Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (494. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben kullanalı 15 gün oldu .Dudak kuruması cild kuruması

zaten allahın emride ellerimin üstünde kırmızı benekler var bazıları büyük yarın sabah doktota gidicem ama bide buraya yazayım dedim başkabu yan etkiyi gören varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar Forumda yeniyim . Bu tür uygulamaları lütfen uzman kişilerin onayı olmadan kullanmayın . Ayrıca sadece ergenliğe geçişte görülmeye bilir . ilk doğumda da görülebilir . Tedavi işlemlerinde sigorta yaptırarak kendinizi de güvenceye alabilirsiniz unutmayın . Buradanhttps://www.tamamlayicisagliksigortasi.com inceleyebilirsiniz
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    hocam şu an durumlar nasıl?sivilceler eskisi gibi çıkıyor mu?tavsiyeleriniz var m?

benim de 4.günüm zoretaninle,3.gün uyandığımda burnumun hafif kanadığına tanık oldum,erken sanırım :) 40 mg ile başladım
  • MehmetNK19506 kullanıcısına yanıt
    Sivilce artık çıkmıyor ama ben ilacı 4. ayda doktor tavsiyesi üzerine yarıda bırakmak zorunda kaldım. Karaciğer enzimlerimi çok yükseltti ve geceleri kaşınmaya başlamıştım. Ama gerçekten çok etkili bir ilaç ve kullandığım süre boyunca hiç pişman olmadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

En son gittigim hocaya hikayemi anlattım, degerlere bakdı ve 2 krem 1 jel yazdi, 2 hafta kullan gel bakdik olmuyor, son olarak Roaccutane a baslayalım dedi..

Ay başında başlıcam, Nelere dikkat etmeliyim?

Elma sirkesi kullandım birkac ay, gunes lekelerini sivilce izlerini sildi supurdu.

Hatta dermapen ve lazere gidecekdim çukur ve tuyler için, hocam; once akneleri temizleyelim sonra olursun deyince erteledim cilt bakimini.

başlama hocam :) başlayacaksan da iyice araştır bu konuda uzman bir doktora git, son dönemlerde düşük dozla tedavi etmenin yöntemleriyle alakalı tezler çok fazla yapılmış internette bulabilirsin, tabi ben bunları ilacı bitirdikten sonra öğreniyorum :) 6 ay kullandım kurumadık yerim kalmadı, ellerimin üstü egzama oldu, saçlarım döküldü, belki boy uzamam da engellendi... ilacı bitireli 2 hafta oldu 4. aydan sonra sivilcem çıkmamaya başlamıştı fakat 2 aydır izlerim duruyor ve çok fazla :) geçer diye bekliyorum ama umut yok.. akne elbet geçiyor ya sabret ya da farklı çözümlere yönel bu tedavi evet kesin geçiriyor ama vücuda zararı ölene kadar bariz bi şekilde gözlemlenebiliyor. çok pişmanım gerçekten keşke başlamasaydım tedavi süresince yaşadığın ağrılar da apayrı zaten. gözünü baya korkuttum benim gözlemlerim böyle tabi bunların hepsi bünyeden bünyeye değişir

edit: illa başlamak istiyorum diyorsan hametan kremi kullan pomad olanı değil. sabah akşam yüzüne sür dudaklarına da sür sürekli allah sabır versin şimdiden :)

