Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.345.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar sayın İzotretinoin kullanan arkadaşlarım :).
    Bu konu çok güzel olmuş yeni gördüm. Ben de Roaccutane tedavisinin 22. günündeyim.
    Yaşım 31 çok direndim bu ilacı kullanmamak için ancak seneler geçti evlendik çocuk sahibi olduk ama benim akne sorunumun geçmek bilmedi ve cilt doktorumdan randevu alıp bu sürece girdik.
    Bende tipik yan etkiler ikinci haftada başladı. Cilt kuruması, dudakta çatlaklar ve burun kuruluğu ile başladı. Çeşitli pomadlarla bu sorunları pek dert etmiyorum ancak özellikle eklem ağrıları son üç gündür başladı bilmiyorum sizde bu süreç nasıl geçti .22. günümde olmama rağmen çok güzel sonuçlar aldım sivilcelerim acayip azaldı ve ufak eklem ağrısı dışında iyi hissediyorum. Demem o ki ; benim ilk kan tahlilimde trigliserid 254 mg/dl çıktı diye doktorum tedaviyi sabah 10mg akşam 20mg olmak üzere günlük 30mg'lık bir doz ile başlattık ve kilo ver dedi :) ( boy 1,79 kilo 94 tamam vurmayın :) ).
    Bugün gittim tekrar kan tahlili yaptırdım doktor :'haftaya gel sonuçlara bakar öyle yazarız ilacı.' dedi.
    e-nabız üzerinden baktım namızsız trigliserid 281 mg/dl değerle daha çok çıktı.
    ALT değerlerim normal seviyede ; ilk tahlilde 19 ikincide ise 25 çıktı.
    Sorum işin erbabı sayın arkadaşlara ; Acaba bu sonuçlara göre Doktorum dozu gene düşük tutar veya ilacı keser mi ?
  • bende de aynı durum var kolesterolüm ilaca başladım başlayalı artıyor. geçen ay 230 küsür çıktı test sonucundan. 40 mg kullanıyordum 30 a düşürdü. çarşamba günü yine gidicem bakalım ne olacak :D inşallah daha da yükselmemiştir. ama kolesterol yükselince ilacın dozunu azaltıyor çok yükselirse kesme ihtimali de var tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: vampyrotheutis

bende de aynı durum var kolesterolüm ilaca başladım başlayalı artıyor. geçen ay 230 küsür çıktı test sonucundan. 40 mg kullanıyordum 30 a düşürdü. çarşamba günü yine gidicem bakalım ne olacak :D inşallah daha da yükselmemiştir. ama kolesterol yükselince ilacın dozunu azaltıyor çok yükselirse kesme ihtimali de var tabi
    Benimde kolestrol ilk ay 240 çıktı 4.ay 221.Diğer değerler normal.4 aydır 40 mg alıyorum günde.Bu kolestrol ilacı bırakınca düşmeyecek mi ? 5 buçuk ay kullanacaksın dedi doktor bana.Sanırım kolestrolü pek umursamıyor doktorlar.İlaç kullanırken yüksekliği normal görüyorlar.Onlar için önemli olan ALT-AST galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. Ace -- 8 Ocak 2019; 12:11:23 >
  • D. Ace kullanıcısına yanıt
    bende de sadece kolesterol yüksek diğer değerler normaldi ama dozunu düşürdü anlamadım. anca dikkat et diyo yediğine. sebzeyi ağzına nadir süren ben brokoli, pırasa, karnabahar vs yemeye başladım :D :D inşallah bu ölçümde normalleşmiştir biraz. yarın gidicem kontrole bakalım nolacak.
  • quote:

bende de sadece kolesterol yüksek diğer değerler normaldi ama dozunu düşürdü anlamadım. anca dikkat et diyo yediğine. sebzeyi ağzına nadir süren ben brokoli, pırasa, karnabahar vs yemeye başladım :D :D inşallah bu ölçümde normalleşmiştir biraz. yarın gidicem kontrole bakalım nolacak.
    Bende öyle sebze sevmem ama hep yiyoruz mecbur.Kolestrolün yüksek çıkması normal bence.Tedavi bitince düşer gene.Milletin 400 çıkıyor kolestrolü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D. Ace

Bende öyle sebze sevmem ama hep yiyoruz mecbur.Kolestrolün yüksek çıkması normal bence.Tedavi bitince düşer gene.Milletin 400 çıkıyor kolestrolü.

Alıntıları Göster
    bugün gittim tahlilde 239 çıktı. diğer değerler gayet normal. önceden kafama takıyodum benden kaynaklı mı diye ama şimdi anladım ki ilaçtan dolayı yükseliyormuş.
  • quote:

bugün gittim tahlilde 239 çıktı. diğer değerler gayet normal. önceden kafama takıyodum benden kaynaklı mı diye ama şimdi anladım ki ilaçtan dolayı yükseliyormuş.

Alıntıları Göster
    Kardeşim normal ilaçtan dolayı oluyor.Önemli olan AST-ALT ve trigliserid.Zaten kolestrolün en az 125 olması gerekiyormuş.Bizim az bişey yüksek bi sıkıntı olmaz.Doktora'da söyledim.Dalga geçer gibi napçaz şimdi dedi gülerek.

