Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (1482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
56.066
Cevap
1.321
Favori
2.233.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14801481148214831484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

merhaba,

o kadar halınız varsa moplu cihazı nasıl kullanacağınızı düşünün derim.

R605 zaten o alanın altından kalkamaz, haritasız bir modeldir.

360 S5 bakın eğer sadece süpürsün istiyorsanız veya moplu ürünleri kullanırken halıları kaldırmayı veya mop ksıımlarını kullanamamayı göze alın.

Saygılarımla

• enes.rms kullanıcısına yanıt

Merhaba,

İyi bir bütçe, Ecovacs T8 AIVI bakın yurtdışından. Sanırım 5bin TL civarında gelir size.

Ancak çoğu halı kaplı ise mopu nasıl kullanacağınızı hesaplamanızda fayda var. Robot halıyı tanısa daki mop ünitesi takılı iken halıyı aşıp başka bir bölgeye gitmeyecektir.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt

haritası neredeymiş?

gyroscopic navigation yani iRobot 600 veya ilife serileri ile aynı.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt

bu da haritasız

• Son bir soru. Üstadlar şu an robot alacak olsaydınız hangi robotu alırdınız ve neden? Acil cevap verirseniz sevinirim. Sonuçta bir robot için kampanyada son gün. Sorum Üstadlara (Hepsirobot, robot kafalar ve ogi gibi üstadlara).

Bu arada varsayıyorum eviniz 3 katlı, toplamda 300 m2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahdettinp -- 28 Şubat 2021; 18:6:5 >
  • vahdettinp V kullanıcısına yanıt
    Zaten şuan daha yeni aldım sayılır 3 gün falan oldu galiba.
    Lydsto R1 siparişi verdim.
    Neden ?

1.)
    Benzer alternatif markaların sadece robot sattıkları fiyata
    Otonom boşaltma sistemi ile birlikte Robot satıyorlar.

2.)
    Ekay Türkiye'deki iki kurumsal robot ithalatçısı firmadan biri yani sadece robot değil size güvenli hizmette satıyor.
    Ve Lydsto R1 in arkasında bizzat duruyorlar.
    Tüm markaları satıyorlar ama sadece Lydsto' için 6 ay birebir yenisiyle değiştirme garantisi veriyorlar.

3.)
    Robotun Türkçe konuşması çok hoşuma gitti.
    Depresyona girecek olursak, yalnız kaldığımızda basarız düğmesine konuştururuz bizim robiş kızımızı.
    Yada kahveye çağırdığımız komşularımıza hava atabiliriz mesela ;)

(Mizahi bir yaklaşım oldu ama bende bu 3 etken belirleyici oldu gerçekten.)
  • Merhaba , Lydsto R 1 ile Viomi S9 arasinda karar verip almak istiyorum.Fiyat olarak birvirlerine yakınlar ama Viomi S 9 daha çok test edilmiş bir model .Lydsto ise yeni bir ürün .Sizce bu 2 modelden hangisini almak daha mantıklı ? cevaplar icin simdiden tesekkurler .
  • blkjack_tr B kullanıcısına yanıt
    Hocam test edilmesinden ziyade garanti konusu daha önemli R1 in arkasında hemen hemen herkesin takdirini kazanmış Ekay var viomiyi ise birçok ithalatçı satabilmekte ama satış sonrası hizmet ve garanti konusu muallak.Ayrıca R1 için Ali abinin incelemesini lzeyebilirsiniz ve dün ürünle ilgili en son yazdığı yazıyıda okuyabilirsiniz

https://www.amazon.com.tr/iRobot-Roomba-981-Elektrik-Süpürgesi/dp/B07B6GGJGV/ref=mp_s_a_1_1?dchild=1&keywords=roomba+981&qid=1614525702&sprefix=roomba+981&sr=8-1

Bu cihaz bundan 1 hafta kadar önce 4100 TL ye Amazon tarafından satıldı. Bu robot süpürür (gerçekten süpürür; eline su dökemezler) 120 dk çalışma süresi var; kendisi bir harita çıkarır ama siz o harita üzerinde işlem yapamazsınız; her süpürmeden sonra nereleri süpürdüğünü size söyler. Bu arkadaşı elinizle alıp sadece her kata bırakacaksınız; istasyonunu da taşıyabilirsiniz o zaman istasyonuna geri döner. İsterseniz Wi-Fi sızda çalışır. Paspas yapıyorum numarası çekmez; çünkü yapmaz. 😁 Tank gibi de sağlamdır.

dublex; triplex de oturanlar için bence çok çok iyi bir seçimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi needacar -- 28 Şubat 2021; 18:39:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İkisi de aynı cihaz.

Viomi s9 ile Lydsto R1 nasıl fiyat olarak birbirine yakın ki ?

Kim olduğu bilinmeyen pazar yeri satıcılarında bile fiyatı 4700 TL şuan.
    Eğer kurumsal bir ithalatçıdan almaya kalksanız muhtemelen 5500 den aşağıya vermezler.

Lydsto R1 4100 TL.