bu arada yaşım 18

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SequentiaL -- 25 Şubat 2018; 0:17:59 >
  • Herkese selam. Bende roaccutane hikayemi anlatayım. :D
    İlk tedavime 2016 yılının ortalarına doğru başladım. Saç diplerimde sivilce fazla yağ ve ağrı için gitmiştim doktora.
    1.ay 40mg sabah ve akşam 20 mg olmak üzere kullandım.İlk ay saç diplerimde kaşıntı ve sivilcelenme geçti.2.ay ise 30mg kullandım ve her şey çok iyi gidiyordu saçlarım baya gürleşmişti, saçlarımda fazla yağ ve sivilceden dolayı dökülüyordu ama tedavi süresince dökülmesi bayağı azaldı ve saçlarım çok gürleşti.3.ay doktora gittiğimde trigliserit değerlerim yüksek çıktığı için tedaviyi sonlandırdık ve bu beni neredeyse 1.5 yıl idare etti ama 2017 sonlarına doğru saçım aşırı fazla yağlanmaya başladı, yüzümde çok fazla yağlıydı tabiiki de ayrıca vücudumun diğer bölgelerinde de kıl diplerinde ağrı vardı yarıyıl tatilinde tekrar gittim doktoruma ve tekrar başlamayı istediğimi söyledim tedaviye tekrar başladım 30mg ile, şuan 2.ayımdayım ve 40mg ile devam ediyorum. Saçımın yağı neredeyse bitti ve dökülmesi de aşırı derecede azaldı ve saç diplerim daha az acıyor. Beslenmeme dikkat ediyorum ve haziran ya da temmuza kadar tedaviye devam etmeyi düşünüyorum iyi olacağına da inanıyorum. Bu acıyı çekmeyen kimse ne demek olduğunu anlayamaz. Bazıları asla kullanmayın falan demiş ama peki kullanmadık bunun başka bir çözümü var mı? Eğer kullanma diyorsanız alternatifini de sunun ki söyledikleriniz mantıklı olsun. Ben o kadar fazla acı çekiyordum ki yastığı başımı koyduğum an acı çekiyordum bunun yanında da saçlarımın dökülmeside cabası. Eğer doktorunuza güveniyorsanız ve de bu tedaviyi uygun görüyor ise başlamanız da hiç bir sorun yok. Yan etkilerine de gelirsek herkesde görülen vücutta kuruluk buna ek olarak da uzağı biraz bulanık görüyorum. İlk kullandığım zamanlarda da uzağı görmüyordum ama tedaviyi bırakınca geçti ve doktorum da şuan çok sorun yaratıyorsa bırakabilirsin dedi ama ben -0.75 dereceli gözlük kullanarak bunu hallettim. Bunun dışında ne psikolojim bozuldu ne ereksıyon sorunu yaşadım ne de başka bir yan etki. Benim hikayem buydu, umarım zaman içerisinde daha iyi olacağım. İlacı kullanacak ve kullanan herkese geçmiş olsun.
    Sağlıklı günler diliyorum.
  • İlk ay bitti, 30mg'dan 60'a geçi? yaptım

• Hocam ben roaccutane 40mg bes ay kullandiktan sonra doktora sehir degisikligi yuzunden gidemedigim icin son aya baslayamadim. Araya 10 gun girdi bu tedaviyi basa mi dondurur?. Yuzum kusma evresini atlatip sadece izler kalmisti. Lutfen bilgilendirirmisiniz. Ilaca ayni sekilde devam edersem tedavi de devam eder mi

• SequentiaL kullanıcısına yanıt
    EvilMorty kullanıcısına yanıt
    Geçiyor geçiyor

Benim 4.ayın sonlarında geçmeye başladı

5.ayın ortalarında eski halime dönmeye başladım

6.ayımdayım şuan eskiye nazaran hiç sivilce yok,bir tek sivilce izleri kaldı(gerçi onlarda sivilce gibi duruyor)

Doktorum izlerin belirginliği ilaç bıraktıktan 6 ay içinde baya kaybolacak dedi,merakla bekliyorum

• Ya sırf bunu yazmak için üye oldum buraya çünkü deliricem şuanda deli gibi kaşınıyo saç derim ve acaba kuruluktan mı diyodum ama hayır nemlendirici ürün sürmüştüm bisürü kuru da değil şuan 10. Gündeyim hergün 50 mg dan ayda 10 kere kullanmamı söyledi doktor yani sivilcelerim aslında çok yoktu ama rahatsız ediyodu yine de onun için başlamıştım şuan kusma döneminde mi artık neden bilmiyorum ama saçımda kaşınan yerlere baktım hep sivilce dolmuş ve onları kaşıyarak patlatmışım kanlı kanlı duruyo saç derim resmen :(((((( off kaşımamaya çalışıyorum ama dayanamıyorum neden saç derimde bile sivilce çıkmaya başladı ya bide yara olmuşlar sivilce hallerini göremedim henüz sürekli kaşıdığım için

