Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (818. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mydonose13 , perseus17 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
55.882
Cevap
1.318
Favori
2.218.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
97. Sırada  bugün en iyi #15
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kral2429 K kullanıcısına yanıt
    Aslında önde yapay zeka kameralı sistemlerin en önemli yararı zeminden lidar ışın okuma seviyesine kadar olan yükseklikteki cisimleri algılayıp buna göre yol çizebilmesidir. Lidar yaklaşık 86-88 mmden okuyor genelde. 0-88mm arasındaki yükseklikler şimdiye kadar tampon veya öndeki ultrasonik sensörler ile önlenebiliyordu.
    Şimdi kamera çıktı ama daha başındayız.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 17 Ekim 2020; 22:23:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mavishow kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim sağolun ben de neredeyse bütün forumdaki mesajları okudum. Hakikaten hocamın yükünü hafifletmek lazım. Ama genel olarak buradan edindiğim bilgiye göre kalite sıralaması yapacak olursak 1. T8 AIVI 2: Ozmo 950 3 Roborock S6 Max V 4: Roborock S6 püre 5: S5 max ( malzeme kalitesi dayanıklılık, üretici firma süregenliği vb sebepler)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kral2429 K kullanıcısına yanıt
    Yeni çıkan, frapan bir ürün... arge masrafları çıkmak zorunda. Bir kaç aya kalmadan 100-150 USD gevşer fiyatı.

Yapay zeka gelişen bir teknoloji, her şekilde hem zemindeki dağınıklıklardan kaçma hem de kir algılama amaçlı olarak çok yararlı bir ürün.

Burada unutulmaması gerek konu şu: bir temizlik robotunda olması gereken özellikler nedir? Temizlik yapması mı, elimizde telefon odadan odaya yönlendirerek oynamamız mı?

Saygılarımla

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim sağolun. Daha önce de forumda bahsedildiği üzere Kasım da black friday i bekleyip fiyattaki duruma bakıl ona göre karar vereyim diyorum

• coucc C kullanıcısına yanıt

Çok güzel ve yerinde bir tercih olmuş hocam,

iyi günlerde, güle güle kullanın

• serkandektas S kullanıcısına yanıt

merhaba,

viomi v3 kullanıcısıyım 25 eylülden bu yana kullanıyorum. forumu o kadar okumama rağmen ilk kullanımdaki acemiliğimden bahsetmek istiyorum. yatak odasına dock u ve cihazı koydum ilk haritayı oluşturdum. o gece oradaydı. tabi ki bebeğimizin yatak odasında yattığını, robota ihtiyacım olabileceğini düşünmeden oraya koymuştum. sonra hiç bir şey yokmuş gibi salona götürdüm. dock u prize taktım, v3 ü de dock a yerleştirdim. çalıştırmak istediğimde salonun içinde dolaştı yeni harita çıkarmaya başladı, ben de işlemi durdurdum. salonun ortasında şarja git dedim tabi bu sırada yeni harita kaydedeyim mi diye sordu. ben de hayır dedim ilk çıkardığım haritayı yükledim. dock u bulduğunda haritadaki yerini salon olarak değiştirdi. vay be ne akıllıymış dedim içimden :D :D şimdi mesajınızı okuduğumda sanki tesadüfi bişi olmuş, bi daha denemem :D :D

• coucc C kullanıcısına yanıt
    skyz S kullanıcısına yanıt
    Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    szkrb S kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 17 Ekim 2020; 23:0:44 >
  • kral2429 K kullanıcısına yanıt

Hocam uzun zamandır bu süpürgeleri araştıran birisi olarak bende bu sıralamaya ilişkin yorum yapayım;

Öncelikle burada hemen hemen hiç konuşulmayan (muhtemelen Türkiye fiyatlarından dolayı) i7+ ve s9+'ı da göz önüne almak gerek. Tabi bu ürünlerde mop yok, sadece süpürme var. Fakat süpürme konusunda irobot s9'un üzerine ürün yok şu anda. Mesela aşağıda paylaştığım T8 Aivi derin halı testinde dökülen kumların %80'ini toplarken S9 yaklaşık %95'ini topluyor. ve D şeklindeki yapısı sayesinde de kenarlarda çok verimli. Yani mesele süpürmekse kesinlikle 1. sıraya s9'u koymak gerek. Ben uzun süre irobot S9 almak istedim, fakat 1100 dolarlık ürünün Türkiye'de 15.000'e satılmasından dolayı T8 Aivi aldım. Bir de bu sıralamada S6maxV'yi, 950'nin üzerinde konumlandırırdım sanırım.

Ozmo 950 ile T8 aivi arasındaki farklara gelirsek;

-Yapay zeka. (Kamerada gördüğü eşyaları tanıyor zamanla.)

-Kameradaki görüntüyü canlı olarak telefonunuzda izleyebiliyorsunuz.

-Çekim güçleri aynı.

-En önemli farklardan birisi de, titreşimli mop. Mop konusunda bir sonraki seviye diyorlar genelde incelemelerde.

