Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (501. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (4 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 li yaşlarda roaccutane kullanıp 6 aylık tedaviden çok iyi sonuç alıp sıfır sivilce ile kurtulmuştum. Geldik 40 lı yaşlara tekrar çok fena patladı sanki geçmiş yılların intikamını alıyordu sivilciler doktora çıktım ilerleyen yıllarda tekrar patlak verebiliyor normal dedi ve tekrar başladık bu merete 41 yaşında da ergen gibi sivilceli dolaşmak bir acayip oluyor
  • Abi naptin sen ya 41 yaşında sivilce mi çıkar 😀😀 valla bana ilk ay 10mg diger 6ay 20mg verdi aşırı sivilcelenmem yoktu o yüzden mg az tuttu sanirim suan birakali 2 hafta oldu bir tane bile sivilce çıkmadı ama kuruluk da devam ediyor insallah 2 3 ay sonra tekrarlamaya başlamaz :) yaşımda 21 bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozndnz kullanıcısına yanıt
    Merhaba çok uzun zaman olmuş ama bir umut belki görürsünüz. Ateş basmaları hala devam ediyor mu geçti mi acaba?

• Selam arkadaşlar. Sabah uyandığımda topuklarım ağrıyor ve sol bacağımın sol üst tarafında geçemeyen bir ağrı var. 3. Ayımdayım ve 30 mg kullanıyorum sizce yan etki mi yaptı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benimde 3. Ayım 10 gün sonra bitiyor, aynı etkiler bende de var yan etki sanırım

• Holk kullanıcısına yanıt
    ayni agri bendede var benim 4.ay 40 mg bazen bel fena oluyor bazen kalcalar bas v.s dayanilmayacak agrilarim oluyor

• forever58 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Bu süreçin sonu güzel olacak ama benim kan değerlerim yukseldi baya,beslenmeme de dikkat etmiyorum fazla :D bakalim bu ay ne olacak. Benim ilaçlarım 27 sinde bitiyor 30 una randevu alabildim 2-3 gün ilaç içmesem birşey olur mu? Bilginiz var mı? Birde güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz?

hocam bende doktora gitmeyi hep 3-5 gun geciktiriyorum (randevu dolu olmasindan dolayi) ilacin siddeti azaliyor onu farkettim vucut hemen bertaraf ediyor onun icin aksatmamak gerektigini anladim yani gerekirse 2 gun once gidin .

hametandan baska krem kullanmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forever58 -- 24 Nisan 2019; 18:55:53 >
  • 7. Aydayım bel ağrısı,kemik ağrıları bendede mevcut fakat 30 mg kullanınca çok problem olmuyor 40'a çıkınca başlıyor yan etkiler ortalama 15 günde geçiyor ben daha önceden 11 gün ve 15 gün olmak üzere 2 defa ara verdim.Dudak kuruluğu falan 15.günde neredeyse bitiyordu.Bunun dışında beslenmenize biraz dikkat edin yağlı besinlerden uzak durmaya çalışın bol su için herhangi bir sorun yaşamazsanız birde hasta olursanız kesinlikle doktora gitmeden kendiniz klasik grip-soğuk algınlığı ilaçlarıyla tedavi etmeye çalışmayın 4 gün boyunca katarin 1000mg kullanmıştım günde 2 şer tane direk yükseltti.Sağlıklı günler dilerim :)

Edit:Blistex med plus kullanmayın blistex sensitive kullanın o daha iyi kesinlikle farkı göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünallion -- 24 Nisan 2019; 19:21:12 >
  • Güneş kremi olarak doktorun yazdığı bu var bende fiyatı biraz tuzlu ama fena değil daha doğrusu pek kullanmaya fırsat bulamadım havaların sürekli kapalı ve soğuk olmasından dolayı

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

Banyo sonrasında ise kuruyan vücut için bunu kullanabilirsiniz tedavi boyunca yetebilir ama kesinlikle sıcak su ve keselenmekten uzak durun yoksa 2 saat süren kaşıntıya maruz kalabilirsiniz.

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey!

• Hocam benim 27 sinde ilaclarım bitiyor ama hastane randevum 30 unda sizce sıkıntı olur mu? Bu konuya çok takmış durumdayım :D

Hiçbir sıkıntı olmaz ilacın vücuttan tamamen atılması kan dolaşımının temizlenmesi zaten 30 günü buluyor ama 15 günden fazla ara vermemeye özen gösterin.Benimde bazen 2-3 gün sonra gittiğim olmuştu.

