Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.798
Cevap
956
Favori
1.019.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 3176
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8949
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5552
  • Favoriye Eklediklerim 1242
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Hepsirobot (8949 mesaj) mali_bu16 (2684 mesaj) ShadowOfSpirit (790 mesaj) oqi (745 mesaj) Volkan_Taner (696 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (20832 mesaj) Mobil (9701 mesaj) Tablet (55 mesaj) Mini (539 mesaj) Uygulama (6631 mesaj) (692 mesaj) (1797 mesaj)
  • @
144 oy
Öne Çıkar
Giriş
    1149 Mesaj

Eyvallah o sizin güzelliğiniz
    Ben tüketici gözüyle bakıyorum sadece
    Sherman bi s10 gönderiversin (buradan takip ediyorlarsa yada bi çıtlatıverin 😁 ) testini seve seve yaparım

360 S10 u çok beğenmiştim ama beklemeye gözüm yemedi Anneler günü de olunca nasip iLifeA10s oldu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    oqi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1149 Mesaj
    Media Markt da gezinirken gördüm ve meraktan baktım
    Ali beyin neden irobot ların en iyi süpürme yaptığını söylemesi deki detay bu

• Yüzbaşı
    509 Mesaj
    S6 pure yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Garanti iade vb gibi avantajları için amazondan aldım.
    100m2 ev, balkon wc banyo hariç kullanıyorum. Şimdiye kadar şarjı yetmediği durum olmadı hatta önce süpürme sonra mop işlemini tek şarjda bitirebiliyor.
    Zemin laminat parke, genelde mop işlemini beğenmeme durumu var ama gayet yeterli bence. Önce süpürme işlemi ardından halıları kaldırıp mop işlemi yaptırıyorum. Biraz sirke katıyorum suya ve mop bezini nemli takıyorum.
    Haritalama özelliği çok iyi, ilk birkaç süpürme işleminden sonra tam verim alınabiliyor gibi düşünüyorum. Bu süreçte tanıma ve nasıl bir yol izleyeceğini programlıyor robot galiba. Hatta cihazı kaldırıp evin her hangi bir yerine bırakıp çalıştırdığımda konumunu bulamadığı, şaşırdığı olmadı. 5 saniye gibi sürede haritanın neresinde olduğunu buluyor. Harita üzerinden eşleştirme mı yapıyor bilmiyorum ama açıkçası bunu nasıl yaptığını merak ediyorum
    Bu kadar geç aldığım için pişmanım, her evde olmalı.

Diğer modeller hakkında bilgim yok ama fırça kıl değil silikon bir yapısı var ve sanki halıyı daha güzel dövmesi için silikon düşünmüşler. Evde halı fazla üzerine çıkamadığı halı yok, hiçbir problem yaşamadık bu konuda. Halı üzerine çıktığında otomatik olarak emiş gücünü yükseltiyor.
    Önüne büyük bir cisim çıktığında çarpma fazla olmuyor ama bu yükseklik oda aralarındaki eşik ise çılgınlar gibi şansını deniyor.
    Ana fırça uçlarında bulunan yuvarlak plastiklerin çıkabilmesi tamizlik için büyük avantaj, bazı modellerde bu yokmuş. Fırçaya dolanan saç ip gibi şeyler çok rahat temizlenebiliyor bu sayede.
    Bilgi veren emeği geçen herkese teşekkürler 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruel_crazy -- 11 Haziran 2021; 11:57:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1660 Mesaj

Merhaba,

Xiaomi Mi Robot Vacuum süpürgenin yedek aksesuarları için hangi satıcıyı/siteyi önerirsiniz?

İnternette bir sürü sonuç çıkıyor, aralarında kalite farkı var mı anlayamıyorum. Eğer orijinal yedek parça/aksesuar satıcısı varsa, kendisinden temin etmek isterim.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    13525 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Doğru tespit.

