Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ttgg44 , GAYRI Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
55.891
Cevap
1.318
Favori
2.219.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14791480148114821483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Volkan_Taner

Hocam yollarda aynı şekilde Tofaş ta gidiyor Mercedes te gidiyor yani amaç sadece bir yerden bir yere ulaşmak olduktan sonra hepsi aynı.

Tıpkı sadece tozu alsın yeter dedikten sonra 1500 kiralık robotunda iş yaptığı gibi.
    aynen hocam, 18 bin tlye de robot var, onu neden almıyorsunuz ?

https://www.akakce.com/robot-supurge/en-ucuz-irobot-roomba-s9-plus-9550-fiyati,712509628.html

bu işin bir mantığa oturtulması lazım, instagramdan ordan burdan gören bayanlar hepsi 5 bin liralık model istiyor, neden ? zaten bunlar yeni ürünler, her sene daha iyisi daha ucuza çıkacak, çok da pahalı olanı almamak gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkiP_

Görselinden bile malzemesinin kalitesiz olduğu anlaşılıyor hocam. Bir de bu tarz ürünlerde sarf malzeme ömürleri daha kısa olur. Kısaca ucuz mal alacak kadar zenginseniz deneyebilirsiniz şansınızı tabi.
    mantıklı bir yorum değil malesef. evde kullandığım 7 senelik axen tv var, 7 sene önce yeni yeni çıkıyordu piyasaya bunlar, şu anda a101 bim gibi yerlerde hep bu ürünler var.
    her ucuz ürün, anında arıza yapacak diye bir kaide yok.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Valla ben aylarca araştırdıktan sonra nihayet kararımı Lydsto R1 den yana kullandım. 700 TL indirimle 4100 TL'ye almış oldum ürünü. Ve benim için hem kalitesi hemde kullanışı gayet tatmin ediciydi.
    Otonom boşaltma sistemli bir robotu bu fiyata aldığım için şanslı hissediyorum kendimi.

Dediğim gibi ihtiyacın ne işe bütçeni de o etken oluşturmalı bence.
    Tv'lerin periyodik olarak değişmesi gereken bir parçası yok hocam. Eger tv yerinden pek oynamadıysa ve evinizin elektrik şebekesinde problem yoksa dayanmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkiP_

Tv'lerin periyodik olarak değişmesi gereken bir parçası yok hocam. Eger tv yerinden pek oynamadıysa ve evinizin elektrik şebekesinde problem yoksa dayanmış olabilir.
    tamam bu da uzaya giden perseverance aracı değil.

haritalama özelliği olan şunu buldum, 1000 tlye gayet mantıklı

https://www.hepsiburada.com/yukka-siyah-kablosuz-akilli-robot-supurge-yurt-disindan-p-HBV000013SL1S?magaza=Pekin&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=0.59

• quote:

Orijinalden alıntı: Volkan_Taner

Valla ben aylarca araştırdıktan sonra nihayet kararımı Lydsto R1 den yana kullandım. 700 TL indirimle 4100 TL'ye almış oldum ürünü. Ve benim için hem kalitesi hemde kullanışı gayet tatmin ediciydi.
    Otonom boşaltma sistemli bir robotu bu fiyata aldığım için şanslı hissediyorum kendimi.

Dediğim gibi ihtiyacın ne işe bütçeni de o etken oluşturmalı bence.
    hah, bahsettiğim tam da bu. mesela bahsettiğiniz cihaz, daha büyük bir çöp haznesine boşaltıyor çöpleri, yani alınabilmesi için ekstra bir özelliği daha var.

