Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
56.066
Cevap
1.321
Favori
2.233.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Severiz oyuncakları milletçe 😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu an n11 mimarket diye bir satıcı s5 max 4279 beyaz
    Bunun garantisi nasıl acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • judger90 kullanıcısına yanıt
    Çuvaldızı kendimize batıralım mı?

Fiyatı biraz daha yüksek diye Robogil ürünleri çok linç edildi forumlarda. Bu ülkede taşın altına elini koyan herkes cezalandırılır, bunu biliyor olmanız lazım.

Yatırımcı konusuna hiç girmeyelim, bu ülkede teknoloji yatırımı yok efendim. 2005 yılında bu işe koyduğum para ile Çankaya’da daire alabiliyordum. Benden sonra bi Robogil, bir de Ekay çıktı sektöre para harcayan. Betona yatırım yapmak varken kimse devre kartına para vermez.

Robogil hem ürün kalitesi hem de satış sonrası hizmetleri ile göz dolduruyor. Sürekli yenilik arayışındalar ve durmadan üretici firmalar ile kendilerine özgü ürün geliştirtiyorlar.

Ben başarılı olacaklarına gönülden inanıyorum.

• ercan585 E kullanıcısına yanıt
    Ucuz et

• Bir de Türkiye garantili demiş .

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Çuvaldızı kendimize batıralım mı?

Fiyatı biraz daha yüksek diye Robogil ürünleri çok linç edildi forumlarda. Bu ülkede taşın altına elini koyan herkes cezalandırılır, bunu biliyor olmanız lazım.

Yatırımcı konusuna hiç girmeyelim, bu ülkede teknoloji yatırımı yok efendim. 2005 yılında bu işe koyduğum para ile Çankaya’da daire alabiliyordum. Benden sonra bi Robogil, bir de Ekay çıktı sektöre para harcayan. Betona yatırım yapmak varken kimse devre kartına para vermez.

Robogil hem ürün kalitesi hem de satış sonrası hizmetleri ile göz dolduruyor. Sürekli yenilik arayışındalar ve durmadan üretici firmalar ile kendilerine özgü ürün geliştirtiyorlar.

Ben başarılı olacaklarına gönülden inanıyorum.

doğrudur ben son 15 gündür araştırıyorum bir robot süpürge alma niyetiyle, ilk başladığımda da yerli marka var mı diye bakmıştım arçeliğin bir ürününü gördüm ama o da vasat göründü. Başka bulamamıştım.

Forumda da hiç bir konu bulamadım robogille ilgili bundan şaşırdım hiç tanıtım videosu da yok firma sizin gibi tecrübeli kişilere inceleme yapması için ürün gönderse satışlarını ciddi manada arttırır keşke biraz daha yaygınlaşsalar

Firma o konuda eli bol davranıyor, ürünü inceledim ve son derece beğendim, yeri geldiğinde önerdim de. Ancak firmalar arasında kayırma yapamam, yanlış anlaşılmamak adına her ürüne ve firmaya eşit mesafedeyim.

• Merhaba;

Konuyu geriye doğru giderek 20 sayfa okudum ve iki marka arasında kaldım. Anker ürünleri ile ilgili bir olumsuz yorum gördüm, Irobot firması ile ilgili genelde övgü ile bahsedilmiş.

İki kişi alacağız ve evlerimiz 2+1, evcil hayvan bulunmuyor, halı sayımız az ve mob ile temizlik gibi bir beklentimiz yok sadece iyi bir süpürme performansı bekliyoruz.

sizce hangi markayı seçmeliyiz? bu markalar haricinde farklı bir görüşürüz bulunmakta mıdır. Fiyat olarak 2500 tl üzerine çıkmak istemiyoruz.

şimdiden teşekkürler.

Anker Eufy RoboVac 35C

iRobot Roomba 671

https://www.hepsiburada.com/anker-eufy-robovac-35c-wi-fi-uygulama-destekli-hepa-filtreli-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-t2117-p-HBV00000MK46I

https://www.hepsiburada.com/irobot-roomba-671-wi-fi-li-robot-supurge-p-HBV00000KE2NH

• Merhabalar - Rastlantısal temizleme yapan Roomba 6xx tarzı robotlar ile ilgili sorularım olacaktı, yorumlardan çıkardığım cevapları da yazdım ama emin olamadım

Ekteki kroki de robot ve dock Oda 2 deki A noktasında oldugunu varsayalım

·         1 : Tüm ev temizliği nasıl oluyor : A noktasındaki robotun CLEAN düğmesine basıyoruz, robot çarpa çarpa , Tüm engellere ve mobilyalara çarparak/değerek dolaşır ve rastlantısal bir şekilde , kapılar açık ise tğm evi dolaşır süpürür. EĞer herhangi bir noktada şarzı biteecek gibi olursa dock 'a gelir şarz olur kaldıgı yerden başlar. ( ki haritalama yapmıyorsa nasıl oluyor) Tüm evi temizlediğinden emin olduktan sonra dock'a gelir.

