Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (493. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ilacı keşke kullanmasaydım. 15 Yaşıma girmeye 1 ay kala kullanmaya başlamıştım. Şu an 17 yaşındayım, o günden beri boyum 1 mm dahi uzamadı.
  • İlacı kullananların bağırsak problemi olan oldu mu? İrritabl Bağırsak Sendromundan şüpheleniyor doktor.
  • Takip.
  • İçen Arı kullanıcısına yanıt
    Çok ciddi barsak problemlerine yol açtığı için ilk çıktığı zamanlarda ABD de geri çekme işlemi uygulanmıştı. Ve roche firması ciddi tazminatlar ödemek zorunda kalmış. Gerçi barsak neki şimdiki gibi çok ciddi uyarılar yokken gebeler bile kullanmış.
    İnşallah kalıcı bir sorunun olmaz geçmiş olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drdogan79

Çok ciddi barsak problemlerine yol açtığı için ilk çıktığı zamanlarda ABD de geri çekme işlemi uygulanmıştı. Ve roche firması ciddi tazminatlar ödemek zorunda kalmış. Gerçi barsak neki şimdiki gibi çok ciddi uyarılar yokken gebeler bile kullanmış.
    İnşallah kalıcı bir sorunun olmaz geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim. Bende şimdilik ciddi bir problem yok kusma,kanlı ishal, mukus gibi. Fakati her gün karnımda ağrı var bağırsaklara doğru. Gastrocuyla görüştüm İBS'ye benziyor şikayetlerin dedi yine anlayacağınız tedavisi olmayan net teşhis edilemeyen ömür boyu çekeceğim bir hastalık geldi beni buldu. İnşallah ilaç bitiminde normale dönerim pek umudum yok ama.
  • 7 ay kullandım memnunum.
    Ama benim bi sorum olacak ilaç biteli 1 ay oldu.İlaç kullanırken doktorum lens kullanma demişti şimdi kullanabilirmiyim acaba ?
  • Merhaba ilacı kullanalı 2 ay oldu 1 hafta önce kuaförde maske yaptırdım ve yüzüm kıpkırmızı oldu ayriyetten gripte olmuştum ve hala geçmedi bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olurmusunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemal198

Merhaba ilacı kullanalı 2 ay oldu 1 hafta önce kuaförde maske yaptırdım ve yüzüm kıpkırmızı oldu ayriyetten gripte olmuştum ve hala geçmedi bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olurmusunuz.

sakın maske falan yaptırmayın yüzü mahvediyor

bu ilacı kullanırken aşırı yavaş yara iyileşmesi gözlemleyen var mı? 5. ayımdayım ayağıma ayakkabı vurmuştu 1 ay önce iyileşti fakat kırmızı bir leke kaldı, yüzümde de sivilce hiç yok ama her yeri kırmızı lekelerle dolu aynı şekilde parmağımı vurmuştum kapıya derisi soyuldu hala iyileşmedi 1 hafta oldu

• Bugün başladım umarım şu cilt yağlanmasına falan iyi gelir sürekli sivilceler çıkıyordu yağlanma yüzünden.
  • Evet arkadaşlar bende yaşadığımı anlatayım bu zıkkım ilaç ile....

Yaş.38-- boy.1.80-- kilo.84

Geçen ay tedavim başladı.kan değerlerimi doktora verdim sabah akşam olmak üzere 20x2 mg ilacı verdi bende onayladım.

Kan değerlerinde özellikle kolestrol'e dikkat etmiştim 240 çıktı.

İlk ayı genelleme yaparsam. ilk önce kafa derisi fena soyuldu pütür pütür oldu kaşıntı sonrası kanattım.

Yüzümdeki tüm deriler döküldü.hergün traş olan birisi için çok kötü bir durum.

Belimde ciddi ağrılar başgösteri,uyku düzeni bozuldu,burnumdan bir türlü nerden geldiğini anlamadığım anlamsız kanamalar ve sinir sistemimde biraz bozuldu ya çok sinirli oluyorum yada çok alıngan. dudaklarım soğuktan çatlamışcasına yarıldı nemlendirici pekte işe yaramıyor ve hissetmiyorum dudaklarımı uyuşuk halde.

Herkeste olacak diye birşey yok tabiki ama kalp sancım başladı iğne batıyormuşcasına ağrılı bir durum söz konusu oldu bende

Öksüremiyorum ! öksürdüğüm ve hapşırdığım zaman göğüs kafesim dışarı çıkacakmış gibi ağrı yapıyor ( içim dışına çıkacak )

İkinci kez kan vermeye gittiğimde aile hekimime bendeki yan etkilerini anlattım ( eczacımada ) her ikiside daha başlamadan hiç bulaşma bu ilaca dediler hakkını yemek istemiyorum. Bana anlattıklarını doktoruna'da mutlaka anlat kesinlikle ilacı kesecektir dedi.