https://www.youtube.com/watch?v=Qo0QhzqMh2Q&ab_channel=ekayonline

• Forum üyeleri Merhaba

Viomi Se modelini aldım 3 gündür kullanmaktayım. Sadece mob için aldım bu ürünü vacum modunu kullanmıyorum. Sizlere bir sorum olacak 200 ml su haznesi yetersiz geliyor bunun için xiaomi mop pro veya viomi v2 veya v3 modellerinin 500 ml su hazinelerinden alsam bu ürüne uyar mı acaba ?
  • Xiaomi Mijia G1 modeli de uygun, 1300 tl civarı. yurtdışı diyor ama garantisi burda geçer mi ki acaba ?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mijia-g1-robot-supurge-2200-pa-emme-ev-supurgesi-yurt-disindan-p-HBV000018LIH5?magaza=MBW&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=0.95.6

"Viomi se" modeli bence sizi mutlu edecek. Şu an en ucuz en donanımlı bu makine. Xiaomi nin yan ürünü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yurtdışıysa gatantisi burda geçmez.

• SkiP_ S kullanıcısına yanıt

Doğru diyorsunuz bir de işin bu boyutu var. Sanırım N3 max bana uymayacak, dünden beri batarya yeter mi , yazılımsal eksiklikler sıkıntı yaratır mı diye düşünmekten bunaldım. Bir de Lystro R1 düşünüyorum ama ona da gün sonuna kadar karar vermem gerek ayrıca 1 ay beklemek de cabası

Evet ve çöp boşaltma istasyonu olmayan bir robotla neredeyse aynı fiyata.

Tabi bugün kampanyanın son günü ama.
  • Turuncualarm T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu n3 max ı pek çözemedim , yani küçük evler icin belki ideal olabilir de . Baktığımızda tüm robotlar batarya hacimlerini yükseltirken yeni model n3 max 2.600 mah ile geliyor . 1 yıl sonra düşecek 2.000 mah a . 1200 pa gücü max güçte. Robotları sağlığı icin sürekli max ta calıstırmayın diyorlar, standart modu 600 pa mı 900 pa mı muamma . Ecovacs Tr ilkten 600pa dedi , sonradan düzeltti 900pa diyor ama çok beni tatmin etmedi , yurtdışı bazı görsellerinde 600 pa diyor standart mod icin . Ecovacs Glabal e sordum , Amerika’da satışımız yok dedi beni emea bölgesine yönlendirdi. Emea bölgesi desteğe sordum bakalım ne cevap verecekler çok merak ediyorum . Araştırmama göre T8 de bile 900 pa lık bir güç seviyesi yok . Standart mod 600- max mod 1200-turbo mod 1500 diye gidiyor . Bakalım bizim ecovacs Tr nin söylemiş olduğu standart 900 pa mod u bir de Ecovacs globalden teyit edeceğim.
    Yazılım desen anlamadım , sanal duvar , yasaklı alan , oda oda temizlik , oda bölme ,birleştirme , düzenli dilediğin oda temizliği vs vs yok benim görüşüme göre çok zayıf .

Çoğu dandik markada bile varken , bu kadar düşük pa larda halıda güç arttırma modu yok . Gerek yok diyor bazı arkadaşlar ama anlamadım . Bence önemli bir özellik .

Tabiki buradaki çoğu kullanıcı , yorumcu kadar hakim değilim konuya , profesyonel de değilim ama gözün gördüğü , mantıgın uymadığı şeye de gözü kapalı inanmak ne bilim bana göre değil .

İllaki 4.000 TL ye bir çok özellikten yoksun , yazılımı çok kısıtlı bir robot Almak istemem . Kalitelidir , tank gibidir birsey diyemem ama 4.000 TL verilecek olsa tank gibi s5max alınabilir . 5.200 mah , kaliteli , çok daha özellikli vs vs yada en azından otonom boşaltma özelliği dersin r1 alırsın . Gider 3.300-3500 e s6 pure alırsın , s9 alırsın vs vs

Yani biri bana açıklayabilir mi 4.000 TL ye neden N3 max , mesela iyi bir satıcıdan Amazon olabilir 3.500 TL ye s6 pure ye göre ne üstünlüğü var ?