·         2: Sadece SAlon 1 temizlenmesi : Robot manuel olarak dock tan SAlon 1 e taşınır, Clean tuşuna basılır , salon kapısı kapatılır..Robot belirli bir süre temizlik yapar ve sonrasında kendi kendine durur. Robot diğer gelişmiş versiyonlarda oldugu gibi sadece 1 oda temizliği yapılmak istendiğinizi anlayamaz. Durdugu yerde gidip manuel olarak tekrar dock'a taşımak gerekir...........Soru ( robot temizliği bitirdiğini nasıl anlarız, şarzı bitene kadar dönüp durur mu, ara sıra kontrol etmek mi gerekir yoksa temizlik bitip çıkacak bir yer bulamayınca kendi kendine durur mu...

·         3: SAlon 1 ve Mutfak temizliği : Robotta oda seçimi olmadıgı için 2. şık da anlatılan tekrar edilir..yani SAlon 1 bitince salon kapısı açılıp manuel olarak mutfaga götürülüp CLEAN tuşuna basılır..Aynı şekilde bir süre sonra temizlik bitince maneul olarak dock a yerleştirilir..Bu arada şarzı bitecek gibi olursa ???

Yani robot ne kadar akıllı veya ne kadar akla ihtiyaç duyacak

Teşekkürler

• 1: rastlantısal robotlarda şarjdan sonra devam özelliği yoktur. O yüzden anlamlı metrekarelerde kullanılması öneriliyor.

2. Rastlantısal navigasyon ile çalışan robotlar da alan ölçümü yaparlar: tekerlek motorlarındaki encoderler ve ön tekerlekteki siyah/beyaz çevrimini sayan optik okuyucular ile. Oldukça iyidir aslında ölçümleri, bu yolla odanın temizliğinin bitip bitmediğini hesaplayabilirler.

3. Tüm bu sorularınızın cevabı evinizin metrekaresi ile ilgili aslında. 70-80m2 bir alanda iseniz bir yerin kapısını kapatmaya gerek yok, şaşırtıcı kadar çok alanı temizlerler.
    Aslında bir noktadan nirden çok geçtikleri için bir çevrimde daha iyi temizlik yaparlar.

Bir robotu ne için aldığınızı iyi düşününüz. Günümüzde temizlik özelliği dışında bir çok oyuncak özelliğe para veriliyor.

Saygılarımla

• floydrose kullanıcısına yanıt
    Roomba

Bu arada, Arçelik robot yerli değil, Çin’de KingClean yapıyor ve teknolojisi on seneden de eski.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

ALi Bey teşekkürler;

merak ettiğim asıl konuya da açıklık getirebilirmisiniz

Sadece salon temizliğ nasıl oluor. Robotu manuel olarak salona bırakıp , kapyı kapatıp, CLEAN tuşu ile çalıştırıp kendi kendine durmasını mı bekleyecegiz, yoksa kapıyı açık bırakıp robot salonu bitirdikten sonra tam salon kapısından çıkarken mi durduracağız..Salon temizliği bitince " temizlik bitti" gibi bir şey demeyecegi için nasıl müdehale etmemiz gerekir...Ev 70-80 m ama her sfeerinde tüm ev yerine salon veya salon + mutfak temizliği yapılacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Roomba

Teşekkürler.

• mertmerve M kullanıcısına yanıt
    Bu durumda en net çözüm salonun kapısını kapatmak veya Roomba’nın sanal duvar modüllerini kullanmaktır. Bu modüller ile istemediğiniz yerlere girmesini engelleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar benim gibi 360 ın yeniden stoklarda olmasını bekleyenler varsa sherman ile görüşerek veya mesaj/mail atarak bu isteklerini dile getirirse belki ürünleri daha erken getirme şanları olur diye düşünüyorum s7 için 3200-300 bandı s9 için 4200-4300 bandı dendi bilginize. Birde Ali bey dedikten sonra robogil in yeni ürünlerini de merakla bekliyorum. TR de beklemek çok mantıklı değil ama yapacak bir şey yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logpug33 -- 26 Ekim 2020; 23:12:17 >
  • Merhaba,

Robotun şarj istasyonu çok göz önünde onu başka yere taşımak istiyorum. Yeri degistiginde harita gidiyor mu veya robotun kafası karışır mı? Ya da bu değişikliği nasıl yapmamız gerekiyor?
    Tesekkurler

• logpug33 L kullanıcısına yanıt

İsteklerinizi dile getirmenizde bir sakınca yok ancak firma zaten talebin farkında, yaşanan bekleme durumunun temel nedenlerinden birincisi; uzak doğuda üretim sıkıntıları devam ediyor, tedarik zinciri berbat bir halde, ikinci sebebi gümrüklerdeki genel covid-19 aksaklıkları. ( kendi sektörümde bu sıkıntıları bizzat yaşadığım için...)

• logpug33 L kullanıcısına yanıt

S9 pro yok, S7 pro var. S7pro , S9'dan alt seviye. Amiral gemisi S9.

• bjQ7 B kullanıcısına yanıt

Marka model neydi hocam?

• 
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.