Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1537. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
56.066
Cevap
1.321
Favori
2.233.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15351536153715381539
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Düşmeyecektir, iRobot'un getirdiği en üst model o.

S9 modelini sadece supurgesepeti.com için özel getiriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mali_bu16

Mop için düşünceniz? Birde kıymetli büyüğümüz için cep telefonu uygulamasına yaklaşımı nasıldır? Kullanır, kullanmaz veya uzaktan ben erişirim gibi 

Kullanabilir hocam.
  • dekonline kullanıcısına yanıt

Karanlıkta çalışmıyor değil haritalama yapamıyor. Robot ilk haritayı tamamen oturttuktan sonra - ki bu genelde 3 tam çevrim demektir - kafasındaki haritaya göre temizlik yapıyor ve bu sırada sağa sola çok çarpmamak için diğer sensörlerini de kullanıyor. Kamera dışındaki tüm diğer sensörlerin aydınlık ile bir ilişkisi yok.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    İnceliyorum, teşekkürler hocam
  • needacar kullanıcısına yanıt

Kiymetlimisss, efendimiz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali hocam desenize beklemeye gerek yok o zaman.peki hocam duyduğum kadarıyla yeni irobot i8 için batarya daha uzun çalışma yapmıyormuş ve i7 de uygunmuş doğrumu formda okumuştum

• DR059 D kullanıcısına yanıt

Hoş geldiniz.

Robotun çalışacağı alanın ağırlıklı olarak seramik zemin olduğunu öğrendik ama mekanın büyüklüğünü bilmiyoruz. Eşik var mı 20mmyi geçen, ev tek zeminde midir?

Daha isabetli bir değerlendirme için bu ve benzeri bilgileri de verebilir misiniz?

Saygılarımla

Harita olmaması ve alan seçme gibi eksikleri var. Bunları neden yazılım ile yapmıyorlar anlamadım. Ama inceleme videoları felan makine çok kaliteli duruyor.

Merhaba tekrardan,

Kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum.

Evet evimiz tek zeminde, dublex değil.

Evin balkonlarla beraber brüt değeri 128 metrekare. Sanırım balkon ve eşyaları düşersek geriye 75 - 80 metrekare bir alan kalacaktır.

Odalar arası geçişte herhangi bir engel yok. Tüm odalar aynı şekilde taşla kaplı. (Sadece banyo ve balkonlara geçişte yükseklik var ama sanırım bunun bizim için bir önemi yok.)

Evde yerden ısıtma sistemi olduğu için her odada bir adet halı var. Bu halıların tüyleri kısa ve kalınlıkları düşük. Robotun rahatlıkla aşabileceği yükseklikte.

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

• Kadnezar kullanıcısına yanıt

Türkçe app ve ses paketli Ali abinin de önerdiği 360 S7 mop'lu

Yine aynı markanın mopsuz olanı S5 önerebilirim.

Stok bitmiş ay sonu diye yazıldı bugün konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 9 Mart 2021; 17:8:15 >
  • afazar A kullanıcısına yanıt

Baterry ler swap lanabiliyormuş.

Peki biz aldıktan sonra kabul ederlermi ki swap'ı yani i 8 sadece bazı ülkelerde satılıyor bize bu seçeneği sunarlar ki ?
  • DR059 D kullanıcısına yanıt

Moplu bir robot istiyorsanız halıların arasından rahat geçebileceği kadar alan olmak zorunda, bu da yaklaşık 50cm boşluk demek.

O mekanda kuru temizlikte bir sorun olmaz, hemen her makine altından kalkar.

Mop ve buna dayalı haritalama özelliği orta segmentlerde belirginleşiyor. MopPro, S6Pure, 360 S7, Ecovacs N3Max işinizi gayet güzel görebilecek ürünler, bence daha üstüne ihtiyacınız yok.

Saygılarımla

Tüm iRobot bataryaları birbiri ile değiştirilebilir. iRobot mimarisinin modülerliği harikadır.

• TimeBoy kullanıcısına yanıt

Onu da yaptıklarında i7 oluyor zaten, aynı robot.

Hayır ama tedarik etmek zor değil, ihtiyacınız olacağını da düşünmüyorum aslında. Roomba çok optimize bir cihazdır.

• xiaomi mop pro ile viomi v2 pro....... garanti mevzularını duyunca birazda araştırınca şu an için çok para vermesem mi diye düşünmeye başladım... viomi v2 pro 2500 lira altında mesela...onu alsam neyi eksik yapar... 150 mkare evimde... yerleri dört dörtlük silmesi gerekmiyor... çok sık -- belkide hiç-- kullanmıyacam mop özelliğini... ama baktığımda en çok olmasını istediğim özelliklerden birisi aslında halıyı tanıyıp turboya geçmesi...çünkü evimde çok halı yok olanlarda neredeyse tüysüz...

2500 bandında bu halıyı tanıyıp turbo moda geçen hangi cihazlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrafe -- 9 Mart 2021; 17:56:40 >
  • astrafe A kullanıcısına yanıt

İşin içinde olan üstat Ali abi Viomi Xiaomi ekosisteminin en alt markası haliyle en düşük kalite der.

Mop pro ile aynı özelliklere sahip ama Ali abi mop pro daha kaliteli malzeme ve daha iyi bir iç güzelliği olduğunu ifade etmişti.

150m2 için her iki cihazda tam ev temizliği zor, oda oda hem sizin için hem robot için daha iyi bir fonksiyon .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 9 Mart 2021; 17:56:11 >
  • Bende artık bu sil süpür işinden bıkanlar arasına girdim ve koltuğa uzanıp bu cihazların izlemeye karar verdim. Bu yüzden de evimize bir robot süpürge arayışına girdim. Öncelikle forumu sondan doğru okumaya başladım. Markalar ve özellikleri hakkında bazı bilgiler edindim. Birkaç sayfa daha okursam herhalde tavsiye isteyecek duruma geleceğim. Paylaşımlar için herkese teşekkür ederim. Dikkatle takip ediyorum. İlerleyen günlerde tavsiyelerinizi isteyeceğim. Yalnız tek öğrenmek istediğim.

Amazon.de den alınan ürünler Amazon satıcısıyla alınırsa ek bir ödeme çıkmadan sorunsuz şekilde ulaşıyor değil mi? (bildiğim kadarıyla gümrük masrafını amazon ödemeyi yaparken tahsil ediyor.

Cevabınız için teşekkür ederim ama soru soruyu doğurdu şimdi  

Bu 3 tur sırasında da örneğin baza altlarına falan girecek bu cihaz. Yine tam bir haritalama yapmayabilir bu durumda. Gerçi üreticiler bu cihazların özellikle altına girilebilecek şeyler için alındığını düşündüyse (gece görüşü vs) gibi bir teknoloji kullanmış olabilirler mi ? Ya da bahsettiğiniz diğer sensörler bu işi üstleniyor olabilir mi acaba ?

• 
Sayfa: önceki 15351536153715381539
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.