Teşekkürler

|
    |
    estamemuchoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    13525 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Saygı benden, iyi ki varsınız.

|
    |
    estamemuchoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2632 Mesaj

Güzel günlerde kullanmaya devam edersiniz inşallah 👌

|
    |
    cruel_crazy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    167 Mesaj

@SkiP_ İlk haritalamayı yaparken kaldırabileceğiniz herşeyi kaldırıp yapılırsa sonrasında eşya olsada sorun olmuyor. Gelip dokuna dokuna etrafından dolaşarak temizliyor geçiyor. Önemli olan arkadaşların dediği gibi robota yardımcı olmak. önce biz ona yardımcı olacağız ki sonra o bize hep yardımcı olabilsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kk1903 -- 11 Haziran 2021; 13:30:5 >
    |
    |
    Bahsedilenler: SkiP_, estamemuchoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    198 Mesaj

Öncelikle çok teşekkürler ilginiz için @Hepsirobot. İki farklı emiş seçeneği ile çektiğim videoyu youtube'a yükledim. Telefonun mikrofonunun kaydedebildiği kadarıyla umarım anlaşılıyordur. Standart sesin arkasındaki gürültüye odaklanarak dinlerseniz yakalayacağınızı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 11 Haziran 2021; 15:16:53 >
    |
    |
    Hepsirobot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    13525 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba
    Cırlama sesi sürüş tekerleklerinden geliyor. Sanırın sol tekerlek ünitesinden. Servise gönderin, dişli sisteminde sorun oluşmuş, ünitenin değişmesi lazım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    198 Mesaj

Merhaba,

Tekerlekler dönerken gelen ses ilk kullandığım günden itibaren var zaten. Onun bir sorun olduğunu bilmiyordum. Benim sesten kastım tüm bu seslerin arkasındaki gurul gurul çıkan kalın ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dizdar -- 11 Haziran 2021; 15:44:39 >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    13525 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Duvar kenarına gelip degeri döndükten hemen sonra başlayan sesten söz ediyorsanız, o tekerlek dişli sesi - hızlı yüklendiğinde yapıyor bunu aşınma varsa.

|
    |
    Dizdar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj

Mesaj alınmıştır..

|
    |
  • Yarbay
    2632 Mesaj

Robogil farkı, Robogil kalitesi...

İyi ki sektörde varsınız...

Dostlarımızla TG dan bir sohbet kesiti...

"Robogil'i robot olarak değil Türkiye'de satış yapan tüm elektronik markaları arasında geçebilecek bir marka olduğunu sanmıyorum" (Servis ve Hizmet olarak)

Özcan hocamızın yorumudur.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f8/5c/34/f85c34103a5e417651f432cc67fde518.png&t=0&width=480&text=1
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj

Teşekkür ederiz..

|
    |
  • Yüzbaşı
    409 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oqi

Robogil farkı, Robogil kalitesi...

İyi ki sektörde varsınız...

Dostlarımızla TG dan bir sohbet kesiti...

"Robogil'i robot olarak değil Türkiye'de satış yapan tüm elektronik markaları arasında geçebilecek bir marka olduğunu sanmıyorum" (Servis ve Hizmet olarak)

Özcan hocamızın yorumudur.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f8/5c/34/f85c34103a5e417651f432cc67fde518.png&t=0&width=480&text=1

Kendimi gördüm sanki :)

Şaka bir yana iş teknoloji olunca bir malı almadan önce enine boyuna araştırırım, bu kadar tabiri caizse kıl olduğum için tüm sorunlar da beni bulur.

Evlenmeden önce 3-4k bandında bir tv alacakken sorunları görüp başım ağrımasın diye 4 sene önce 8k'ya lg oled aldım 1 hafta sonra bozuldu ve değişim aldım, buzdolabı aldım kurulumda servis parçayı kırdı o da iade oldu yani şanssız bir kullanıcım o kadar anlamama rağmen teknoloji de şans yüzüme gülmedi, bu robot süpürgede de kesin sorun yaşayacağımı bildiğim için karşımda muhatap bulmak benim için olmazsa olmaz.

Robogil'i ne kadar araştırırsam araştırayım bir şikayet bulamadım :), Bulduğum şikayetlerde de anında olumlu geri dönüşe dönmüş ilgileri sayesinde. Hatta şikayet var'a markayı yazıp aratırsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Velhasıl kelam benim henüz bir robot süpürgem yok, yazdıklarım firmanın reklamını yapıyor gibi görünebilir ama daha alışverişi bırakın kendileriyle bir irtibatım bile olmadı. Kredi kartı açılana kadar Robogil luna-200 ve 360 s10 modeli arasında seçim yapıp bende aranıza katılacağım inşallah :)

