlarda işinizi kolaylaştırabilir. Wifi olayı ile ilgili yanılmıyorsam daha dün konusu geçti, bir mobil telefon internet erişim noktası olarak kullanılabilir (taşınabilir hotspot) Ancak işin uzmanı Ali abi aynı telefon ile hem internet vericisi, hem de uygulama ile robotun yönetimi teknik olarak mümkün değildir demişti, bu duruma dikkat!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 27 Ekim 2020; 4:5:31 >
  • 
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.