Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (829. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 827828829830831
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • coucc C kullanıcısına yanıt
    Halı desenleri sorun yaratabilir, cihazın lidarında sıkıntı olsa başka belirtiler verecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • T8 Aivi sipariş edebileceğimiz bir platform var mı? Amazon almanya, fransa ve amerika göndermiyor maalesef.

Evde tüylü bir kedim var, sürekli yerleri süpürmekten gına geldi artık, T8 Aivi alarak bu zahmete son vermek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 20 Ekim 2020; 16:28:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Of Monsters and Men

T8 Aivi sipariş edebileceğimiz bir platform var mı? Amazon almanya, fransa ve amerika göndermiyor maalesef.

Evde tüylü bir kedim var, sürekli yerleri süpürmekten gına geldi artık, T8 Aivi alarak bu zahmete son vermek istiyorum.

Dm ye bskınız lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon her gün 3'er 5'er fiyat kırıyor..

Amazon satıcılı Siyah S5 MAX 4297TL

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B088WC24MD/ref=ox_sc_saved_title_4?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

• sirphoenixx kullanıcısına yanıt
  • Önceklikle tüm süpürge alacaklara kolay gelsin diyorum ne kadar zor bir süreçmiş. Merhabalar ben çok araştırınca gerçekten çok kafam karıştı biraz daha netleşmek adına buraya yazacaklarımı okuyup cevap verenlere Şimdiden çok teşekkür ederim. Evim 3 katlı evin heryerinde internet çekmiyor. Yükseltici kullanıyorum ama yetersiz. Her kat 80 m2 . Halı sadece salonda var onuda kaldırabilirim. Mutfak ve salonum çok kirleniyor. Mop olsa tadından yenmez. Diğer katlara sadece süpürge olsa yeterli.Çok eşyam yok süpürülecek alanım çok yani. Herkatta kullanabileceğim bir cihaz almak biraz yorucu olabilir mi? Şarjı bekle çalıştır bitince tekrar şarj doldur biraz yorucu gözüküyor. Ya da sadece çok ama çok iyi Süpüren bir cihaz alabilirim. Evde kızların saçları uzun Ve sorun yaşanmasını istemiyorum. Herkata taşımak zor gelebilir uygun fiyatlı olursa 3 tane alırım böylelikle kolay kolay arızalanmaz. Garanti o kadar para verince olmazsa olmazı yada çok iyiçalışan bir destek birimi olabilir.

Sonuç olarak ya moplu herkatta çalıştırabileceğim bir cihaz yada sadece çok çok iyi süpüren tek bir katta çalıştırabileceğim bir cihaz almalıyım.

İrobot 671 almayı düşünmüştüm ama az önce bir forumda eski bir çalışanının yazdıklarını okuyunca bu serilerde uzun saçlılar için uygun olmadığı yazıyordu o yüzden vazgeçtim.

iyi günler. Selamlar.

Banu Y.

• Banuy B kullanıcısına yanıt

Merhaba

iRobot kuru süpürmede alemin kıralıdır. Ardından Neato gelir.

Eski çalışan fırça temizliğinin sorun olacağından söz etmiştir muhtemelen, sanki başka robotlardan uzun saç temizlemek kolaymış gibi! R900 serileri veya i7 alırsanız, fırça temizliği de dert değil.

Cok iyi temizlik yapan bir başka marka da Neato'dur, fırça genişliği, nacigasyonu ve vakum gücü halen hiç bir cihazda yok. Ama ülkemizde yok ve servisi zor.

80 m2nin neti yani robotun dolaşacağı yer 50m2 civarındadır, 5200mAh bataryası olan bir cihaz alsanız rahatlıkla o üç katı da tek şarj ile bitirebilir. Moplu modellerden Roborock S6Pure veya Ecovacs O950/T8 gayet iyi sonuç verecektir.

3.5kg bir cihazı bir üst kata çıkarmak ne kadar zor olabilir ki?

Saygılarımla

Toplam brüt alan 240m2 ediyor. Diyelim ki en çok kirlenen odalarınız zemin katta olsun. Bir tane Roborock S5 Max alsanız ve dock’u zemin kata koysanız. Şarjı doluyken önce en üst sonra orta katı süpürse, ardından zemin katı aynı anda hem süpürüp hem de mop yapsa. 1. ve 2. katları zaten tek şarj ile süpürür. Bence zamini de aynı şarjla süpürür ama oldu ki süpüremedi en azından şarja taşımanız gerekmez otomatik gider ve sonra devam eder.

Her kata ayrı cihaz almak maliyeti ve riski azaltmaz aksine artırır bence. Hem 3 cihazı da sürekli temizlemeniz gerekecek. Katlar arası taşımak ayrı ayrı temizlemekten daha zahmetsiz olur.

Hazır amazonda da 4297’ye düşmüşken kaçırmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliboduroglu -- 20 Ekim 2020; 18:14:19 >
  • szkrb S kullanıcısına yanıt

Ne söylemeye çalıştığınızı net bir şekilde söyleyebilir misiniz Ali Bey'in mesajının linkini koymak yerine? Ona göre açıklama yazayım.

• S5 max an itibariyle 4300TL. Aranıza katıldım bende :)

Düzeltme: 4489TL oldu 18.12 itibariyle

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B088WC24MD/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DCFroMLiFe -- 20 Ekim 2020; 18:13:56 >

• StrideR10 kullanıcısına yanıt
    Resetlemeniz gerekecektir, bir kaç üründe daha rastladık buna.
    Harita ve tüm ayarları kaybedersiniz ama, bilginiz olaun.

Robot Süpürge konusunda Ali hocam da size cevap vermiş. Ben internet konusunda size bir tavsiyede bulunayım. 3 katlı evde internet dağıtmak zor olacaktır.
    Mesh teknolojisini araştırmanızı önereceğim.
    https://www.chip.com.tr/haber/internet-performansi-nasil-artirilir-mesh-nedir_87917.html

Yaklaşık 160 m² evde oturuyorum, internet sıkıntısı biz de yaşıyorduk. Bu teknolojiyi kullanan 2 istasyonlu bir sistem aldım şu an sıkıntı yaşamıyoruz. Siz en az 3'lü bir sistem düşünebilirsiniz.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Hocam ben modem değişimi akabinde resetledim ve haritalar silinmedi.

• szkrb S kullanıcısına yanıt
    Factory resette herşey silinir efendim, siz belki soft reset yapmışsınızdır.
    Her iki şekilde de bence çok iyi olmuş silinmemesi.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qahveci -- 22 Ekim 2020; 7:9:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Aynı sorunu ben de yaşadım. Robottan mı uygulamadan mı anlamak için roborock uygulamasını kaldırıp mi home uygulamasını kurun. Mi home la çalışıyorsa geçiçi bir durum. 1-2 gün sonra tekrar mi home kaldırıp roborock uygulamasına geçebilirsiniz isterseniz.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Devamlı gerçekleşen bir durum mudur bu yani ilerleyen günlerde tekrar başıma gelebilir mi ? Sıkıntı yaratacak bir durum ise daha vakit geçmeden çaresine bakayım. Tavsiyeniz nedir ?

Hayır, kronik bir sıkıntı değil efendim.

• Herkese selamlar. Bir sorum olacak. S5 max almıştım geçen hafta yeni geldi. Bir kanepemiz var. Manual olarak altına soktum. Lazer kısmı sürterek geçecek gibi duruyor. Hiç boşluk kalmıyor. Bu sorun yaratır mı cihaz için? Ya da robot orayı girmeyi dener ve vazgeçer mi? En kötü yasaklı alan yapacağım artık orayı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 827828829830831
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.