• Sayın Arkadaşlar,

Roaccutane ilacının ÜLSERATİF KOLİT yada CROHN hastalığına (bağırsak hastalığı) sebep olduğu söyleniyor.
    Ömür boyu süren, tıpta çaresi olmayan, ömür boyu ilaç kullanmanızı gerektiren bir hastalık .

Kullanmadan önce bu konuyu araştırın.
    https://motivolog.com/blog/ulseratif-kolit-hikayem-2-40https://gokhansez.wordpress.com/tag/roacutane/
  • Arkadaşlar selam. 3. Ay'ım bitti ve 30 mg kullanıyorum. Kan testim yapıldı,kolesterolüm 270 çıktı,ALT seviyem 69 çıktı. Yüksek dedi ama 30 mg daha yazmaya devam etti. "Beslenmene dikkat et,hayvansal besinleri azalt ve kilo ver" dedi. Tabi karaciğerime zararı olur mu bilmiyorum. Sivilcelerim baya düzeldi zaten.

Aslında 10 ila 15 gün ara vermeliydi.Tabi doktor değilim bilemem benim hiç bu kadar yükselmemişti ilaç falan kulladınızmı herhangi bir tetiklemiş olabilir suyu çok için bol sulu sebze yemeklerini tercih edin kırmızı etten uzak durun onun yerine tavuk yiyin.Alkol kullanmadığınızı farz ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: keklik72

Sayın Arkadaşlar,

Roaccutane ilacının ÜLSERATİF KOLİT yada CROHN hastalığına (bağırsak hastalığı) sebep olduğu söyleniyor.
    Ömür boyu süren, tıpta çaresi olmayan, ömür boyu ilaç kullanmanızı gerektiren bir hastalık .

Kullanmadan önce bu konuyu araştırın.
    https://motivolog.com/blog/ulseratif-kolit-hikayem-2-40https://gokhansez.wordpress.com/tag/roacutane/
    Artık çok geç son bir ayım kaldı sayılır 😂

• Hocam alkol veya zararlı alışkanlıklarım yok. Karaciğer yağlanması var en düşük seviyede,kilo artışı yaşadım bu süreçte. İlaca başlamadan önce 88 kiloydum şimdi 94 oldum. Bitkisel beslenmeye çalışıyorum ama alışkanlıklardan dönmek zor oluyor. Et aramıyorum zaten ama peynir benim için vazgeçilmez oldu.

Malesef tedavi sürecinde biraz dişinizi sıkmanız gerekiyor evet yeme alışkanlıklarını değiştirmek çok zor ama işin sonunda meyvesini yiyeceksiniz ben 7.ayımdayım bir tane sivilce çıkmıyor artık önceden göğsümde sırtımda omuzlarımda aşırı sivilce vardı özellikle çikolata yediğimde kıpkırmızı alerji olurdu şimdi kalıp kalıp çikolata yiyorum hiç çıkmıyor😊

• Merhaba arkadaşlar,

Zoretanin tedavisi verdi doktor. Hakkında çok şey okudum falan ama en çok kafama takılan 20mg sabah 3 akşam 4 adet içecek olmam. Bu çok fazla değil mi? Kullananlar ortalama kaç adet içiyordu günde merak ettim doğrusu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exnuc

Merhaba arkadaşlar,

Zoretanin tedavisi verdi doktor. Hakkında çok şey okudum falan ama en çok kafama takılan 20mg sabah 3 akşam 4 adet içecek olmam. Bu çok fazla değil mi? Kullananlar ortalama kaç adet içiyordu günde merak ettim doğrusu?
    Inanilmaz fazla hem de kac kilosunuz ve yas kac?

Ben 5 bucuk ay sabah 20 aksam 20 mg kullandım.
    17 yaşındaydım 60 kusur kiloydum.

Bir baska arkadasim günde 20 mg kullandı ama12 13 ay sürdü.

Gunde 140 mg inanılmaz fazla bence baska bir doktora görünün çünkü ağır ve yan etkileri fazla bir ilaç bunyeye alistira alistira verilmesi lazim.

• 
Sayfa: önceki 499500501502503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.