Hatta şöyle bir şey buldum.
    http://www.cilthekimi.com/sorusor/showthread.php?7418-roaccutane-ve-kolesterol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. Ace -- 9 Ocak 2019; 18:16:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D. Ace

Kardeşim normal ilaçtan dolayı oluyor.Önemli olan AST-ALT ve trigliserid.Zaten kolestrolün en az 125 olması gerekiyormuş.Bizim az bişey yüksek bi sıkıntı olmaz.Doktora'da söyledim.Dalga geçer gibi napçaz şimdi dedi gülerek.

Hatta şöyle bir şey buldum.
    http://www.cilthekimi.com/sorusor/showthread.php?7418-roaccutane-ve-kolesterol

Alıntıları Göster
    içim rahatladı :D eyvallah kardeşim bir bakayım linke
  • güzel bi nemlendirici tavsiye edebilecek var mı ?
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    Sa kardeşim kulak çınlaması yaptı demişsin ben de kullanıyorum 2 ay tamamlandı. Bende yaklaşık 2 haftadır kulak çınlaması var kbb doktoruna gittim kulağında hiçbir sotun yok dedi internetten araştırınca bide ilacın reçetesine bakınca bu haptan oldupunu anladım . Senin kulak çınlaman ne durumda geçti mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    Sa kardeşim başlıkta roaccatune bende kulak çınlaması yaptı demişsin ben de kullanıyorum 2 ay tamamlandı. Bende yaklaşık 2 haftadır kulak çınlaması var kbb doktoruna gittim kulağında hiçbir sotun yok dedi internetten araştırınca bide ilacın reçetesine bakınca bu haptan oldupunu anladım . Senin kulak çınlaman ne durumda geçti mi

• Fightclubb F kullanıcısına yanıt
    As kardeşim. Geçmiş olsun. Yok geçmedi bendeki kalıcı oldu 5 yıldır. Sanki diskodan cıkmısım gibi devamlı. Gunduzleri problem degil de geceleri rahatsız ediyor. Alistim gerci.
    İlla sende de oyle olacak diye bir sey yok tabi.
  • Yarın 5. Aya başlayacaktım sevgili dostlar.Dün kan tahlili yaptırdım yarın doktora gidip reçetemi alacaktım günde 40 mg kullanıyorum ama karaciğer enzimleri yükselmiş trigliserit yükselmiş.Bu şu demek oluyor hasta olduğum dönem yani 2 hafta önce katarin kullanmıştım ondan yükseldi siz siz olun bu ilacın yanında başka ilaç kullanmayın.

• Arkadaşlar selam. Doktorum bugün bana aknetrent yazdı. ALT seviyem 57 olarak çıktı. Referans değer 0-41 arası. Biraz yüksek dedi ama dikkatli beslen bidaki ay gel yine yazarım dedi. İnanılmaz derecede sivilcem yok ama bitmeyen kistik tek tek çıkan sivilcelerden sıkıldım. "Dozumu arttirmama gerek var mı?" diye sordum bana gerek yok dedi. Ben toplam almam gereken dozu nasıl tamamlayacağım? 10 MG ile devam edersem 6 ayda 1,800 MG yapıyor. 60 kilogramlık hasta bile 7200 MG tamamlanması gerektiği yazarken bu biraz kötü değil mi?

• Holk kullanıcısına yanıt
    10 mg çok az anca 3. ayda yüzünün yağlanmasını keser farklı bir doktora görünmeni öneririm. Kullanma dozu kilon X 120-150 mg arası
  • Hocam Kolestrolüm yağ degerlerim iyi ama ALT seviyem yüksek. 1 ay bitkisel beslenicem bidaki ay baska bir doktora görünüp yukselltiricem. Sizce uygun mu? Başka doktora mı görünsem? Kolestrolüm 173 şuan 200 sınır. Hepsini düşürüp gidersem daha iyi olacak herhalde. Birde Aknetrent kullanmam sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Holk kullanıcısına yanıt
    aknetrend zoretanin roaccutane hepsi aynı, alt biraz yüksek onun düşmesi lazım.
  • Beyler merhaba

Geçenlerde doktor önerdi ve başladım. Sadece burnumda bir yer edinmiş sivilce var ortalama 2 senedir benimle küçük kırmızı bir alanı var senede 1-2 kere büyük bir sivilce oluşturup patlıyordu sonra tekrar iz kalıyordu bunun için başladım o oluşturduğu kist bölgesiyle beraber kaybolsun diye

Doktor 20 mg 3 kutu verdi kan değerlerim ideal çıktı günlük 1 adet 20 mg kullanıyorum 3 ay kullan sonra gel dedi. Sizler toplam mg, kilo x mg falan yazıyorsunuz bana verdiği mg çok düşük geldi. Sizce başka bir doktora gözükmeli miyim yoksa 1 sivilceye göre normal mi?

Bir de burnumda siyah nokta oluşmaya başladı baya çözüm önerinize açığım teşekkürler

• Öldü mü burası?

• Hocam merhaba yukarıda yazdığım hakkında yorumunuz var mı acaba kusura bakmayın etiket atmak zorunda kaldım, teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.