2600mah/5200 mah ,1200pa/2000pa , 90 dakka calısma süresi/180 dakka calısma süresi , halıda güç arttırım modu yok/ halıda güç arttırım modu var ,
    sağlamlıksa roborock un da geri kalır yanı olduğunu sanmıyorum , yazılım ve uygulama bahsetmeye gerek yok herhalde uzak ara s6 püre önde ,

Yani geriye ne kaldı ki ? n3 max ın cezbedici yönü nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 28 Şubat 2021; 16:8:20 >

Bu ürün yurtdışından geliyor dolayısı ile ödeme sayfasına gidince fiyatı yaklaşık 50% artacak.

İkincisi Türkiye garantisi olmayacak.

Siz bir ürünü kendi aradığınız özelliklere göre mantıklı bulduktan sonra bence başkasını ikna etmeye çalışmanıza gerek yok. Alıp kullanıp sonunda mutlu mesut veya nefret ederek zaman geçirecek olan sizsiniz.

Tabi şunu unutmayın robot almaya karar verip en ufak ayrıntısına kadar araştıran ve karşılaştıran birçok insan var, bu kadar araştırma sonunda üst seviye robot tercih edilmesinin de haklı sebepleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 28 Şubat 2021; 18:16:49 >
  • Herkese merhabalar
    Bir süredir robot süpürge araştırıyorum ve forumu da yakından takip ediyorum. Başta Ali bey olmak üzere bilgisini paylaşan arkadaşların yorumlarına göre biraz fikir edinmeye çalıştım. Son olarak geldiğim nokta N3 maxı beğendim. Ama kafamda bazı soru işaretleri var. Daha önce konuşuldu biliyorum ama çekiş gücü ve pil konusu. Özellikle pil konusu. Evim 130m2, 3+1, her odada halı mevcut. bu cihaz tek seferde standart modda bu evi temizleyebilir mi?
    Ayrıca ecovacs bu cihazı hangi ülkelerde satıyor? Birçok ülkede satışının olmadığını gördüm.
    Lydisto r1 mi n3 Max mı? Farklı özellikleri var biliyorum ama komple değerlendirirsek önerileriniz ne olur? Ya da başka bir model de olabilir. Şimdiden teşekkürler

• hoodan kullanıcısına yanıt

Dün yayınlanan inceleme videolarını izlediğimden beri kafamda oluşan sorulara tercüman olmuşunuz. Hadi belki pil gücü açıklanabilir ama özellikle yazılım eksikliği düşündürücü. Sanırım sadece sağlamlığı ve garanti, satış sonrası destek cezbedici yönü oluyor.

• pugio P kullanıcısına yanıt
    Girmez sikinti cikartir girerse de efendim..baza altlari vs 12 cm lik ayak takiyor ilgili arkadaşlar
  • Ecovacs N3 Max hakkında nihayet sorulması gerekenler sorulmuş; ben pil gücü hariç diğerlerine katılıyorum.

• tinnitus T kullanıcısına yanıt
    Çok basit bir avam lisanıyla yorum yapmam gerekirse ;
    Eğer özelliği en boş olan model bile olsa Mercedes olsun diyorsanız
    Ecovacs N3max alın
    Yok eğer Opel olsun ama en dolu paketi olsun diyorsanız,
    Lydsto R1 alın.
    ...

Ben tercihimi Lydsto dan yana kullandım.
  • Merhabalar, orta donanımda bir f/p cihaz bakıyorum ama yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Bütçe 2.5 - 3k
    • Ev 130 m2, uzun bir koridorumuz var, odalarda ve koridorda halılar mevcut
    • Bir takım araştırmalar yaptıktan sonra; Viomi SE, Mi Robot Vacuum Mop Pro, iRobot Roomba 605, Xiaomi Dreame Vacuum Mop D9 ürünleri daha çok tutulan modellerden diye gördüm.
    • Siz bunlardan hangi cihazı önerirsiniz ya da başka bir şey önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahayasinaslan -- 28 Şubat 2021; 17:42:49 >
  • 
Sayfa: önceki 14791480148114821483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.