Bence yakın değil aksine uçurum var iki fiyat arasında.
    Lydsto R1 de dh özel 700 tl indirim var
  • Volkan_Taner kullanıcısına yanıt
    4800 TL ye Hepsiburada da var suan .2 saticida .
  • Bu arada Amazon Roborock s5 max ın fiyatını önce 4000 altına sonra da 4150 TL lere indirince millet saldırmış; ki en çok satanlar da 1 numara olmuş. Neler nelerin fiyatı düştü de şu S5 Max hala daha bu fiyatlarda seyrediyor; hayret. ABD de de yok satıyor S5 Max ve sadece süpürmeli modeli S4 max. Tabiki de Amazon satıcılı olanlar hemen tükenmiş. 😁
  • Değerli forum üyeleri, bu konuyu bir süredir takip ediyorum. Oldukça paylaşımcı ve verimli olduğunu düşünüyorum. Bir konuda görüşünüzü rica etmekteyim.

Dublex bir evde oturuyorum. Alt katta ~75m2 (%35 halı) üst katı ~40m2 tek salon (halısız). Satış sonrası hizmete çok önem veriyorum ve bütçem ~4.000tl. Nasipse ilk robot süpürgemiz olacak.

?Açıkçası Lydsto R1 ve Ecovacs N3 max ürünlerini beğeniyorum. Çok beğensemde dublex evde otonom boşaltma sistemi işlevsiz kalacağı düşüncesiyle Lydsto modelinden uzaklaştım. Robot kafalar ve Ali Bey in bilgilendirici videolarını izledim, N3 max modeline daha yakın gibiyim.

Ancak netleştiremediğim bazı hususlar var.

1. Üst kat dediğim gibi ~40m2 lik tek bir bölme şeklinde. N3 max modelinde çoklu harita desteği olmamasına rağmen, üst katı haritasız silme veya mop yaptırabilir miyim? Cevap evet ise, nasıl bir yolla yapabilirim.

2. Alt +Üst kat toplamı ~115m2 alanı tek şarjda temizletebilir miyim? 2600mAh lık nispeten düşük kapasiteli bu batarya uzun vadede bir sorun oluşturur mu ?

3. Bir de alt katta haritalama sonrası, sadece istediğim bir bölgeyi özel olarak haritada seçip temizlik veya mop yaptırabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

@oqi @mali_bu16 @Hepsirobot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ndmrc -- 28 Şubat 2021; 20:14:24 >

E tamam işte sizin dediğiniz gibi 4800 satılsa bile Lydsto R1 4100 TL
    Yani aralarında 700 TL fark var.

Ayrıca Lydsto' Ekay tarafından getirilip garanti veriliyor.

Hepsiburada daki Viomi S9 u satan satıcılar küçük esnaflar sadece.
  • Merhaba ,

Roidmi eve vacuum kullanan varmıdır ? Veya bilgisi olan ?

Boşaltma ünitesiz olan modeli , yanlış incelemediysem diğeri ile robotları aynı , otonom boşaltma ünitesiz olarak satılıyor. Kağıt üzerinde değerleri çok iyi

2700 pa, Halıda güç arttırma,250 dk calısma süresi ,5200 mah pil, 9.8cm yükseklik , sanal duvar,no zone , 2x temizlik, oda seçme , alan seçme , oda bölme birleştirme ,çok katlı haritalama vs vs yazılımı baya iyi duruyor .

Roidmi Türkiye garantili Hb de suan 3.980 TL . Garantisi nasıldır güvenilir midir ? Teknolojisi , sağlamlığı kalitesi nasıldır ? S5max a rakip olabilirmi ?

Roidmi Eve Vacuum Mop Akıllı Robot Süpürge (Roidmi Türkiye Garantili)
    https://www.hepsiburada.com/roidmi-eve-vacuum-mop-akilli-robot-supurge-roidmi-turkiye-garantili-p-HBV000017RFRD?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 28 Şubat 2021; 19:13:20 >

Üstad değil ilgliliyiz diyelim.

Mop istemem derseniz ve uygulama özellikleri önemli değil halım çok mop istemem derseniz iRobot modelleri, ama uygulamada lazım yasaklı alan vs gibi şeyler için sadece süpüren 360 s5

Onun dışında iyi bir yerden S5 max, 360 S9 çoklu harita kaydı ile iş görür.

• hoodan kullanıcısına yanıt

Hocam ben mesajınıza ufak bir düzeltme yapiyim yanlış anlaşılmasın ;

Yasaklı alan var, Oda oda temizlik var.

Sanal duvar için yasaklı alanı inceltip aynı işlevi yapabilirsiniz.

N3 Max için kendi kısa yorumum , Çok Kaliteli ve Marka olan bir arabanın başlangıç paketi...

Ben kişiselleştirme ve uygulamada görsele önem veririm diyen birisine göre değil (Şuan için... Yazılıma 2 gün sonra eklemeler olur işler değişir...) ama beni menüsü kafamı karıştırmasın ayar mayar uğraşamam güzel temizlesin, kaliteli olsun sesi az olsun diyene biçilmiş kaftan.

Sevgiler Saygılar.

• oqi kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamadıysam oda oda temizlik bile kısıtlı , programlama da oda oda yaptıramıyoruz sanırım tüm ev temizletmemiz gerekli sürekli. Mesela kendimizden örnek , çalışan insanlarız geldiğimizde ev temiz olsun istiyoruz . Hafta içi 2 oda kapalı orayı sürekli hergün süpürtmek istemiyorum. Ama bunu seçemiyorum sanırım .

Teşekkürler düzeltmeler icin 👍 umarım ilerde güncellemelerle yazılım azıcık düzenli hale gelir , en azından donanımsal zayıflığı, yazılımsal eksiklikte desteklemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 28 Şubat 2021; 19:26:36 >
  • 
Sayfa: önceki 14801481148214831484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.