• Bu arada zoretanin ilacın adı onu söylememişim :/

• 6.ay 5.gün bitiyor yavaştan. 60 mg kullanıyorum sivilceler tamamen bitti dudaklar ölü durumunda yemek yerken bile zorlanıyorum vücudumda sürekli şişikler falan çıkıyor bir yeri kaşıdığım gibi kızarıyor şişiyor hani bazen değdi mi diye düşünmüyor değilim ama o sırtımdaki kolumdaki sivilceler aklıma geldikçe zor oldu ama oldu diyorum.
  • EfsungerHeisen kullanıcısına yanıt
    aga benim de 5.ay bitmişti bu ay 6.aya geçecektim karaciğer enzimleri fırlamış ilacı bıraktım 1 aylık şimdi diyet vs.yapıyorum enzimleri düşürebilmek için,sanırım ilacı 10-12 saate içmedim ve bu ay hasta olup antibiyotik filan kullandım onlar yaptı heralde doktor da şaşırdı diyor bana alkol falan mı kullanıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNK19506

aga benim de 5.ay bitmişti bu ay 6.aya geçecektim karaciğer enzimleri fırlamış ilacı bıraktım 1 aylık şimdi diyet vs.yapıyorum enzimleri düşürebilmek için,sanırım ilacı 10-12 saate içmedim ve bu ay hasta olup antibiyotik filan kullandım onlar yaptı heralde doktor da şaşırdı diyor bana alkol falan mı kullanıyorsun?
    Valla bende bir damla bile yükselmedi enzimler, ben diyet yaptım son zamanlar yemeği azalttım yağlı falanda yemiyom ama vücudum hep şişiyor kaşınıyor bitsin diye gün sayıyorum 15 günüm kaldı hadi hayırlısı
    maşallah hocam gerçekten şükredin halinize,inşallah bitirip sivilcesiz günlere uyanırız... ben de son 2 ay öncesine kadar ilaç kullanmadan önceki halimden bile daha düşmüştü enzimler enginar çayı filan içmiştim ne olduysa ramazan ve sonrasında oldu.biraz fast food biraz ilacı iftar ve sahurda içip düzensiz kullanıyorsun 12 saatte bir almıyorsun ve en önemlisi amoklavin 1000 mg sanırım antibiyotiği kullandım ast alt biri 60 biri 90 oldu sanırım doktor bile şaşırdı dediğim gibi kaç kere alkol mü alıyorsun dedi ilacı kullanmadan önce bırakmıştım alkolü...neyse şimdi şekeri kestim ekmek günde 3 dilim genelde et fazla tüketirim onu da konserve balık ile karşılıyorum yeşil çay ve enginar karahindaba deve dikeni çayı kullanıyorum inşallah düzelir olmadı doktor şimdi krem verdi artk krem kullanırsın filan dedi 5.ay da çok düzelmişti cildim önceki aylarda sürekli sivilce kusan cilt bu ay iyice matlaşıp kusursuzlaşmaya başlamıştı ama buna şükür ne yapalım umarım enzimler düzelir de geri kalan dozu tamamlarım...

siz kaç ay ve ne kadar doz zoretanin kullandınız?
  • MehmetNK19506 kullanıcısına yanıt
    İnşallah düzelir hocam doktor beni özellikle oruç tutmamam konusunda uyardı ikisi beraber yürümez dedi ben ilk aylar fast food falan derken bende de enzimler biraz yükselmişti ama son aylar iyice kendine geldi ben 3.ay alkol almıştım orada baya yükseldi ama benim doktor sıkıntı yok bir daha kullanma dedi ilk ay 30 mg aldım 3.ay 40 mg 4.50 5.ay 60 6.ay 60 7.ay 20 mg almış olacağım
    teşekkürler hocam iyi dilekleriniz için,5 ay 40 mg kullan,o zorlu yan etkileri atlat ta ki birkaç ilaç vs.sebeplerden dolayı ilaç kesilsin,neyse buna şükür diyorum,İnşAllah önümüzdeki ay enzimler düzelir de bu ayı dinlenme ayı olarak geçirmiş olurum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

Kullanmayın şu zıkkım ilacı. Yan etkileri ilacı bıraktıktan sonra devam edebiliyor. Kontrollü a vitamini zehirlemesi, değmez, yıpratmayın vücudunuzu.
    Siz nasıl oldunuz? İyileştiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 12 Ağustos 2018; 19:21:2 >
  • 6 ay 40 mg kullandım sonra 19 gün ara verip 1 ay daha 40 kullandım.kilom 64.bazilari ara vermek tedaviyi basa getirir baştan başlamak lazım diyor 19 gün ara verdim ya tedaviye tekrardan mi başlamam lazım doktor gitmemiştir kandan dedi genede 15 güne kadar ara veren duydum

• Merhaba 2 ay olucak zoretanin kullanalı 40 mg kullaniyorum gunde karın ağrısı yaparmı çoğu sitede yapar yazmıslar

• 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.