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axXxo -- 12 Haziran 2021; 1:34:28 >
    |
    |

• Teğmen
    198 Mesaj

@Hepsirobot hocam vaktinizi ayırıp ilgilendiniz. İlginiz, alakanız için çok teşekkürler. Sizin söylediğiniz dişli sesini hemen hemen ilk günden itibaren duyduğum için onu bir arıza olarak düşünmemiştim. Benim son seferlerde oluştu dediğim ses, normal çalışma sesinin ardında oluşan gürültülü bir ses. Tabiki videodan bunu yakalamak çok zor. Ortamda dinlenince anlaşılabilir bir ses aslında. Neyse ki önemi kalmadı. Benim bahsettiğim ses artı sizin tespitiniz sayesinde farkına vardığım tekerlek dişli sesleri derken durumun boyutu daha da bir değişti. O nedenle Amazon ile yaptığım görüşmeye istinaden ürünü iade edeceğim.

Başlangıç seviyesi sayılabilecek ürünlerden birini kullanıp hele de kısa sürede sorunlar da yaşayınca artık belli süre sorun çıkarmadan çalışacak, orjinal sarf malzeme tedariğini TR'den yapabileceğim, teknik servis ihtiyacı olduğunda da yetkili distribütör aracılığıyla müdahale ettirebileceğim bir ürün almaya karar verdim. Bu bağlamda üst kategorilere çıktığımızda beni cezbeden ürünlerin başında 360 S9 geliyor. Fakat ortalama aynı fiyat bandında sizin de önceki aylarda inceleyip, olumlu görüşler belirttiğiniz toz toplama tanklı Lydsto R1'de var. Kağıt üstünde pek avantajlı görünüyor fakat pratikte toz toplama ünitesi ne kadar kullanışlı, ne derece işini yapıyor soru işareti. Cihazın yorumlarına baktığımda ünitede tıkanmalar olabildiğini belirten mesajlar var. Toz tankını elimle boşaltmayı tercih ediyorum diyenler bile var. Ayrıca Lydsto markasının TR distribütörü hem Ekay hem Evofone mu? Evofone garantili olanlar daha ucuza satılıyor gördüğüm kadarıyla. Bu cihaz alınırsa bu garantör firmalardan hangisi tercih edilmeli? Dayanıklılık, teknoloji vb. konular başta olmak üzere bu iki cihazdan hangisini önerirsiniz? Veya yine bu ürünlere muadil başka önerebileceğiniz güncel bir cihaz var mı?

|
    |

• Kurmay Yarbay
    13525 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Toz toplama üniteli cihazlar kişisel tercihler ile makul bir değer kazanıyorlar. Kimisi çöp haznesini boşalttığında fırçaları da temizlediği için otonom boşaltmayı gereksiz buluyor, kimisi de ayda bir ilgilenmeyi yeterli buluyor.
    Otonom toz hazneleri işlerini gayet güzel yapıyorlar, zaten piyasadaki tüm ürünler aynı fabrikanın aynı ürünü ama bu onların çok kaliteli olduklarını göstermez - hepsi Xiaomi altyapısı.
    Ben Ekay hakkında öneride bulunmuyorum artık, firma ile ilgili iletişim sorunları yaşayan çok mesaj ve telefon aldım son bir ay içinde. Evofon resmî ithalatı aslında ama onların da servisleri bir alem.
    Elektronik şans işidir, şansınız bol olsun.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Dizdar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1512 Mesaj

Sevgili hocam merhaba ,
    Vacumm s1 modeli 2 senedir kullanıyorum lakin geçenlerde kapandı ve açılmıyor . Şarj yuvasına oturunca şarj oluyor uyarısı veriyor ama temizliğe başlama komutu icin başlangıç düğmesine basınca tepki vermiyor .
    Şarj yuvasından çıkarınca da ışığı sönüyor ve hiç açılmıyor .
    Kısaca hocam boştayken cihazın ne ışığı yanıyor ne de düğmelere basınca tepki veriyor resmen kapandı açılmıyor.
    Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurmay Yarbay
    13525 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Geçmiş olsun

Batarya hücreleriniz ve sanırım (açmadan emin olamam) anakartınızın şarj devresi sıkıntılı.

Ülkemizden aldıysanız servise gönderin ama her şekilde yeni batarya gerekecektir.

|
    |
    ffrisby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.