Kan testlerim normal ama kolestrol bu sefer 371 çıktı. aile hekimim tekrarladı bırak bu ilacı antibiyotik'e devam et.( bu nalet sivilceler yüzünden 2012'den beri antibiyotik kullanıyorum. içince işe yarıyor fakat bırakıncada sivilceler kaldığı yerden devam ediyor )

Kan testi sonucu doktora verdim. kollestrol çıkmış dedi. diyete başla şekeri hamuru tuzu kes dedi.
    ben sorunları söylemeden ilacın dozunu arttıracam dedi 20x3 sabah öğlen ve akşam olmak üzere. bende sorunlarımı bir bir anlattım. dozu arttıracağınıza azaltın dedim 10x2 gibi pek etkisi olmaz dedi. bende dayanamadığımı söyledim sonlandırabiliriz dedi.son olarak yine ben günde 1 adet 20mg olsun dedim. işe yaramaz dedi fakat yinede istediğim gibi oldu.

Şuan sadece akşamları 1 adet 20mg alıyorum bu ayımıda böyle dolduracam eğer ay sonunda kan değerlerim özellikle kolestrol normal değerlere inmez ise ilacı bırakacam. yada günde 1 defaya devam edecem. 7-8 aylık tedavi bu şekilde 14-15 aya çıkarsa devam edecem.

Tekrar ediyorum arkadaşlar herkese etki edecek diye birşey yok ama benim vucut bu ilacı kaldıramadı.

Herkese sevgiler saygılar.
  • Arkadaşlar bende hafif cilt sorunu vardı gözle görülür değil çok hafif doktorda bana zoretanin 10 mg verdi günde 1 tane. Eğer 20 mg verseydi kullanmayacaktım ama 10 mgda ciddi bir sıkıntı yaşanır mı karaciğer olsun kolestorol vs?
  • Kullanmayın şu zıkkım ilacı. Yan etkileri ilacı bıraktıktan sonra devam edebiliyor. Kontrollü a vitamini zehirlemesi, değmez, yıpratmayın vücudunuzu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antidepresan kullanıyorum(efexor 150 mg ve efexor 75 mg, clopixol 2 mg günde 3 tane) Ama doktor yazdı, dedim bir şey olur mu olmaz dedi. sizce kullanmalı mıyım?
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Kullanırken iyi gelir ama bıraktığınızda eski haline döner. 10 mg ile dozu tamamlayamazsın 1 yıldan fazla kullanman lazım kalıcı olması için.

• poiuytrebvc P kullanıcısına yanıt
    1 ay sonra tahlil yapılıyor zaten karaciğer enzimleri kötü çıkarsa keser ilacı.

• Kan akışı fazla olmaya başladı. Zaten benim sorunum ciddi bir şey değil gözeneklerim açık biraz o yüzden yazdı tanıyorum doktoru. 25 gün daha var kullanalım bakalım. Sonuçta gözenek sıkılaştıktan sonra tekrar acıalcak hali yok ya :)
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Bunun için topical kremler ve kozmetik ürünleri var. İsotrexin var mesela etken maddesi aynı. Yan etkilerine bakın isterseniz bunun için kullanmayın bence :)

• Ben memnunum hocam zaten eczanede çalışıyorum ama kullananlara sormak istedim sadece. Topical krem var evde magnis mesela ama pek fayda etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SequentiaL

quote:

Orijinalden alıntı: Kemal198

Merhaba ilacı kullanalı 2 ay oldu 1 hafta önce kuaförde maske yaptırdım ve yüzüm kıpkırmızı oldu ayriyetten gripte olmuştum ve hala geçmedi bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olurmusunuz.

sakın maske falan yaptırmayın yüzü mahvediyor

bu ilacı kullanırken aşırı yavaş yara iyileşmesi gözlemleyen var mı? 5. ayımdayım ayağıma ayakkabı vurmuştu 1 ay önce iyileşti fakat kırmızı bir leke kaldı, yüzümde de sivilce hiç yok ama her yeri kırmızı lekelerle dolu aynı şekilde parmağımı vurmuştum kapıya derisi soyuldu hala iyileşmedi 1 hafta oldu

tedavide 6. ayıma girdim 10 gün geçti üstünden. sonuçlarım iyi geldi dozum 50 mg oldu doktora yaraların iyileşmesini sordum ilacın bazı kişilerde gösterdiği yan etkiymiş. yüzümde hiç sivilce yok sadece lekeleri kaldı onlar da zamanla artık :)

• Arkadaşlar bugün 15.gün bitti dudak kuruması haricinde yan etkisini görmedim sivilce olarak anlımda ve çenemde sivilcelenme yaptı ben yüzümü H&S şampuan ile yıkıyorum duşta ayriyetten yüz için temizlik malzemesi kullanmıyorum doktor dove sabun kullan istersen dedi ama o yağlanma yapıyor bir sıkıntı çıkar mı şampuandan kaynaklanan siz yüz temizliğini ne ile yapıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.