Atladığım başka farklar da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 17 Ekim 2020; 23:29:1 >
  • mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Ben Ekay’dan alışveriş yapmadım, yani aslında kimseden alışveriş yapmıyorum, pek robot almam da 😂.

Ama Ekay firmasının hem satış hem de servis konusunda müşterisini kollayan, gayet etik ve başarılı çalışmalar yapan yönünü beğeniyor ve takdir ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Evet arkadaşlar kısacık bir s5 Max videosu.... En çok bu sandalye ayaklarından çekiniyordum nasıl temizler, takılmadan geçer mi diye:

[DHVIDEO=61256]

Muhtemelen o kısımları yasaklı bölge ilan edeceğim. Yoksa çabuk deforme olacak gibi

Video göremedim. Mobilde mi gçstermiyor acaba.

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Derleme için teşekkürler.

Ancak bir iki noktaya değineyim.
    Ozmo 950’de 5200mAh batarya var, 3200 mAh 920 modelindedir, zaten aradaki tek fark o.

iRobot halılarda gerçekten başarılıdır ancak bu değerlendirmede Neato D serisi eksik, şu an için piyasadaki hemen en geniş fırça e en yüksek vakum gücüne sahiptir, halı performansı S9 ile rahatlıkla kapışır ve geçer - çok daha düşük bir rakama hem de.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 17 Ekim 2020; 23:15:49 >

"Burada unutulmaması gerek konu şu: bir temizlik robotunda olması gereken özellikler nedir? Temizlik yapması mı, elimizde telefon odadan odaya yönlendirerek oynamamız mı?"

Valla @Hepsirobot Ali hocam benim önceliğim tabii ki temizlik yapmasıydı ama küçük çocuklu aile' ler için elimde telefon uzaktan ya da evin içinde odadan odaya yönlendirmek büyük konforunun yanında bizim için olmazsa olmaz... her gün uzaktan komutla belli odaları süpürmesini sağladım, bu akşam da salon hariç bütün odaları sıralı temizlik modu ve programlı temizlik modları ile x2 süpürmesini sağladım. Yarın salonu süpürmesinin ardından üşenmem halıları kaldırırım bütün evi süpür + mop moduyla missler gibi yalar evimi. Ben de kızımla eşimle ailece kaliteli güzel vakitler geçireceğim. Bu kaliteli vakit kazanımı her şeyin üzerinde bir mutluluk Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] 

Ne marka olursa olsun robot süpürgeler süper ötesi icatlar, ben bu hazzı yaşadıktan sonra mod' larmış, sensör sayısıymış, emiş gücüymüş gerçekten önemsiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcank

Video göremedim. Mobilde mi gçstermiyor acaba.

Alıntıları Göster
    Bende mobilde görünüyor. İlk başta görünmüyordu ama şimdi görünüyor. Ben de anlamadım. Mobil sürümden çıkıp tekrar girdiğimde görünüyordu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

960'da 3200'müş o kısmı hatalı yazmışım.

Fakat yine aynı kanalın kumla yaptığı testlerde D serileri S9'un oldukça gerisinde hocam. %80 ve %95 gibi bir fark var arada. Gerçi %80 olan D4 ama D7 ile aynı vakum özelliğine sahipmiş. İzlediğim birkaç testte daha yine S9 halı üzerinde daha başarılıydı. İlk paylaştığım test pek profesyonel değil tabi. Sanırım S9'un 2'li fırçası ve fırçanın yere yakınlığı bu başarıyı sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 17 Ekim 2020; 23:32:41 >
    Bu dedikleriniz tabii ki doğru ama işin özü kendi başına ev temizlemesi gereken cihazlar bunlar.
    İlk (ve son) robotumu satın alıp eve getirdiğimde ben de sizinle aynı düşüncelere sahiptim - 2005 senesinde. R563, o da kendi başına bütün evi dolaşıyordu, mucizeydi gözümüzde.

Zaten ona hayran kaldıktan sonra gidip aldım distribütörlüğünü.

E bakmayın, şimdikiler de aynı işi yapıyor, birazcık daha çabuk ve düzenli sadece

Sevgiler

Pardon hocam Xioami sayfasında ekay konusu ile iglili yaptığınız yorumu ben yanlış anlamışım Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] 

Dostum, bütün interneti dolaşın, işin içine iRobot girince motorsuz olsa bile ‘en iyisi’ diye yazarlar. Sırf bu medya işi için ayrı ekibi var Bedford’da.

Ama artık liderlikleri bitti, Haziran ayı itibarı ile dünya çapında liderlik el değiştirdi. İki üç seneye karşılaştırmalar değişir 😅.

Saygılarımla

Pardonluk bir şey yok, sayfa o kadar hızlı akıyor ki, hepimiz bir şeyleri atlıyoruz.

O kısmını bilemem hocam fakat sürekli takip ettiğim ve burada videolarını paylaştığım "Vacuum Wars" kanalı kendi evinde T8 Aivi kullanan ve 2020 en iyi premium robotunu da T8 Aivi seçen bir kanal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 17 Ekim 2020; 23:34:39 >
    Doğrudur, ama zaten T8i de seçmeselerdi ayıp olurdu artık.
    Alet bu dünyadan değil.

• 
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.